שתף קטע נבחר

הוסרה אפליקצית ציטוטים של היטלר

אפליקציה בערבית שמאפשרת לשתף ציטוטים של אדולף היטלר, הוסרה מחנות האפליקציות לפי דרישתו של משרד ההסברה

בערב יום הזכרון הבינלאומי לשואה, משרד ההסברה הודיע כי לפי דרישתו, גוגל הסירה אפליקציה שמאפשרת לשתף את הגיגיו של אדולף היטלר. שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין מסר בהודעה לעיתונות כי "כדי להבטיח את חופש הביטוי יש לשים גבול ולהלחם על הזכות לחופש מגילויי שנאה".

 

 

הבלוג של הליגה נגד השמצה דיווח לפני כשבועיים על האפליקציה ולאחרונה עדכן שהיא אינה זמינה להורדה כבר מיום שלישי. על פי הבלוג, בתיאור האפליקציה נכתב כי הציטוטים הם "האמירות היפות של היטלר שיכולות לשפר את חיינו". עוד נמסר בהודעה כי אפליקציית היטלר בערבית הציעה ציטוטים כגון: "יהודים הם כמו יתושים שמוצצים את הדם שלנו", "גיליתי שהיהודים נמצאים מאחורי כל חוסר מוסריות או פשע נגד החברה" ועוד.

 

כל מפתח רשאי להעלות אפליקציות לחנות של גוגל, אלא שתנאי השימוש של החברה קובעים בין השאר, כי אסור להעלות אפליקציות שמעודדות שנאה. במשרד ההסברה אומרים כי בתגובתה של גוגל לפניה, צוין כי "האפליקציה הוסרה בגין הפרת כללי המדיניות שלהם בכל הנוגע לשנאה מקוונת, ובתוך כך שוללים כל גילויי שנאה כנגד קבוצות אתניות, גזענות או רקע דתי".

 

למרות הסינון שגוגל עורכת, בחיפוש אחרי "hitler" בחנות היישומים ניתן למצוא יישומים שונים ובהם ביוגרפות, ציטוטים, טיימר עם היטלר, עותק דיגיטלי של מיין קאמפף, יישום שמאפשר להלביש תחפושת היטלר על תמונות מהטלפון הסלולרי ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים