שתף קטע נבחר

החצאית קצרה מדי? 'תשדיר לוהט' מסעיר את ש"ס

בשולי סרטון תעמולה רשמי של המפלגה מופיעה צעירה לבושה חצאית, שעוררה מבוכה בקרב הפעילים הדתיים. בעקבות הלחץ הוסר קטע הווידיאו מאתר ש"ס. חילול השם? שפטו בעצמכם

מבוכה בש"ס: סרטון התעמולה של המפלגה, בהפקת משרד אדלר-חומסקי, מציג אישה בחצאית קצרה, שאינה הולמת את הרוח שמנסה לשדר המפלגה. אחרי השידור הערב (ג') בערוצי הטלוויזיה, הוסר הסרטון מאתר ש"ס ובמפלגה מתלבטים אם להפחית את מינון שידורי הסרטון.

  

סרטון התעמולה של ש"ס:

הקטע הוא חלק מקמפיין תקיף, שעלה רק היום, התוקף את דימויה החילוני של סיעת השלטון. תחת השם "מחייגים 'כוכבית גיור'" לועגים בש"ס לגישה המתונה כלפי גיור שנוקטים יריביה - ישראל ביתנו שרצה ברשימה משותפת עם הליכוד, אך גם זרמים נרחבים בציונות הדתית והרב אמסלם שהוציא ספר עב כרס בנושא.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בתשדיר נראית חופת נישואין, שבמהלכה מתקבל פקס המכריז על גיורה של כלה רוסייה העונה לשם מרינה. "ביתנו שלח, מתנה לחתונה", אומרת מרינה, "לקבל אישור מכוכבית גיור". החתן, בעל מראה מזרחי, תמה "את לא יהודייה?" והכלה מכריזה "עכשיו כן".

 

לא הכלה הבלונדינית, זו שלידה

מה שגרם להרמת גבות במפלגה הדתית-ספרדית לא היה נוכחותה של הכלה הבלונדינית הגבוהה, אלא דווקא זו שניצבת לידה. אחת הנשים מתחת לחופה לבושה בחצאית החושפת את רגליה באופן שעורר אי נוחות במפלגה. פעילים רבים העירו לאנשי מטה ההסברה שהדבר "לא ראוי". בתגובה הסבירו כי הקמפיין מיועד למצביעים פחות-דתיים, אך משגבר הלחץ הוסר הסרטון מאתר ש"ס.

 

מי שעומדים מאחורי הגיית הסרטון, בחירת הניצבים והלבשתם הם אנשי משרד הפרסום אדלר-חומסקי, שאיננו בעל זיקה דתית מובהקת. בעבר התגאו הש"סניקים בכך שלראשונה נעזרת המפלגה ביועצים שאינם דתיים. על פי הודעת מטה ההסברה המפלגתי, שאושרה על ידי שלושת המנהיגים, "התשדיר נועד להעביר את תחושת הסכנה מממשלת ליכוד-ביתנו-לפיד-לבני שתפגע קשות באופיה היהודי של מדינת ישראל, בענייני גיורים ונישואין".

 

שורת ארגונים חברתיים גינו את הקמפיין. יו"ר מכון עתים, הרב שאול פרבר, המעניק סיוע והכוונה לאנשים הנתקלים בקשיים מול שירותי הדת טען כי ש"ס עושה שימוש ציני במערך הגיור של מדינת ישראל. לדבריו, הרב הראשי לישראל החתום על כל אישורי הגיור במדינת ישראל מאפשר למפלגה שהוא משתייך אליה "לזלזל" באנשים שעברו גיור ממלכתי. "אנו קוראים לרב עובדיה יוסף לבטל את הקמפיין הזה מיד", הצהיר פרבר.

 

במטה ההסברה של ש"ס ציינו בתגובה לדרישה לפסול את הסרטון: "בתשדיר לא נאמרה

מילה רעה על איש. נישואי התערובת והגיורים הפיקטיביים יכולים להוביל להתבוללות ולאיבוד הזהות היהודית של המדינה. מדינה שנאבקת בהתבוללות בחו"ל לא יכולה לאפשר בתוכה התבוללות. התשדיר נועד להמחיש את הקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לבצע נישואי תערובת בחסות החוק שניסה לקדם ליברמן, ממנהיגי הליכוד-ביתנו.

 

"לאור התגובות החיוביות שמתקבלות בקרב מצביעי ליכוד לשעבר", הוסיפו במפלגה, "אנו מתכוונים להמשיך ולשדר את התשדיר גם מחר. תשדיר זה נועד גם להמחיש את הסכנה מהיווצרותה של קואליציית ליכוד-ביתנו-לפיד-לבני, בסגנון קואליציית ליכוד-לפיד 2003, שתוביל כמו אז לפגיעה בזהותה היהודית של המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החצאית המדוברת (מתוך תשדיר התעמולה)
צילום: אוהד צויגנברג
פעילים הביעו מורת רוח מהסרטון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים