שתף קטע נבחר

בקרוב בחיריה: גשר ממכולות, הראשון מסוגו בארץ

גשר חדש באורך 200 מטר שייבנה כולו ממכולות, יוקם בפארק אריאל שרון ויחבר את הר הפסולת עם כביש 461 מצפון לו. המטרה: לשמש הולכי רגל, רוכבי אופניים ושאטלים שיסיעו את הציבור לתוך הפארק. העלות: כמה עשרות מיליוני שקלים

העבודות להקמת פארק אריאל שרון נמשכות: עתה רושמות העבודות התקדמות נוספת עם בחירת הצעה לבניית גשר שיחצה את נחל איילון ויחבר את דרך לוד (כביש 461 - המחבר בין מזרח תל-אביב למושב בני עטרות) ישירות להר חיריה שבמרכז הפארק.

 

 

הפארק ישתרע על פני שטח של 8,000 דונם בין תל-אביב, רמת גן, אזור וכביש גהה (4). לאחרונה קיימה חברת פארק אריאל שרון תחרות בין משרדי אדריכלים מכל הארץ לתכנון הגשר החדש שיגביר את הנגישות לפארק, גם מצפון לו. לפי הנהלת הפארק, ההצעה שנבחרה היא אקולוגית במיוחד ו"תואמת את חזון הפארק", כיוון שהיא משלבת ניצול חוזר של מוצר שכבר אין עושים בו שימוש. הזוכים בתחרות - יואב מסר אדריכלים יפתח חיינר אדריכל עמית.

 

הדמיית הגשר (הדמיה: סטודיו AIKO) (הדמיה: סטודיו AIKO)
הדמיית הגשר(הדמיה: סטודיו AIKO)

 (הדמיה: סטודיו AIKO) (הדמיה: סטודיו AIKO)
(הדמיה: סטודיו AIKO)

 (הדמיה: סטודיו AIKO) (הדמיה: סטודיו AIKO)
(הדמיה: סטודיו AIKO)

 

אורכו של הגשר המתוכנן יהיה כ-200 מטרים והוא עתיד לשמש הולכי רגל, רוכבי אופניים וכן רכבים מיוחדים שישמשו כשאטלים ויסיעו בחינם את הציבור לתוך הפארק מחניונים שיוסדרו לכלי רכב פרטיים. עלות בניית הגשר תסתכם בכמה עשרות מיליוני שקלים. העבודות על בניית הגשר צפויות להתחיל בחודשים הקרובים והן צפוית להסתיים תוך 8 חודשים.

 

"קונסטרוקציה קלה וניצול חוזר"

בנימוקיה לבחירת ההצעה הזוכה, מסרה עו"ד אסתי אפלבאום-פולני, יו"ר חברת פארק אריאל שרון כי "פארק אריאל שרון נמצא בשלבי סיום של פיתוח מתחם התרבות והפנאי של על ראש ההר (הר חירייה - ת"ז) וכעת עובר לטפל במקביל גם בשטחים שלמרגלותיו.

 

"בחרתי בפארק לקדם פרויקט מקסים של בניית גשר ייחודי שיהווה בסופו של דבר גם את מתחם הכניסה העתידי לפארק. הגשר שנבחר מתבסס כולו על אמצעים אקולוגיים ומתאפיין ביצירתיות מחשבתית של מתכנניו. מדובר בהצעה המשלבת זמינות, קונסטרוקציה קלה וניצול חוזר של מוצר מדף (בנייה בת קיימא), ערכים המתיישבים כולם עם חזון הפארק ופיתוחו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: סטודיו AIKO
הדמיה של גשר חיריה
הדמיה: סטודיו AIKO
מומלצים