שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יוצאים קבוע: 10 סימנים שאתם בזוגיות רצינית

  שלב הלימבו הזה, שבין "יוצאים קבוע" ובין "ביחד", מעלה תהיות רבות בנוגע למהות וכללי הקשר. אך למרות הערפל, ישנם סימנים מובהקים שיעידו שלא רק שאתם לא "סתם" יוצאים, אלא שאתם באופן די רשמי, במערכת יחסים

  אתם יוצאים כבר תקופה ועברתם את הדייטים הראשונים בשלום, אך אף אחד עוד לא הגדיר את הקשר באופן רשמי וטרם ניהלתם את שיחת 'יחסינו לאן' הידועה לשמצה. אתם נמצאים איפשהו בלימבו של מערכות היחסים בין "יוצאים קבוע" לבין "ביחד", ותהיות רבות מתחילות לעלות על פני השטח, ביניהן מה מותר ומה אסור, האם לסגור את הפרופיל באתר ההיכרויות, האם לקרוא לו "חבר שלי", האם אפשר כבר לספר עליה לאמא או האם זה עדיין חוקי לצאת עם אחרים?

   

  למרות הערפול שבו הקשר נמצא בשלב הזה, גם אם דברים לא נאמרו באופן רשמי, ישנם סימנים מובהקים לפיהם אפשר לדעת שאתם כבר לא סתם "יוצאים", אלא נמצאים במערכת יחסים של ממש. שימו לב אם במערכת היחסים שלכם מתקיימים התנאים הבאים.

   

   

  1. אני רק אשאיר את זה פה

  הדבר הראשון שמעיד על תחילתו של מיסוד הקשר הוא השארת חפצים בסיסיים האחד אצל השניה. בדרך כלל, החפץ הראשון והבסיסי ביותר שנשאר הוא מברשת השיניים. ולכן, אם הוא הביא לך מברשת שיניים "סתם שתהיה לך", את יכולה לחייך לעצמך חיוך קטן בלב (או חיוך גלוי כשאת מספרת על זה לחברות שלך).

   

  זאת כמובן תחת ההנחה שאין לו יותר משתי מברשות בקנה, כולל שלך (אחרת, ייתכן שיש לך עסק עם "ממקבל" סדרתי). בשלב מתקדם יותר יגיעו גם מוצרים נשיים כגון טמפונים ומייקאפ לביתו של הגבר, או כפי שאומר ג'רי סיינפלד: "אם יש לך טמפונים בבית - סימן שיש לך חברה".

   

   

   

   

   

  2. את מאמי, לא אתה מאמי בעצמך

  אם הגעתם לשלב בו אין יותר שימוש בשמות פרטיים ואתם קוראים אחד לשניה "מאמי", סימן שכבר עברתם כברת דרך כזוג, כי בשלב הדייטים הראשונים איש עוד לא יעז לומר "קוקי". שמות החיבה הראשוניים בדרך כלל יהיו גנריים כגון "מאמי" ו-"מותק", וכאשר הקשר יהפוך לרציני יותר, הם יוחלפו בשמות חיבה ייחודיים לזוג כגון "פוץ", "מוץ", "קוץ'" ודומים להם, לרוב בעלי הברה אחת.

   

  3. רק רציתי לאחל לך לילה טוב

  אם כל יום בערב בטווח הזמן שבין צחצוח השיניים להירדמות, אתם מרימים טלפון לבן/בת הזוג ושיחת הלילה-טוב היא כבר חלק מהשגרה, זה סימן מובהק לכך שאתם במערכת יחסים. אורך השיחה תלוי ביכולת החפירה של שני הצדדים, אך לרוב היא תהיה באורך מינימאלי של 10 דקות, ותכלול לכל הפחות דיווח של כל צד על מאורעות היום שעבר והתעניינות באירועי יומו של הצד השני.

   

  לילה טוב גם לך מאמי שלי! איך ריגשת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לילה טוב גם לך מאמי שלי! איך ריגשת(צילום: shutterstock)

   

  4. כולם לפתוח יומנים

  כאשר אתם נמצאים בשלב הדייטים הראשונים, עוד לא ברור מאליו שיתקיימו בכלל מפגשים עתידיים, ולכן לא נעשה ביניכם תיאום לו"ז לפרק זמן העולה על 48 שעות. כאשר הקשר מתחיל להתמסד ומפגש עתידי הופך להיות צפוי, בני הזוג מדברים על המפגש העתידי מספר ימים לפני כן ודואגים לפנות זמן כדי שיתקיים.

   

  בנוסף, בשלב כזה של הקשר בדרך כלל יהיו שני מפגשים ומעלה בשבוע, וזו כבר פינה בלו"ז שדורשת תיאום מראש. בשלבים מתקדמים יותר של הקשר כבר נקבעות פעילויות לטווחי זמן רחוקים יותר כגון הופעה בעוד חודש, הצגה בעוד חודשיים וכו'.

