שתף קטע נבחר

מגדל מבטלת מכירת הביטוח הישיר

חברת הביטוח, שנרכשה על ידי שלמה אליהו, תסגור את "איחוד ישיר" ותעביר את הפעילות לסוכני הביטוח. בחברה מתחייבים: לא נבצע פיטורים. ומה יקרה למחירי הביטוח?

הלחץ שהפעילו סוכני הביטוח במשך שנים – השתלם. פחות משנה לאחר שרכש שלמה אליהו את חברת הביטוח מגדל, הוא מחסל את פעילות מכירת הביטוח הישיר באמצעות "איחוד ישיר" שבבעלותה ומודיע על סגירתה.

 

שלמה אליהו: יקח לי חודשים להבין מה קניתי

פניה למפקח: שלמה אליהו עלול למנף את הציבור

עסקת מגדל: לאומי הלווה לאליהו 2 מיליארד שקל

 

איחוד ישיר, שהוקמה על ידי מגדל בשנת 2000 מתמחה במכירת ביטוח אלמנטרי (רכב, דירה, ביטוחי משכנתא וביטוח תאונות אישיות) ונועדה למעשה לתת "פייט" לחברות הביטוח הישירות.

 

הדואליות של מגדל שבמהותה היא חברה המתבססת על מכירות של סוכני הביטוח, היוותה מקור למתח ומריבות מול סוכני הביטוח במשך 12 שנות פעילות המכירה הישירה, בטענה כי החברה גוזלת מהם לקוחות ועושה יד אחת עם החברות הישירות, במאבק מולם.

 

העברת הבעלות לשלמה אליהו הנחשב אהוד על סוכני הביטוח, הפריחה אופטימיות בליבם של הסוכנים. כבר לפני 4 חודשים, בכנס של לשכת סוכני הביטוח, אמר אליהו כי הוא בוחן את הנושא, על רקע המיזוג של חברת הביטוח אליהו לתוך מגדל. מסתבר שהלחץ הכבד שהפעילו הסוכנים במשך שנים, הצליח.

 

מגדל: לא נפטר עובדים

בחברה מציינים כי תיק הביטוח הקיים יחולק בין סוכני מגדל ואליהו, ואלו יתנו מענה ללקוחות שכבר רכשו פוליסות מ"איחוד ישיר". מנכ"ל מגדל, יונל כהן, הודיע כי החברה תקצה עשרות מליוני שקלים למימון שכרם של 150 סוכנים צעירים שישתלבו במשרדי סוכני הביטוח. "אני בטוח שסוכני הקבוצה ידעו להעריך את הצעד המשמעותי שבו אנחנו נוקטים היום ולהגביר עוד יותר את היקף פעילותם באמצעות הקבוצה", אמר כהן.

 

המשנה למנכ"ל מגדל, אריק יוגב, המנהל את חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה בקבוצה, הדגיש כי עובדי איחוד ישיר יתמקדו מעתה במתן תמיכה עסקית ושיווקית במערכי ההפצה של החברה וסוכניה וישדרגו בכך את רמת הזמינות והשירות ללקוחות הקבוצה.

 

בחברה אמרו ל ynet כי אין בכוונתם לבצע פיטורים, לא במסגרת ביטול פעילות המכירה הישירה ולא במסגרת מיזוג אליהו ומגדל.

 

ומה יקרה למחירי הביטוח? מחירי הפוליסות משתנים באופן תדיר ותלויים בשלל פרמטרים, אולם ניתן לומר כי ביכולתן של חברות הביטוח הישירות להוזיל את המחיר, וזאת לאור העובדה שהן אינן נדרשות להעניק עמלה נכבדת לסוכן הביטוח, כמתווך בעסקה. בחברה מציינים כי המחירים ימשיכו להיות תחרותיים, אך ניתן להעריך כי אלו צפויים לעלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים