שתף קטע נבחר

דיווח סעודי: משעל מסכים לפתרון שתי מדינות

מקורות ירדנים מסרו כי ראש הלשכה המדינית של חמאס הביע נכונות לפתרון המדיני במהלך פגישתו עם עבדאללה. האחרון צפוי להציג את הדברים בפני נשיא ארצות הברית בעוד כחודש

ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל ייפה את כוחו של עבדאללה מלך ירדן להודיע לנשיא ארצות הברית ברק אובמה שתנועתו מקבלת את עקרון פתרון שתי המדינות, כך דיווח היום (ד') העיתון "א-שרק" הסעודי.

 

על-פי הדיווח, שנסמך על מקורות ירדנים, הביע משעל נכונות לעמוד מאחורי פתרון מדיני שיכלול הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67' במהלך פגישתו עם עבדאללה בעמאן שלשום. המלך עצמו צפוי לבקר בוושינגטון בסוף חודש פברואר, שם הוא צפוי, על פי הדיווח, להציג את הדברים בפני אובמה.

 

המקורות הוסיפו כי הפתרון האמור כבר עלה בפגישה קודמת בין השניים, לפני חודשים ספורים, אולם רק השבוע הסכים משעל להציג בפני ארצות הברית את הסכמת תנועתו לעקרון שתי המדינות.

 

עבדאללה ומשעל, השבוע בעמאן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
עבדאללה ומשעל, השבוע בעמאן(צילום: EPA)

 

בסיום הפגישה בירדן, אמר משעל כי היא נסובה סביב הסוגיה הפלסטינית ועתידה, בעיקר אחרי הבחירות בישראל ובארצות הברית. הוא הוסיף כי הצדדים דנו גם בעניין הפיוס הפנים-פלסטיני.

 

המלך עבדאללה התייחס למאמצים להניע מחדש את תהליך השלום בין ישראל והפלסטינים, ואמר כי לאחרונה התקיימה שורה של פגישות עם צדדים שונים כדי לנסות לחדש את המשא ומתן וכדי להוציא את תהליך השלום מהקיפאון שבו הוא נמצא. עבדאללה הדגיש כי הצדדים ניסו לקבוע מסגרת זמנים ברורה כדי להביא להשגת פתרון שתי המדינות, שלדבריו "הוא הדרך היחידה להשגת ביטחון ויציבות במזרח התיכון".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עבדאללה ומשעל, השבוע
צילום: EPA
מומלצים