שתף קטע נבחר

בכירים בעבודה: כבל ירוץ מול יחימוביץ'

לטענתם כבל מתכוון להחליף את היו"ר בשל הכישלון בבחירות. גורמים בעבודה שוקלים לכפות על יחימוביץ' להצטרף לממשלה

קורא תיגר: פחות משבוע אחרי הבחירות אומרים בכירים במפלגת העבודה כי ח"כ איתן כבל, המדורג שלישי ברשימה לכנסת, מתכוון להתמודד על תפקיד יו"ר המפלגה מול היו"ר המכהנת ח"כ שלי יחימוביץ'.

 

כל העדכונים, ההצבעה המלאה והפרשנויות באתר הבחירות של ynet

 

כבל, לשעבר מזכ"ל המפלגה, שהיה אחד הבכירים שמתחו השבוע ביקורת על תוצאות הבחירות והגדיר אותן "אכזבה", נמנע מלתקוף את יחימוביץ' ישירות. "התוצאות מאכזבות וגורמות לכאבי בטן", אמר כבל. "יחימוביץ' קיבלה גיבוי כפי שלא היה לאף מנהיג בשנים האחרונות. אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש ולבדוק היכן הטעות".

 

ימי טרום הבחירות. "קמפיין שגוי" (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
ימי טרום הבחירות. "קמפיין שגוי"(צילום: בני דויטש)

רשימת העבודה לכנסת ()
רשימת העבודה לכנסת

 

בשיחות סגורות מתחו בכירים נוספים ביקורת חריפה יותר על היו"ר, ואמרו כי לא התייעצה עמם לאורך הקמפיין, שהיה שגוי לדבריהם, בשל ההתמקדות בתחום הכלכלי בלבד.

 

לדברי בכירים בעבודה, כבל יודיע בקרוב כי יתמודד על ראשות המפלגה בבחירות הצפויות להיערך בעוד 14 חודשים. שמות נוספים שעלו הם יו"ר הסיעה ח"כ יצחק הרצוג, וכן הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי שטרם התבטא בנושא, אך במפלגה מעריכים כי ייתכן שיצטרף להתמודדות.

 

למרות תוצאות הבחירות, כוחה של יחימוביץ' במפלגה עדיין מבוסס והיא שולטת בשטח ובחלק ניכר מהאנשים. מנגד, גם כבל נחשב לדמות פופולרית והתקדם משמעותית בשנה האחרונה. את תגובת כבל, השוהה בחופשה, לא ניתן היה להשיג אתמול.

 

במקביל ממשיכים בכירים בעבודה לדבר על הצטרפות לקואליציה למרות התנגדותה הנחרצת של יחימוביץ'. "אם נתניהו ירכיב ממשלת מרכז אמיתית, שכוללת את הליכוד, לפיד, התנועה וקדימה, ויבקש מאתנו להצטרף כדי לקדם את הנושאים שחשובים גם לנו – מאוד נתקשה להסביר את הישיבה באופוזיציה", אמרו הבכירים שהוסיפו כי ידרשו דיון והצבעה בנושא בוועידת המפלגה.

 

יצוין כי גם הרצוג וגם כבל אמרו בשבוע שעבר כי יש לבחון את האפשרות להצטרף לממשלה, אולם רק לאחר שיתבררו הרכבה והכיוון שבו תלך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ איתן כבל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים