שתף קטע נבחר

רון נחמן, ראש העיר אריאל, נפטר והוא בן 70

נחמן, שישב על כיסא ראש העיר במשך קרוב לשלושה עשורים, נאבק בשנים האחרונות במחלת הסרטן. למרות המחלה, הוא המשיך בעבודתו. "ראש עירייה לא עובד עם טוריה. הוא עובד עם שכל ולכן זה אפשרי", הוא אמר לאחר ששוחרר מאשפוז בעבר

רון נחמן, שעמד כשלושה עשורים בראש מועצת אריאל ולאחר מכן בראש העיר אריאל, נפטר היום (ו') והוא בן 70. בשנים האחרונות נאבק נחמן, שכיהן גם כחבר כנסת, במחלת הסרטן.

 

רון נחמן עם האלוף ניצן אלון בחודש שעבר (צילום: גור דותן) (צילום: גור דותן)
רון נחמן עם האלוף ניצן אלון בחודש שעבר(צילום: גור דותן)

 

בביתו. לא נטש את העיר לטובת הכנסת (צילום: גיל לרנר) (צילום: גיל לרנר)
בביתו. לא נטש את העיר לטובת הכנסת(צילום: גיל לרנר)

בחנוכת היכל התרבות בעירו. לא נבהל מהמחאה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בחנוכת היכל התרבות בעירו. לא נבהל מהמחאה(צילום: עידו ארז)

 

נחמן נולד בשנת 1942. בשנת 1978 נבחר לראשונה לראש מועצת אריאל, תפקיד שעליו ויתר אחרי שנה. בשנת 1985 הוא נבחר מחדש ועד יום מותו עמד בראש היישוב. הוא נבחר כחבר כנסת מטעם סיעת הליכוד בכנסת ה-13. בין היתר היה חבר בוועדת החוקה, חוק ומשפט, חבר בוועדת העלייה והקליטה וחבר בוועדה לנושאי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בשנת 2009 חלה נחמן במחלת הסרטן ובמהלך המאבק במחלה יצר קשר קרוב עם המחזאית ענת גוב ז"ל, שלקתה באותו סוג של המחלה. השניים היו שותפים יחדיו בטיפול ניסיוני טבעי ובמאבק המשותף במחלה. גוב נפטרה אף היא לפני כמה שבועות.

 

בשנת 2010, לאחר ששוחרר מאשפוז בבית החולים, שם עבר טיפול כימותרפי, הוא אמר ל"ידיעות פתח תקווה": "אני נראה טוב. הורדתי במשקל בעקבות הטיפולים שעברתי אבל אני מרגיש טוב מאוד. אין בעניין הזה שום קונצים".

 

הוא נשאל באותו ראיון, מדוע המשיך בתפקידו. נחמן השיב: "אני יכול לומר דבר אחד: אני לא עוסק בניהול השוטף של עיריית אריאל. המנכ"לית חני פאר עוסקת בזה. יש לנו מנגנון שקיבל פרסים ואותות הצטיינות. גידלתי במשך עשרות שנים את

האנשים בתוך המערכת כדי שהם יוכלו להחזיק את העיר גם כשאני לא נמצא. התפקוד שלי מלא. מבית החולים סידרתי את העלייה לקרקע לדירות החדשות לאחר סיום תוכנית ההקפאה. עשיתי הכול מהמיטה עם האינפוזיות. ראש עירייה לא עובד עם טוריה. הוא עובד עם שכל ולכן זה אפשרי".

 

נחמן היה מהגורמים הבולטים בתהליך שהביא להכרה במכללת אריאל כאוניברסיטה, וגם בשבועות האחרונים טרם אשפוזו האחרון עסק בעניין באופן אינטנסיבי.

 

שר החינוך גדעון סער ספד לו: "רון היה חלוץ בעל עוצמה אדירה של חזון ואמונה. בכוח חזונו ומנהיגותו המיוחדת הוא הקים את אריאל שבשומרון והפך אותה לעיר בישראל. רון היה ציוני מובהק, שאהבת ארץ ישראל ומדינת ישראל יקדו בלבו. רון נחמן היה אדם נחוש שעבד ולחם עד יומו האחרון למען הדרך והערכים שבהם האמין. הוא לחם באומץ גם במחלה הקשה, שהכריעה אותו לבסוף, אך מעט מאוד אנשים זוכים, כפי שזכה רון נחמן, להותיר את חותמם באמצעות מפעל חייהם העומד על תלו גם אחרי לכתם".

 

חנה גולן, שהכירה את נחמן 35 שנה, עבדה אתו יותר מ-12 שנים ושימשה משך תשע שנים מנכ"לית העירייה, אמרה ש"אריאל איבדה היום את הלב הפועם שלה. העיר איבדה אבא - אני איבדתי את היקר באנשים, חבר אמיתי, שכן ומורה דרך. אריאל נולדה והתפתחה בדמותו. הוא יחסר לנו מאוד".

 

גם חבריו מיהודה ושומרון ספדו לו. ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר: "תושבי השומרון, מועצה אזורית שומרון ומדינת ישראל כולה אבלים על פטירתו של רון נחמן, מייסד ובונה העיר אריאל. רון נחמן היה מגדולי בוני ארץ ישראל, שבמו ידיו הצמיח ובנה עיר ואם בלב השומרון. אני מתקשה לעכל את הבשורה המרה, להתיישבות ולעם ישראל כולו. אנו מתחייבים בדמעות להמשיך את מפעל חייו, בניין השומרון והעיר אריאל".

 

ממועצת יש"ע נמסר: "רון היה ראש וראשון לראשי הרשויות ביהודה ושומרון, מחלוצי ההתיישבות, ציוני בכל רמ"ח איבריו ובונה בלתי נדלה של ארץ ישראל. מפעלו הענק של רון נחמן, העיר אריאל, תהיה לנצח יד לזכרו".

 

טרם נקבע מועד הלווייתו. הוא הותיר אחריו אישה, דורית, ארבע בנות ונכדים.

 

בהכנת הידיעה השתתפה שחר חי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון נחמן
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים