שתף קטע נבחר

אולטרה סגולה: אלוהים שוכן בחדר לידה

נשנוש של ריבת אתרוגים, בליעת פנינה, הטמנת עותק של הספר "נועם אלימלך" מתחת לכרית, סעודה רביעית בשבת, ומפתח לקבר רחל - אלו מקצת הסגולות ללידה קלה. יולדות, מיילדות ורופאים בטוחים שהן עובדות. לפחות על הנפש

אין לכך כל הוכחה מדעית, אבל אם תיכנסו לחדרי יולדות במדינת ישראל - תמצאו שם בולעות פנינים שיישבעו לכן שפנינה מזרזרת את יציאת העובר, ומקלה על מחושי הלידה. אחרות מעדיפות לנשנש ריבת אתרוגים בזמן הצירים (ורצוי אתרוגים שכהנים בירכו עליהם בסוכות), כסגולה בטוחה ללידה מהירה. 

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

תשאלו את מרגלית אביטן, שבכל 12 הלידות שעברה, הקפידה להשתמש בסגולת האתרוגים. "זה ממש בדוק. בדקות שהייתי בחדר לידה, ממש ראיתי סיעתא דשמיא", היא מספרת.

 

במחלקת יולדות בבבית החולים "הדסה הר הצופים" שבירושלים, לא מתייחסים לסגולות ללידה קלה בביטול. במטבחון של המחלקה ניצבת צנצנת ריקה של ריבת האתרוגים הפלאית. "ד"ר דאום היא רופאה אצלנו, שאספה את כל האתרוגים, עשתה את הריבה והביאה לנו", מספרת דפנה טייר, מיילדת במחלקה. "צריך להודיע לה שנגמר".

 

פרופסור שמחה יגל, מנהל המחלקה, חזה כבר בלא מעט יולדות העושות שימוש בסגולות שונות ומשונות כדי להקל על הצפוי להן. אחת מהן היא הטמנת ספרו של הרב אלימלך מליז'נסק, "נועם אלימלך", תחת הכרית בעת הלידה. "רבי אלימלך מליז'נסק, מראשוני החסידות, הבטיח הרבה הבטחות שיציל אנשים במצבים שונים וקשים. אנשים מאמינים בזה ממש, הרבה אנשים השאירו לנו ספרי 'נועם אלימלך", הוא מספר. "יש לו רקורד כאחד שעוזר. אני לא יכול להתעלם מהסיפורים ששמעתי עליו".

 

סגולה ליודעי ח"ן

פריט אחר שעשוי להקל על הלידה, הוא לא אחר מאשר המפתח לקבר רחל הישן, אלא שאותו הרבה יותר קשה להשיג מאשר עותק של "נועם אלימלך". "אם מישהי מכירה את משפחת פריימן, המפתח של קבר רחל הישן שעבר מדור לדור, נמצא אצלם", מספרת מלי גרין, מחברת מדריך ההיריון והלידה "מילים מהבטן". "מי שמצליח לשים עליו את ידו, שישים את המפתח מתחת לכרית בזמן הלידה".

 

פרופסור יגל לא מתקשה להסביר לפחות חלק מסוד ההצלחה של הסגולות. "מה שברור לי לגמרי, שיש אלמנט נפשי מאוד חזק בלידה, וכל מי שירגיע את הנפש יעזור, אין לי ספק בזה". הוא אומר. "אני חושבת שבסגולות יש משהו שנותן ליולדת מן סוג של רשת ביטחון: הנה אלוקים, עשיתי איזה סוג של השתדלות, תראה כמה אני רוצה שהכל יעבור בשלום. זו מעין תפילה", מסבירה מלי גרין. המיילדת דפנה טייר, בטוחה שאלוהים גם שומע. "לידה זה ליד השם, ליד ה'. והשם נמצא פה הכי הרבה, יותר מבכל מקום".

 

ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם ללמוד על כל הסגולות ללידה קלה, שאולי יסייעו ואולי לא, אבל בטוח לא יזיקו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הטמנת מפתח קבר רחל הישן - סגולה ללידה קלה
צילום: shutterstock
מומלצים