שתף קטע נבחר

האחרונה בכנסת, שולי מועלם: 'החיים סביב צה"ל'

לאחר ספירת הקולות המיוחדים זכתה הבית היהודי במנדט נוסף. חברת הכנסת היא סגנית יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, תושבת נווה דניאל בגוש עציון, אם לשבעה ואלמנה מאסון המסוקים: "צריך להמשיך לחבר את חלקי העם"

יממה וחצי לאחר סגירת הקלפיות הסתיימה ספירת הקולות המיוחדים, ואחר הצהריים (ה') התברר ככל הנראה שמפלגת הבית היהודי גרפה מנדט נוסף, ה-12 שלה. האחרונה להיכנס כחברת הכנסת במסגרת בחירות 2013 היא שולי מועלם, סגנית יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, תושבת נווה דניאל בגוש עציון.

 

בחירות 2013 - כתבות נוספות:

 

"זה יום מאוד מרגש בשבילי עם הרבה תחושות של שמחה. עבודה של כמה חודשים הסתיימה בתוצאה המיוחלת", אמרה ל-ynet בסמוך לביתה בנווה דניאל. "אני מאוד שמחה על המנדט ה-12 בשביל המפלגה שלי, ומקווה שתוצאות הבחירות הן התחלה טובה לעם ישראל ומדינת ישראל".

 

מועלם, אם לשבעה, היא אלמנתו של סא"ל משה מועלם, שנהרג ב-1997 באסון המסוקים. "אני מרגישה שקשר נוסף נסגר, שבזכות קולות החיילים אני נכנסת לשירות לאומי. בעוד שלושה שבועות נציין 16 שנה לאסון המסוקים. משה בחר להיות איש צבא ולשרת את המדינה מתוך הנקודה הזו. אני מרגישה עכשיו שאני ממשיכה את השליחות בתחום של הציבור. אני מתכוונת לדאוג לחיילים ולהורי החיילים, ולקדם את החלוקה השוויונית בנטל לטובת החברה הישראלית כולה".

 

 

על העובדה שנכנסה לכנסת בסיוע קולות החיילים אמרה ל-ynet: "יש כאן יותר מסמליות. כל החיים שלי סובבים סביב צה"ל. אני מתרגשת ושמחה. החיים שלי תמיד היו סביב צה"ל. הבחירה של בעלי ז"ל להיות איש צבא, האובדן באסון המסוקים והעיסוק שלי כיום בשגרה היום-יומית בנושא זיכרון והנצחה של חיילים. רק אתמול בתי סיימה קורס מש"קיות ת"ש, בדרך לשירות בחטיבת גולני. כל כך הרבה דברים משמחים קרו ביומיים האלה".

 

מועלם מספרת שאת היומיים האחרונים העבירה בציפייה ובמתח: "מהרגע שהמדגמים הראו 11 מנדטים, חיכינו בקוצר רוח לראות אם בהמשך הספירה נעלה. קיבלתי המון חיזוקים מסביב מחברים קרובים ושותפים לדרך שרצו שאהיה בכנסת".


רוצה לקדם את השוויון בנטל (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
רוצה לקדם את השוויון בנטל(צילום: אוהד צויגנברג)

 

מועלם אומרת שבכנסת הבאה היא תשים לנגד עיניה את נושא קידום השוויון בנטל, שירות משותף וצמצום פערים עם הפריפריה. "אני מאמינה שאנחנו חייבים להמשיך ולחזק את השיח הערכי", סיכמה.

"בחיים האישיים שלי אני כל הזמן עוסקת בחיבורים בין החלקים השונים בחברה. בעלי ז"ל היה איש חילוני ואני דתייה והיו לנו חיים מופלאים יחד. צריך להמשיך לחבר את כל חלקי העם ולעשות זאת גם במעגלים רחבים יותר".

 

חברת הכנסת החדשה שימשה בעבר אחות לטיפול נמרץ בבי"ח סורוקה, ובשנים האחרונות הייתה סגנית יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל. על המשא ומתן הקואליציוני ועל העובדה שראש הממשלה התעכב ביצירת קשר עם יו"ר מפלגתה נפתלי בנט, אמרה מועלם: "הבית היהודי היא מפלגה משמעותית. יש כאן הזדמנות לשינוי עבור מדינת ישראל. אני בטוחה שנתניהו סופר אותנו ושאנחנו נהיה בתוך הקואליציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים