שתף קטע נבחר

הירשזון השתחרר מהכלא: "יגיע הזמן שבו אדבר"

לאחר שנוכה שליש מעונש המאסר שלו השתחרר שר האוצר לשעבר, שהורשע בגניבת מיליוני שקלים מכספי הסתדרות העובדים הלאומית ועמותת ניל"י. "אודה לקב"ה ולידידים טובים ואחבק את משפחתי", אמר עם שחרורו ממאסר

בתום ריצוי שלוש שנים וחמישה חודשים שהם שני שלישים ממאסרו, השתחרר הבוקר (יום ד') שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, מכלא חרמון שבצפון לאחר שוועדת השחרורים שליד בתי הסוהר החליטה בחודש שעבר כי ינוכה שליש ממאסרו. הירשזון נשלח ב-2009 למאסר של חמש שנים וחמישה חודשים בגין גניבת 2.3 מיליוני שקלים מכספי הסתדרות העובדים הלאומית ועמותת ניל"י.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"אני עכשיו הולך להודות לקדוש ברוך הוא שהוציא אותי בבריאות טובה, לחבק את משפחתי, להודות לידידים קרובים שעזרו לי. בנוגע לכל השאר - יבוא הזמן והמקום שאדבר את מה שאני רוצה לדבר", אמר הירשזון עם יציאתו מהכלא, בסביבות השעה 9:20.

 

הירשזון בצאתו מהכלא (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
הירשזון בצאתו מהכלא(צילום: חגי אהרון)

 (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
(צילום: חגי אהרון)
 

בנוגע למשפט שמתנהל נגד בנו ברק הירשזון, שהורשע בתאונת האופנוע שבה נפצעה נועם סולומון, אמר השר לשעבר: "אני כל יום מתפלל לשלומה של נועם, שתחזור לבריאות טובה. כמו כולם גם אני דואג לילדיי".

 

ב-2011 דחה בית המשפט העליון את ערעורו של הירשזון על הרשעתו ועל העונש שנגזר עליו. השופט אליעזר ריבלין דחה אז את טענת הירשזון כי התשלומים החודשיים שולמו לו כמעין "משכורת" בגין עבודתו בהסתדרות ועל כן הוא לא גנב אותם. הירשזון אמר כי נאלץ להסתיר את התשלומים בשל האיסור על קבלת שכר נוסף מחוץ לכנסת. בית המשפט קבע כי גרסה זו סותרת את טענותיו הקודמות של שר האוצר לשעבר, וכן "נוגדת את המציאות הפיננסית והתעסוקתית הרלבנטית, את ההיגיון ואת השכל הישר".

 

עם הכניסה לכלא, לפני כשלוש שנים וחצי (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
עם הכניסה לכלא, לפני כשלוש שנים וחצי(צילום: חגי אהרון)
 

לאחר מתן עונשו, נכלא הירשזון בכלא חרמון שבצפון הארץ. במהלך המאסר ציינו בשירות בתי הסוהר כי הירשזון לא היה מעורב בבעיות משמעת ובשל כך לא הובעה כל התנגדות לשחרור המוקדם.

 

בעת מתן גזר הדין בעניינו של הירשזון, השופטת ברכה אופיר-תום

לא חסכה במילים קשות: "עבר מרשים ושורת מעשי צדקה וחסד שעשה איש ציבור בטרם הורשע במעשים הפוגעים בציבור, בקופתו ברוחו ובתדמיתו, חשיבותם במקומה, אך אין בכוחם להקהות חומרתם של אלה האחרונים. המסר החייב לצאת מבית המשפט בנסיבות עבריינות של אנשי ציבור צריך שיהיה חד ובהיר, ויודיע לכולי עלמא, כי גם איש ציבור רם דרג, המנצל לרעה את מעמדו ואת האמון שניתן בו, צפוי לגינוי והוקעה, לצד עונש מהותי, שאיננו שונה מעונשו של עבריין מן השורה".

 

במקביל לשחרורו של האב, נידון ביום ראשון בבית המשפט לתעבורה בתל אביב עונשו של בנו, ברק הירשזון, שבאפריל אשתקד נהג בשכרות, התנגש במדרכה וגרם לפציעתה הקשה של חברתו לשעבר. התביעה המשטרתית דרשה לגזור "מאסר בפועל משמעותי ומרתיע", פסילת רישיון נהיגה לעשר שנים לפחות וקנס על ברק הירשזון שהורשע לפי הודאתו בנהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש וגרימת חבלה של ממש.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 16/01/2013 01:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון בצאתו מהכלא
צילום: חגי אהרון
מומלצים