שתף קטע נבחר

א-יידישע אמריקן איידול

כל כוכבי הזמר החסידי כבר שם כשופטים, והם מחפשים את הכוכב היהודי הבא. רגע לפני העונה הרביעית(!) תכירו את התופעה שמשגעת את היהדות הדתית בארה"ב: הכוכב היהודי הבא. הכניסה לגברים מגיל 6, והגמר מתוכנן באצטדיון מילניום

מאות מתמודדים, ארבעה שופטים בכירים – וכוכב יהודי נולד אחד בשני מסלולים, בתחרות שהתחילה בקטן והפכה לאירוע ה-מדובר בקהילה היהודית-חרדית של ארצות הברית. מארגני ה"Jewish Star" לא חשבו שהתוכנית שלהם תהפוך להצלחה מסחררת שכזו, אך כשהעונה הרביעית בפתח, עם גמר שמתוכנן באצטדיון מילניום בניו-יורק על 20 אלף המקומות שבו, וישודר בלייב – אפשר כבר לדבר על תופעה.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

 

בימים אלה מתכוננים המפיקים לעונה החדשה של "הכוכב היהודי הבא" - שזה בעצם "הדבר הגדול הבא" רק ביהודית, או, אם תרצו: "א-יידישע אמריקן איידול". בתפקיד סיימון קאוול המיתולוגי – יידל ורדיגר, נסיך זמר חסידי, בנו של מרדכי בן-דוד וגם כוכב בזכות עצמו. בתפקיד שרון אוסבורן – אברהם פריד, ובתפקיד ליפא שמלצר – הוא עצמו. והנה אמרתם הכל על עולם המוזיקה החסידית.

 

 

מפיק התוכנית, הבמאי היהודי ניו-יורקי דניאל פינקלמן, חבר לארגון "ישראל הצעיר" על 150 סניפיו בעולם, במטרה לכסות את מפת הכישרונות המורשים לעלות לתורה. גם חב"ד בעניין. מעתה אמרו: נשים אאוט, גברים מגיל 6 אין.

 

הריאליטי המוזיקאלי החסידי הראשון

לאודישנים מגיעים מאות זמרים – רובם ככולם דתיים, רבים מהם חרדים. רק שלושים מאושרים נבחרים להשתתף בתחרות, בשני מסלולים: גילאי 6-14, ובוגרים. הפרסים למנצחים בשנה שעברה, כללו 5,000 דולר, הופעות, הפקת קליפ וסינגלים. השנה מדברים בסכומים גדולים יותר, המפיקים מסרבים עדיין לנקוב בסכום המפורש, אך יודעי דבר אומרים כי הוא יעמוד, כך נראה, על חמש ספרות.

 

תקציר גמר העונה הקודמת

 

העונה הרביעית שנפתחה השבוע היא, למעשה, הריאליטי המוזיקאלי החסידי הראשון, ובאודישנים שיחלו ב-17 בפברואר ישפטו שמות מוכרים למדי בעולם המוזיקה היהודית-חסידית דוגמת גד אלבז, יהודה סלומון מלהקת "מושב", כוכב הפופ החסידי ליפא שמעלצר, יידל וורדיגר והמלחין יוסי גרין.

 

מארגני התחרות מגדירים מטרה: לחזק את הקשר של צעירי ארצות הברית עם זהותם היהודית, או כמו שהגדיר זאת אחת המתמודדים: "איי ג'סט וונאמייק קידוש השם היר". בעונה הקודמת היו על מפת המתמודדים (מלבד אמריקאים) גם כישרונות מישראל, מקסיקו, רוסיה, דרום-אפריקה, אנגליה וקנדה.

 

דוד מוסקוביץ מניו-יורק וחוני גולדמן מדרום-אפריקה גרפו את הפרס ב-2012, לעיניי 2,500 צופים שהגיעו לגמר ב"ברוקלין קולג". השנה כאמור, זו כבר אופרה אחרת, שתשודר ב-JLTV מדי שבוע. גם אנחנו נעקוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוני גולדמן הוא "הכוכב היהודי הבא" שעבר
מומלצים