שתף קטע נבחר

מאגמה צ'אלנג' 2012: על דרך המשי

מאגמה צ'אלנג' 2012 יצא לארמניה וחבל נגורנו קראבך - יותר מ-500 נשים הגיעו ליום כיף ומיונים של מאגמה צ'אלנג' לקראת המסע, שגם הפעם שילב בין נהיגת שטח ופעילויות אתגריות, ויצר את התמהיל המיוחד שנוצר כשנשים יוצאות יחד למסע

עד עכשיו רשימת האסוציאציות שלי לצירוף המילים "דרך המשי" כללה בעיקר שיירות גמלים, תבלינים ובדים, קצת מרקו פולו והרבה אקזוטיקה. ב-2012 הצטרפה לכל אלה גם שיירה מסוג אחר: שיירת הנשים של מאגמה צ'אלנג' - מסע שטח איכותי ובוטיקי המיועד לנשים בלבד. ב-2011 יצא המסע לאוגנדה ושנה לאחר מכן יצאו המשתתפות אל חלקיה המערביים של דרך המשי, בארמניה ובחבל קראבך האזרי: אזורים ייחודיים שנפתחים רק עכשיו לעולם ואין ספק ששווה להיות שם כשזה קורה. גם השנה ישלב המסע נהיגת שטח, פעילויות אתגריות, ואת התמהיל המיוחד שנוצר כשנשים יוצאות יחד למסע.

 

מסע אל דרך המשי (צילום: איה בן עזרי) (צילום: איה בן עזרי)
מסע אל דרך המשי(צילום: איה בן עזרי)

 

הזדמנות לתרום לקהילה המקומית

מאחורי מאגמה עומדים יפעת יגר ומנחם עבדי שניהלו במשך שנים רבות פרויקטים

 בתחום מסעות השטח כגון "מלכת המדבר" וה"איסוזו צ'אלנג'" עד שבשנת 2010 החליטו לפרוש ולהקים פרויקט חדש המיועד לנשים: מסע שישלב איכות בלתי מתפשרת ברמת המסע עם תרומה לקהילה באזורים אליהם יגיעו. יפעת יגר, מנכ"לית מאגמה, מסבירה: "אחד הדברים החשובים לנו הוא לא רק לעבור במהירות ביעד שאליו מגיעים, אלה להכיר אותו מקרוב באופן בלתי אמצעי וגם לתרום לאוכלוסיה המקומית. במסע לארמניה למשל, יקיימו המשתתפות טקסי הזדהות עם שואת הארמנים וישפצו את בית הקברות היהודי שהוא שריד אחרון לקהילה שחיתה באזורים אלה של ארמניה ונכחדה". 

 

רק מעטות מתקבלות

רגע לפני שאתן מתחילות להתאמן בהחלפת פנצ'רים נציין כי על מנת להשתתף במסע צריך קודם כל להתקבל אליו. יותר מחמש מאות נשים הגיעו ליום המיונים של מאגמה צ'אלנג'. רק 150 מתוכן התקבלו ויצאו למסעות עצמם. "אנחנו משתדלות לבחור נשים שיתרמו למסע", מסבירה יגר, "נשים שיכולות להיות חלק מקבוצה שעוברת חוויה מיוחדת ובעיקר: נשים שיהיה כיף איתן. כי בסופו של דבר מדובר באחת החוויות הכי כיפיות שאישה יכולה לפרגן לעצמה". אז אם מילים כמו אוהל ושטח עושות לך חשק, אולי הגיע הזמן שלך לצאת למסע?

 

 

להתחבר למקום ולאנשים (צילום: איה בן עזרי) (צילום: איה בן עזרי)
להתחבר למקום ולאנשים(צילום: איה בן עזרי)
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איה בן עזרי
חברות חדשות במשפחה
צילום: איה בן עזרי
מומלצים