שתף קטע נבחר

חיפוי משפטי: יועצת במשרד רה"מ בשירות אשל

לפני שבוע: היועצת המשפטית של משרד רה"מ מכחישה כי התבקשה לחבר חוות דעת בנוגע לחזרתו של נתן אשל לתפקיד בכיר. שלשום: לשכת ראש הממשלה מודיעה כי חוות דעת כזו חוברה. תגובת משרד רה"מ: "מדובר בשתי שאלות שונות"

המייל ששלח נתן אשל ליועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה עו"ד שלומית פרגו-ברנע חשף לא רק את שקריו של אשל - אלא גם התנהלות בעייתית לכאורה של היועצת המשפטית במשרד החשוב במדינה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

אשכנזי: לפתוח בחקירה גם נגד ברק ולשכתו

יריית הפתיחה של פרס: המפלגות עולות לירושלים

 

בשבוע שעבר הגיע ל"ידיעות אחרונות" מידע על אודות פגישה שקיים אשל עם פרגו-ברנע. העברנו ללשכת ראש הממשלה סדרה של שאלות בדבר הפגישה: לשכת ראש הממשלה נשאלה אם נכון שעו"ד שלומית פרגו-ברנע נפגשה באחרונה עם נתן אשל, ואם כן - מדוע היועצת המשפטית מצאה לנכון להיפגש עם אדם שהורחק ממשרד ראש הממשלה בעקבות פרשה מביכה.

 

 (צילום: גיל יוחנן, עטא עוויסאת) (צילום: גיל יוחנן, עטא עוויסאת)
(צילום: גיל יוחנן, עטא עוויסאת)

 

בנוסף, נשאלה אם נכון שהפגישה התקיימה על רקע ניסיונות להכשיר את חזרתו של נתן אשל לתפקיד בכיר לאחר הבחירות, אם פרגו-ברנע התבקשה לחבר חוות דעת שתאפשר את העניין, ואם יש כוונה לשלב את מר אשל בניהול המו"מ הקואליציוני.

 

הדברים הוכחשו על ידי היועצת המשפטית, ותגובת לשכת ראש הממשלה הייתה לקונית: "הטענות אינן נכונות". עם זאת, נתן אשל עצמו השיב בשבוע שעבר כי אכן נפגש עם פרגו-ברנע, שאיתה הוא מיודד. כשנשאל אם נפגש איתה בשל רצונו להסדיר את חזרתו לתפקיד בכיר - ועוד קודם לכן לניהול המו"מ הקואליציוני - השיב אשל: "איני מעוניין לחזור ונושא זה לא מוזכר ולא בא בחשבון".

 

המייל התועה של אשל שהגיע ליחימוביץ' ()
המייל התועה של אשל שהגיע ליחימוביץ'

 

 

לאחר ששלי יחימוביץ' חשפה את המייל ששלח אשל לפרגו־ברנע, פרסמה שלשום לשכת ראש הממשלה הודעה שבה נאמר: "עו"ד שלומית ברנע-פרגו בחנה את הנושא לאור הסדר הטיעון מבחינה משפטית, לא מבחינה אתית ולא מבחינה ציבורית, על מנת לראות אם חלות על נתן אשל מגבלות בכל הנוגע לפעילותו. עו"ד ברנע-פרגו מצאה שאין מגבלות משפטיות על פעילותו מחוץ לשירות המדינה. למען הזהירות הציעה לאשל להתייעץ עם נציבות שירות המדינה".

 

מהתגובה הזו עולה כי בניגוד לתגובה שנמסרה בשבוע שעבר, לא רק שפרגו-ברנע התבקשה לחבר חוות דעת שתאפשר את חזרתו של אשל לתפקיד בכיר - ניהול צוות המו"מ הקואליציוני - היא גם חיברה חוות דעת כזו.

 

משרד רה"מ: "הפגישה על רקע עניין אחר" 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "היועצת המשפטית

 אכן לא נשאלה באשר לחזרתו של נתן אשל לתפקיד בכיר בשירות המדינה לאחר הבחירות ולא התבקשה לתת חוות דעת בנושא, ופגישתה עם נתן אשל לא הייתה על רקע עניין זה.

 

"לעומת זאת, משנשאלה כעבור שבוע אם התבקשה לחוות דעתה באשר למעורבות של נתן אשל במו"מ הקואליציוני היא השיבה כי חיוותה דעתה באופן עקרוני באשר למגבלות החלות עליו או לא חלות עליו בפעילותו מחוץ לשירות המדינה על פי הסדר הטיעון. מדובר בשתי שאלות שונות ולכן ניתנו שתי תשובות שונות. פעמים רבות במשרד רה"מ ניתנות חוות דעת לאור פניית עובדי מדינה לשעבר בנושאים הקשורים לעבודה מול משרד ראש הממשלה, להגבלות לאור חוק שירות הציבור (הגבלות לאחר פרישה), להגבלות הנובעות מהסדרי ניגוד עניינים וכדומה. חוות דעת אלו משמשות גם את עובדי המשרד במגעים מול עובדי המדינה לשעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים