שתף קטע נבחר

נתן אשל במייל תועה לשלי: רוצים שאנהל המו"מ

מייל שנשלח בטעות מנתן אשל ליו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', מסגיר: נתניהו ביקש ממנו לעמוד בראש צוות המו"מ הקואליציוני. המייל נשלח אליה לפני כחודשיים ורק הערב היא פרסמה אותו בפייסבוק: "לא חשפתי אותו כי זה היה בגדר ביצה שלא נולדה"

ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה, נתן אשל, חשף בטעות שבנימין נתניהו ביקש ממנו לנהל עבורו את המשא ומתן הקואליציוני. הוא ציין זאת במייל ששלח בלי כוונה לפני כחודשיים לשלי יחימוביץ', כנראה בגלל השלמה אוטומטית של פנקס הכתובות בשורת הנמען בדואר האלקטרוני. על המייל הוא חתם: "נתקה". במקור, יועד המייל ליועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית ברנע-פרגו. יחימוביץ' פרסמה את המייל הערב (יום ב') בפייסבוק שלה.  

 

המייל ששלח נתן אשל בטעות  ()
המייל ששלח נתן אשל בטעות

 

 

"מטריד, מרשיע, אבל גם משעשע: הנה המייל שנתן אשל שלח בטעות אליי. זה מייל שיועד ליועצת המשפטית שלו, ובו הוא מספר שנתניהו ביקש ממנו לנהל את המו"מ הקואליציוני, ומבקש את חוות דעתה", כתבה יחימוביץ', לצד פרסום צילום מסך של המכתב. "אשל הוא יד ימינו של נתניהו. הוא הטריד עובדת במשרד

ראש הממשלה. הסיפור נסגר בעסקה עם נציב שירות המדינה, שבה הוחלט שאשל לא יהיה יותר בשירות המדינה. בדרך גם שילמו אנשים טובים בלשכת ראש הממשלה שחשפו את ההטרדה - מחיר אישי, הודחו ויובשו. ואשל? הוא המשיך לנהל את ענייני המדינה כאילו כלום".

 

היא הסבירה כיצד קרה שהמייל של נתן אשל הגיע אליה: "מאוד פשוט. שמי ושמה של היועצת המשפטית שלו, שלומית ברנע-פרגו, מתחיל באותיות sh, וכך הוא שלח את המייל בטעות לשתינו. איך לאשל יש את כתובת המייל האישי שלי? הוא השיג אותו בשעתו כדי לשגר אליי שורה של מיילים מביכים של נאצה, אחרי שדרשתי שיפסיק לנהל את ענייני המדינה ושלא יפר את העסקה עם הנציב, וגם אחרי שביקשתי לגונן על חושפי הפרשה מנחת זרועו של נתניהו".

 

יו"ר העבודה אישרה גם כי המייל הגיעה אליה עוד בתקופת מערכת הבחירות, אולם היא נמנעה מלחשוף אותו "כי זה היה בגדר ביצה שלא נולדה. עכשיו, כשנתן אשל חוזר לחיינו, ומנגד גם מכחיש מעורבות במשא ומתן הקואליציוני, קראו את המייל ושפטו בעצמכם". יש לציין כי שעות ספורות לאחר פרסום המייל, הודיע הליכוד ביתנו כי נתניהו ואביגדור ליברמן גיבשו את הצוות המקצועי שיוביל את המו"מ, ובו יהיו חברים עו"ד יצחק מולכו, עו"ד דוד שמרון, מנכ"ל משרד רה"מ לשעבר משה ליאון ועו"ד יואב מאני.

 

בלשכת ראש הממשלה מסרו בעקבות הפרסום של יחימוביץ', כי "היועצת המשפטית של משרד רה"מ, עו"ד שלומית ברנע-פרגו, בחנה את הנושא לאור הסדר הטיעון מבחינה משפטית בלבד ולא מכל היבט אחר, על מנת לראות אם חלות על נתן אשל מגבלות בכל הנוגע לפעילותו, אם כעובד מדינה ואם מחוץ לשירות המדינה. עו"ד ברנע-פרגו מצאה שאין מגבלות משפטיות על פעילותו מחוץ לשירות המדינה, ולמען הזהירות, הציעה לאשל להתייעץ עם נציבות שירות המדינה".

 

אשל נפגש עם היועצת המשפטית שעמה התכתב במייל

אשל הודח מתפקידו כראש הסגל של ראש הממשלה לפני פחות משנה בגלל התנהגות לא הולמת כלפי עובדת הלשכה ר'. במסגרת עסקת הטיעון שנחתמה בעקבות החשדות נגדו, הודה אשל בהטרדתה, בהתנהגות לא ראויה ובחדירה לצנעת הפרט, והתחייב לפרוש משירות המדינה באחד במרס, ולא לעסוק בפעילות ציבורית. עם זאת, באחרונה הוא נפגש עם היועצת המשפטית ברנע-פרגו - שאליה כוון המייל ששלח ליחימוביץ' - כנראה על רקע הניסיונות להחזירו לפעילות ציבורית.

 

המחאה נגד מעורבותו האפשרית של אשל במו"מ הקואליציוני החלה אתמול, לאחר שחברת הכנסת המיועדת תמר זנדברג (מרצ) פרסמה בבלוג שלה מכתב ששלחה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, נגד חזרתו של נתן אשל לעמדה ציבורית. היא קראה ליועמ"ש "לשלוח מסר ברור כי הטרדות מיניות ואלימות

נגד נשים הינן עברות חמורות ופסולות, וכי לא תאפשר לאדם אשר הורחק מהשירות הציבורי בגין עבירות אלו לחזור לתפקיד משפיע על חיי הציבור כאילו לא אירע דבר".

 

בהמשך, אזרחית בשם רויטל מדר ארגנה מחאה בפייסבוק נגד צירופו של אשל לצוות המו"מ. בעמוד הפייסבוק שלה היא כתבה: "כשנתן אשל בלשכה האמירה ברורה - עברייני מין אינם נענשים על מעשיהם. אנחנו דורשות מכל אחת מהמפלגות שעתידות להיכנס למו"מ עם מפלגת הליכוד להציב תנאי מוקדם למגעים ולדרוש שנתן אשל לא יהיה חלק מהמגעים הללו כי לא מנהלים משא ומתן עם עברייני מין". גם זנדברג וגם מדר טענו בהמשך כי קיבלו פניות מצד אשל ובהן איומים בתביעת דיבה.

 

בהכנת הידיעה השתתף יובל קרני, כתב ynet ו"ידיעות אחרונות"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן אשל. חתם על המייל בתור "נתקה"
צילום: גיל יוחנן
יועמ"ש משרד ראש הממשלה, עו"ד ברנע-פרגו
צילום: יוסי וייס
מומלצים