שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בדיקת הריון ביתית: איך היא בדיוק עובדת?

  מתי כדאי לעשות את הבדיקה הראשונה, מה מקור הטעויות וההבדלים בין הבדיקות השונות וכמה פעמים צריך לחזור עליה כדי להיות בטוחים שהתשובה נכונה?

  בדיקות הריון ביתיות הן הדרך הקצרה ביותר לדעת אם יש הריון או לא. הבדיקה ניתנת לרכישה ללא מרשם רופא, וניתן לבצע אותה כבר כשבוע לאחר קיום יחסי המין. מאיה כהן, רוקחת סופר-פארם, מסבירה מתי צריך לבצע את הבדיקה כדי להגיע לתשובה המדויקת.

   

  קיראו עוד כתבות בעמוד פארם נט  

   

  איך הבדיקה מתבצעת?

  כמה טיפות שתן על מקל הבדיקה, מראות מהי רמת הורמון BHCG בדם. ככל שההריון הולך ומתפתח - רמת ההורמון הולכת וגדלה. אם התשובה חיובית יופיעו שני פסים בחלונית מקל הבדיקה. אם התשובה היא שלילית, יישאר רק הקו המקורי.

   

  מה ההבדל בין הבדיקות השונות?

  כל הבדיקות מחפשות את נוכחות ההורמון המציע על ההריון. ההבדל הוא ברגישות החומר המאתר אותו. ככל שריכוז החומר גבוה יותר, כך ניתן לאתר רמות הורמון נמוכות יחסית - הריון הנמצא בתחילתו. 

   

  תוך כמה זמן יש תשובה?

  בדרך כלל תוך כמה דקות. לממהרות מאוד ניתן לקנות גם בדיקת "אקספרס", המאפשרת קבלת תשובה תוך 30 שניות בלבד. בנוסף, קיימת בדיקת "גם וגם" המאפשרת לא רק לדעת האם את בהריון, אלא גם באיזה שבוע את נמצאת.

   

  עד כמה הבדיקה מדויקת?

  אין ספק שהבדיקה הכי מדויקת היא בדיקת דם או בדיקת אולטרסאונד. אבל בדיקות ההריון הביתיות מצליחות לספק תשובה נכונה למדי. חשוב לבצע את הבדיקה על פי ההוראות המדויקות, ולוודא שהבדיקה בתוקף.

   

  אם הבדיקה שלילית - אז אין הריון?

  לא בטוח. לפעמים הבדיקה לא מספיק רגישה וההריון צעיר מדי, כך שרמות ההורמון נמוכות מדי. כדאי להמתין כמה ימים ואז לבצע את הבדיקה שוב.

   

  מה הזמן הטוב ביותר לבצע את הבדיקה?

  מומלץ לבצע אותה כמה שיותר קרוב לתאריך המחזור המשוער. בשלב הזה רמות ההורמון כבר יכולות להתגלות בצורה האופטימלית.

   

  כמה סוגי בדיקות יש?

  יש עשרות סוגים וכולן פועלות על אותו עיקרון. הבחירה ביניהן בדרך כלל מתבצעת על פי הזמינות, המחיר והנגישות.

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתי הבדיקה עלולה להיות לא מדויקת?
  צילום: Index Open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים