שתף קטע נבחר

נתניהו עונה לאולמרט: לא בזבזנו שקל על איראן

"הוצאנו בשנתיים 11 מיליארד שקל על הזיות הרפתקניות שלא יבוצעו", תקף ראש הממשלה לשעבר - ומנהיג הליכוד ענה: "אמירה פרועה וחסרת אחריות"

תשעה ימים לבחירות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הבוקר (יום א') לדבריו של קודמו בתפקיד אהוד אולמרט, שדיבר על הוצאת 11 מיליארד שקלים מתקציב הביטחון על "הזיות הרפתקניות שלא יבוצעו". לדברי נתניהו, "זו אמירה פרועה וחסרת אחריות. אין פה בזבוז של שקל".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet 

 

אולמרט רמז בדבריו להוצאה הגדולה על הכנות לתקיפת מתקני הגרעין באיראן. בראיון לתוכניות הרדיו "בוקר טוב ישראל" עם גולן יוכפז בגל"צ ו"הבוקר הזה" עם אריה גולן ברשת ב', ציין נתניהו ש"פיתחנו יכולות התקפיות והגנתיות בזירות קרובות ורחוקות, ואני חושב

שההשקעה הזאתי חשובה מאוד למדינת ישראל, כמו שההשקעה שהשקענו מיליארדים בגדר שעצרה את המסתננים. חיזקנו מאוד את היכולות של צה"ל, השב"כ והמוסד, וטוב שעשינו את זה".

 

אולמרט טען ש"בשנתיים האחרונות הוצאנו למעלה מ-11 מיליארד שקל בנושא הביטחון על הזיות הרפתקניות שלא בוצעו ולא יבוצעו מעבר ומעל לתקציבים הרב-שנתיים". בראיון ב"אולפן שישי" בערוץ 2 הוסיף ראש הממשלה לשעבר: "ידעתי ששנת 2012 הייתה שנת הכרעה ונלחמו מול כל העולם בזה, ואני חושב שבתקציב הביטחון יש עודף שחייבים להתחיל לקצץ בו. את זה לא אומרים עכשיו משום שאי אפשר לדבר על ביטחון ולהבעיר את המדינה עם בעיות ביטחון ולא לדבר על הנושא הזה".

 

נתניהו ענה: "כשנכנסתי לתפקיד לפני ארבע שנים, אני מצאתי... הלוואי שהייתי מוצא מה שיש היום, אבל לא זה מה שהיה. פעלתי בשני צירים - אחד לגייס מאמץ בינלאומי: מצור כלכלי על איראן בדמוּת הסנקציות. זה עבד בגלל שהיה

גם ציר שני - לבנות יכולות פעולה עצמאיות של ישראל. הלכתי מבירה לבירה, דיברתי עם מנהיגי העולם, והם ידעו שאנחנו מאוד רציניים ונחושים לפעול".

 

נתניהו התייחס לאמירות האחרונות של נשיא המדינה שמעון פרס בסוגיות המדיניות והביטחוניות וציין בהקשר זה כי הוא "מעריך את הנשיא". נתניהו אמר עוד כי "אני חושב שהוא פועל בדרכים שלו למען המטרה המשותפת שלנו וזו השגת ביטחון למדינת ישראל. אין קביעה מדויקת מהי סמכותו של נשיא, אני משוחח עם הנשיא בתדירות גבוהה מאוד, כולל אתמול, ואנחנו פועלים יחד לגבש לפחות הבנה משותפת מהם הדברים החיוניים למדינת ישראל. לא תמיד אנחנו מסכימים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מבירה לבירה
צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים