שתף קטע נבחר

לפיד ויחימוביץ' נגד לבני: הציגה גרסה שקרית

יממה אחרי הפגישה המשולשת, הניסיון של גוש המרכז-שמאל להציג קו אחיד מתרסק: ראשי העבודה ויש עתיד תקפו בחריפות חסרת תקדים את יו"ר התנועה: "היינו תפאורה לספין מחושב, היא ניסתה לעשות עלינו סיבוב". לבני: התגובה האלימה מראה שהם תיאמו עמדות

שניים נגד אחת: פחות מ-24 שעות אחרי הפגישה המשולשת והניסיון של גוש המרכז-שמאל להציג גרסה משותפת, תוקפים בחריפות שלי יחימוביץ' ויאיר לפיד את יו"ר התנועה, ציפי לבני. ראשי מפלגות העבודה ויש עתיד טענו כי לבני הציגה גרסה שקרית לתוכן הפגישה המשולשת שהתקיימה בבית הוריו של לפיד בתל-אביב.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"בניגוד לסיכומים של לפני ואחרי הפגישה אמש, בחרה לבני להציג גרסה שקרית של מה שהתרחש בפגישה", אמרו יחימוביץ' ולפיד. "באנו לפגישה מתוך כבוד הדדי של כל אחד לשניים האחרים, אף שיש בינינו חילוקי דעות אידיאולוגיים רבים. נדהמנו לגלות כי לא היינו אלא תפאורה לספין מחושב שלא היה בו שמץ של אמת ותוכן".

 

השניים האשימו את לבני בניסיון "לעשות עליהם סיבוב", כלשונם: "עכשיו ברור שכל ההזמנה לפגישה המשולשת היה תרגיל של לבני הנואשת ממצבה המידרדר בסקרים, על חשבון תקוותיו של ציבור המצביעים המייחל לשינוי. זו אותה לבני שמנעה הקמה של גוש מרכזי לפני הגשת הרשימות וכעת היא ממשיכה להטעות, לפצל ולהזיק למאמצים ליצור אלטרנטיבה ראויה לממשלה הקיצונית. זו אותה לבני שלא מתחייבת בשום מקום שתישאר יום אחרי הבחירות במערכת הפוליטית. העבודה ויש עתיד ימשיכו כל אחת, בדרכה, במאמצים ליצור אלטרנטיבה כזו".

 

לבני: "הם מנהלים משחק אישי אינטרסנטי" 

ממפלגת התנועה של לבני נמסר בתגובה להודעתם של יו"ר העבודה ויו"ר יש עתיד: "תגובתם האלימה והמיותרת של שלי יחימוביץ' ויאיר לפיד, לצערנו הרב, מוכיחה כי השניים תיאמו ביניהם עמדות לפני הפגישה, תוך כדי הפגישה ולאחר הפגישה, כדי למנוע מהאמת המטרידה לצאת לאור. הם מנהלים משחק אישי אינטרסנטי במקום להסכים לתוכנית היחידה שיכולה לספק תקווה לציבור".

 

עוד נמסר מהתנועה כי "את הדין והחשבון שלהם הם ייאלצו לתת לציבור המרכז שייחל לשיתוף פעולה שימנע מנתניהו כהונה נוספת וימנע הקמת ממשלת ימין קיצוני מסוכנת. האינטרס האישי של שניהם - שסירבו לכל הצעת תוכן, סירבו להמשך דיונים ועסקו כל היום בספינים ובהכפשות - התגלה במלוא חומרתו בהודעה הזו שנובעת מכך שהציבור מגלה את האמת על מניעיהם האישיים".

 

השלישייה התפרקה (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
השלישייה התפרקה(צילום: בני דויטש)

 

אחרי הפגישה המשולשת אמרה לבני הבוקר בשיחה עם ynet כי לא תשב בממשלת נתניהו כעלה תאנה. "אסור לאחת המפלגות בגוש להיכנס לבד לממשלה", אמרה. יו"ר התנועה הבהירה כי אם תתקבל ההצעה שהעלתה בפני יחימוביץ' ולפיד, אז יובטח שלא תקום לאחר הבחירות ממשלת ימין צרה

וקיצונית ושהשלושה יוכלו לכפות על נתניהו הקמת ממשלת אחדות לאומית.

 

לבני אמרה כי תיאום בין מפלגות הגוש במו"מ הקואליציוני יבטיח שהממשלה הבאה שתקום תהיה ממשלה מתונה עם השותפות בגוש, או ממשלת ימין קיצונית וקצרת מועד, כלשונה.

 

"הפגישה הסתיימה אמש לצערי בלי התוצאות שקיוויתי להגיע אליהן", אמרה לבני. "ובכל זאת, יש כאן שינוי פנים של מערכת הבחירות. אני למעשה מניחה על השולחן הצעה בשני שלבים, עד הבחירות ואחרי הבחירות. בשלב ראשון אומרת ההצעה שלי שאנחנו חוברים יחד, משתפים פעולה ועושים כל מה שניתן כדי להקים ממשלה בראשותנו. זה אומר שמתחייבים להמליץ לנשיא על מישהו מתוך הגוש, משתפים פעולה בקמפיין ומעבירים מסר ברור שמי שלא רוצה את נתניהו, יצביע לאחת ממפלגות המרכז".

 

Read this article in English

 

בהכנת הכתבה השתתף צביקה ברוט
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'
צילום: ירון ברנר
לבני
צילום: ירון ברנר
לפיד
צילום: ירון ברנר
מומלצים