שתף קטע נבחר

המפגינים פרצו לאולם: "אפרת רוצחים נפשות"

הענקת "פרס ירושלים" לאגודת "אפרת" המתנגדת להפלות, נקטעה על ידי מפגינים שפרצו לאולם בקריאות קשות נגד העמותה. לאחר שסולקו מהמקום, העניק הרב הראשי יונה מצגר את הפרס למנכ"ל "אפרת". צפו בעימות

מהומה ב"כנס ירושלים": קומץ מפגינים פרץ לאולם האירועים במלון "קראון פלאז'ה" בבירה, המארח את האירוע, זאת במחאה על החלטת מארגניו להעניק פרס לאגודת "אפרת" למניעת הפלות. המפגינים סולקו מהמקום, וסדרנים תלשו שלטים שנשאו נגד דרכי הפעולה של העמותה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

כשעה לפני טקס ההכרזה על "פרס ירושלים" לעמותת "אפרת", החלו עשרות גברים ונשים להפגין מחוץ לאולם תחת גשם כבד. לטענתם, "אפרת" נוקטת שיטות פסולות כדי להניא נשים הרות מהכוונה להפיל את עובריהן, ובמקרים רבים מפעילה עליהן לחץ נפשי ופסיכולוגי.

 

המפגנים, אנשי שמאל והתנועה המסורתית, נשאו שלטים: "חקירה ולא פרס", "צאו לי מהרחם" ו"תנו לנו לבחור". כאמור, בזמן הענקת הפרס הצליחו כמה מהם לפרוץ לאולם, וקראו קריאות מחאה כלפי אנשי "אפרת", ובהן "הם רוצחים נפשות" (כתגובה לטענה "הפלה זה רצח") – וכעבור כמה שניות סולקו ממנו.

 

הרב מצגר העניק את הפרס

בזמן התקרית החלו המשתתפים בקהל בשירה ספונטאנית "וזכני לגדל בנים", ובסיומה מחאו כפיים. יו"ר קבוצת "בשבע", דודו סעדה, המארגן את "כנס ירושלים" העשירי, הסביר באירוע את הנימוקים לפרס. הוא אמר כי ביקור במשרדי "אפרת" הוכיח לו כי היא הייתה ראויה לו גם בשנה שעברה, ומן הסתם גם בזו הבאה, אך "אנחנו מעניקים להם אותו דווקא השנה בגלל העליהום התקשורתי והציבורי על לא עוול בכפם". לדבריו, "זהו אחד הפרסים היותר מרגשים שלנו".

 

אמירות קשות נגד העמותה (צילום: נסים לב) (צילום: נסים לב)
אמירות קשות נגד העמותה(צילום: נסים לב)

 

"כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ", ציטט סעדה מפרשת השבוע. את הפרס העניקו הרב הראשי לישראל, יונה מצגר,

ח"כ יעקב (כצל'ה) כץ וסעדה עצמו, למנכ"ל האגודה, חגי גולדשמיט. 

 

עו״ד יזהר הס, מנכ״ל התנועה המסורתית, אמר בתגובה להענקת הפרס כי "החיים הם ערך מקודש, אך תחת מעטה צדקני,

מזויף, של הצלת עוברים מרצח - מנהלת עמותת 'אפרת' מסע שטיפת מוח... הצעירות שעמותת 'אפרת' מטרידה זכאיות לתמיכה, לעידוד, לפעמים גם לשיקום. לא דיבור הרך והאינטרסנטי שמכוון ליעד אחד בלבד – מניעת ההפלה והפקעת זכותה של האישה על גופה".

 

לפני כחודשיים זכתה עמותת "אפרת" לביקורת ציבורית חריפה בעקבות טענותיה של ריקי אטיאס, אמו של רז שנהרג על ידי מתנדבי משטרה, לאחר שאיים לרצוח את חברתו ההרה ולהתאבד. אטיאס האם טענה כי מתנדבות של "אפרת" הפעילו לחץ על הזוג ששקל את הפסקת הריונה של חברתו בת ה-17. "הבעיה העיקרית הייתה שישבו שם שלוש 'שומרות הריון' מארגון 'אפרת', שאמרו לה: 'אל תפילי. אנחנו מארגון 'אפרת', אנחנו נתמוך בך'". אטיאס הוסיפה בהמשך כי ביום רביעי שעבר חשה ש"יש קצת לחץ על רז" שלא לבצע הפלה.

 

יו"ר עמותת "אפרת", ד"ר אליהו שוסהיים, הכחיש אז את הטענות ואמר כי בבדיקה שערך נמצא שמתנדבות הארגון לא היו בקשר עם הנערה. "היא לא רשומה אצלנו", טען.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נסים לב
המפגינים מחוץ לאולם
צילום: נסים לב
צילום: נסים לב
הרב מצגר מעניק את הפרס למנכ"ל "אפרת", חגי גולדשמיט
צילום: נסים לב
מומלצים