   

  5. שישי זוגי

  כל מי שנמצא או היה פעם בזוגיות יודע שהזמן האידיאלי לבילוי זוגי הוא יום שישי בערב. זאת משום שכמו שכל בליין חובבן יודע - יום שישי בערב זה הזמן הכי פחות טוב לצאת בו, וגם בגלל שאפשר להישאר לישון יחד ולבלות את השבת במיטה או בפעילות זוגית משותפת. לא משנה מה הסיבה, המוסכמה הרווחת היא ששישי בערב הוא זמן עם המשפחה ועם בן/בת הזוג ובשלב מסוים של הקשר זה הופך להיות ברור שזהו הערב שלכם ביחד.

   

  6. להתראות לקונדום

  לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שבימינו עצם העובדה ששכבתם לא מעידה על כך שאתם מחויבים זה לזו. לרוב, זוגות בתחילת דרכם או לא בלעדיים משתמשים בקונדום בעת קיום יחסי מין, בין השאר משום שאין בלעדיות ויש חשש למחלות. כאשר הקשר מתחיל להתמסד והסקס הופך לתדיר, זה הופך לגיטימי להוציא את הקונדום מהמיטה ולשם כך עולה סוגיית בדיקת האיידס, והמהדרין יבדקו גם מחלות נוספות.

   

  ישנם זוגות שילכו לעשות את הבדיקה יחד ויש שיעדיפו לחוד, אך מעבר לפן הבריאותי של העניין, הסאב-טקסט של הצעד הזה הוא ברור: "אנחנו הולכים לשכב עוד הרבה פעמים, ולא עם אנשים אחרים". צעד נוסף שעלול לקרות בנקודת זמן זו היא שהבחורה תתחיל לקחת גלולות אם לא לקחה אותן קודם לכן.

   

  אחרי הבדיקה נוכל לוותר עליו. קונדום (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אחרי הבדיקה נוכל לוותר עליו. קונדום(צילום: shutterstock)

   

  7. אז איפה ישנים היום?

  קבעתם ארוחה במסעדה או לצאת לסרט וזו אפילו לא שאלה מרוב שזה כבר מובן מאליו שישנים ביחד אחרי הבילוי. השאלה היחידה שעולה היא אצל מי הפעם. במקרה של זוגות מתקדמים יותר, סעיף זה ישתלב בצורה מושלמת עם קודמו.

   

  8. אני בבית, טלי אצלי

  אם הבחור נמצא איתך ועונה לטלפון תוך כדי ציון שמך, משמעות הדבר היא שהצד השני שעל הקו מכיר בקיומך ויודע בדיוק מי ומה את. זהו סימן שהבחור התחיל לשתף את מקורביו אודותייך. אם הוא עונה משהו כמו "אני...סתם... אצל ידידה" או מתחיל לגמגם, ייתכן ואתם עדיין לא שם.

   

  9. אני אוהב/ת אותך

  זמן מה לפני הוצאת המשפט הדרמטי "אני אוהב/ת אותך" מפיו של אחד מבני הזוג, יתחילו להישמע משפטים מקדימים, ביניהם: "אני חולה עליך", "אני מתה עליך" וכו'. אולי בשלב המשפטים הללו אפשר עוד לטעות, אבל ברגע שיצא השורש א.ה.ב על כל צורותיו מפיהם של בני הזוג, ברור מאוד שזהו קשר רציני ומחייב.

   

   

  10. יחסינו לאן?

  יש אנשים שצריכים הגדרות רשמיות לקשר. ברוב המקרים אנשים אלו הן נשים, אם כי לא בהכרח. בכל מקרה, אם התנהלה שיחה רשמית שכזו והוחלט באופן רשמי על בלעדיות הקשר, אז ברור שאתם כבר בתוך מערכת יחסים לכל דבר ועניין, וכל סימן אחר לא ממש רלוונטי עבורכם.

   

  במעמד השיחה יקבע גם תאריך תחילת הקשר שישמש לציון מאורעות זוגיים עתידיים כגון חודש, חצי שנה, שנה וכו'. ובכן, אם כל 10 הסעיפים הנ"ל התקיימו, אתם ללא ספק יכולים להיפרד לשלום מאתרי ההיכרויות ומהיזיזים - אתם בתוך מערכת יחסים בלעדית לכל דבר.

   

  כמובן שלכל זוג יש את הקצב שלו ולכן גם אם רק חלק מהסעיפים מתקיימים, אתם כנראה בדרך הנכונה לשם (אלא אם מדובר בסעיף 6 בלבד וזה כבר תסריט אחר לגמרי). בכל מקרה, אני מאחלת לזוגות הותיקים והטריים הצלחה בהמשך דרכם וסוף שבוע מקסים, עם או בלי בילוי זוגי היום בערב.

   

  בואו להיות חברים של ערוץ יחסים בפייסבוק

   

   

  ל"ערה?"- בלוג הפייסבוק של עדי רם 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  כשתבואי אלי מאוחר יותר, אני אגיד לך משהו שבטוח ישמח אותך
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים