שתף קטע נבחר

התלוננה לשווא כי בעלה היכה אותה אך לא תיענש

תושבת השפלה בדתה תלונה שקרית נגד בעלה, והוא נעצר לשבועיים ואף נכבל באזיק אלקטרוני. אבל כתב האישום נגדה בוטל בגלל מצבה הנפשי וכיוון ש"הייתה בוכייה"

מחדל משטרתי הוביל להגשת כתב אישום ומעצר מיותר של גבר שאשתו התלוננה עליו וטענה כי היכה אותה. גם אחרי שהיא הודתה במשטרה כי שיקרה בתלונתה, במשטרת רחובות בחרו להסתיר מידע זה מעורך דינו של הגבר. אם לא די בכך, אחרי שכבר הוגש נגדה כתב אישום בגין תלונת שווא, הוא נגנז בגלל סיבות מגוחכות.

 

כל העדכונים, ההצבעה המלאה והפרשנויות באתר הבחירות של ynet

 

א' מאזור השפלה, בשנות ה-40 לחייו, נדהם לגלות שאשתו התלוננה עליו במשטרה. רק 24 שעות חלפו מרגע התלונה, שבה טענה כי היכה אותה ואיים לרצוח אותה, וכבר הוגש נגדו כתב אישום בהליך מהיר עם בקשה למעצר עד תום הליכים שבה נכתב כי "על פי חומר הראיות, האלימות שלו כלפי המתלוננת הינה מתמשכת". הוא נעצר ל-14 יום ולאחר מכן הורחק מעיר מגוריו והיה נתון לפיקוח תחת איזוק אלקטרוני. 

  

הגבר מסר למשטרה את הטלפון שלו ודיווח כי אשתו, בשנות ה-40 לחייה, שלחה לו עשרות מסרונים שבהם הודיעה לו כי אם לא ייצא מהחדר ויעזוב את המחשב - תלך להתלונן במשטרה. אך חוקר המשטרה מסר את מכשיר הטלפון לאישה, וזו מחקה את ההודעות.

 

לאחר שעו"ד הילה נאווי שייצגה את הגבר ביקשה להוציא את פלטי הטלפון, התברר כי גרסתו נכונה וכי האישה אכן שלחה לו 25 מסרונים. בנוסף הודתה המתלוננת כי שיקרה בתלונתה, אולם עותק ההודעה לא הועבר לעורכי דינו של הגבר.

 

לאחר שהמשטרה החליטה להגיש נגד האישה כתב אישום בגין מסירת ידיעה כוזבת, ביקשה עו"ד נאווי להתעדכן מתי הדיון אולם הופתעה לגלות כי הוחלט לסגור את התיק נגד האישה, בטענה של חוסר ראיות וגם כיוון שמצבה הנפשי לא היה טוב. במכתב שקיבלה נכתב בין היתר כי "החלטה זו נסמכה בין השאר על כך שלעדות המתלוננת היה חיזוק - מצבה הנפשי בעת שהשוטרים הגיעו למקום (הייתה בוכייה ונראתה מאוד מפוחדת). גם כאשר החשודה ביקשה לבטל את תלונתה, פרצה בבכי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעצר ונכבל באזיק אלקטרוני (אילוסטרציה)
צילום: עמוס לגזיאל
עו"ד נאווי
צילום: עמוס לגזיאל
מומלצים