שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אורנה פיטוסי רוצה להיות מנורה

  היא עוד לא מקיימת את כל המצוות, אבל יש לה קשר עמוק ליהדות. כשנאלצה לעלות על הבמה בערבי שבת, לא הפסיקה לבכות, וכשנכשלה באודישן, ראתה בזה שיעור לחיים. אורנה פיטוסי חושבת שאין תל אביבי שלא מתעסק בתשובה

  אורנה פיטוסי פותחת את האלבום של השחקנים-החברים מהקאסט של "הפוך" המיתולוגית. "זה", היא מצביעה על דני שטג, "דוס מוחלט. הוא", היא מצביעה על מיכאל וייגל, "דוס שחור-שחור, וגילי חי בצפת. ואני - כמו אז כזה. ציר באמצע. מגשרת בין העולמות".

   

  << כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

   

   

  במקרה או שלא, לא מעט מהשחקנים ששיחקו בסדרה "הפוך" חזרו בתשובה. אבל אצל אורנה פיטוסי, אחת הדמויות הנשיות הראשיות בסדרה, האמונה תמיד הייתה שם. היא גדלה בבית טוניסאי של כיפות סרוגות. סבא שלה הקים בית כנסת, היא נשלחה לגן דתי, והמשפחה שמרה שבת וכשרות. כשגדלה, הסיר אביה את הכיפה, אך הרוח היהודית נותרה בבית.

   

  שלא כמו חלק מחבריה לסדרה ההיא, היא לא הפכה ל"דוסית מן המניין", אך מאז שהייתה ילדה היא שומרת על קשר מיוחד משלה לדת. בראיון למוזיקאית שרון רוטר היא מספרת על החיפוש היהודי שלא נגמר, ומעידה שלכל תל-אביבי יש הרהור תשובה. "אני ממש רואה את זה סביבי".

   

   "כל אחד יש לו את הכלי שלו, כל אחד יכול להכיל את האיקס מצוות, שמתאימות למקום שבו הנשמה שלו נמצאת באותו רגע", אומרת פיטוסי. "אני באמת מאמינה שבאתי ללמוד שיעור מסוים, שיש לי תיקון מסוים. כשבאים לי הדברים הקשים - אני מזכירה לעצמי שיש לזה סיבה".  

   

  פיטוסי מעידה כי גם במקרים של אודישנים שלא צלחו, היא לא מאבדת את שלוות הנפש. "לא כל אודישן אני עוברת. ואני לוקחת את זה בכזאת קלות. אני באה, עושה את מה שיש, והולכת. אני אומרת: אם זה שלי – זה שלי, זה לא שלי – זה לא שלי. בכל דבר אני רואה שיעור".

   

  בכי על שבּת אבודה

  כשחקנית תיאטרון, נאלצה פיטוסי לא פעם להשתתף בהצגות בערבי שישי. "בתקופה ששיחקתי בתיאטרון, שנאתי את זה - הייתה עבודה בערבי שבת וערבי חג, ולא הייתה ברירה, כי התיאטרון פשוט אנטי. אז הייתי מגיעה כל ערב שבת לתיאטרון ובוכה, באמת בוכה. פיזית בוכה".

   

  אבל פיטוסי מצאה נקודת אור בסיפור הזה. שחקנית שהשתתפה עמה בהצגה, ראתה אותה בוכה מדי שישי

  על השבת שאבדה לה, והחליטה לבדוק את העניין בעצמה. "היא הכינה אוכל מראש, והדליקה נרות שבת, הבית היה נקי, וכל המשפחה ישבה אל השולחן, בטח הם לא עשו קידוש ו"המוציא", כי הם לא ידעו מה זה או לא ידעו איך לעשות את זה, אבל המשפחה התגבשה סביב השולחן בערב שבת. זה היה מגניב, היא ממש נהנתה מזה".

   

  לשאלה באיזה תחומים היא מאחלת לעצמה להתקדם, משיבה פיטוסי כי אין גבול לשיפור הפוטנציאלי. "הצדיקים הגדולים ביותר נופלים, אז מי אני? אני לא צדיקה, אבל אני כן מעמיקה את הנגיעות ברוחניות האמיתית שלי. ויש לי את מטרת העל, מאז שאני ילדה קטנה: לדעת באמת באמת מה הייעוד שלי, ולעשות אותו". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם למפגש נשי מיוחד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שמואל יערי
  "אם זה שלי - זה שלי, ואם זה לא שלי - זה לא שלי". אורנה פיטוסי
  צילום: שמואל יערי
  מומלצים