שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השר לשעבר רפאל פנחסי הורשע בעבירת בנייה
  מזכיר מועצת חכמי התורה נקנס ב-5,000 שקל במסגרת עסקת טיעון. "דמו אינו סמוק יותר מדמם של נאשמים אחרים", הזכיר השופט לסנגור שמחה על הכתמת שמו של פנחסי

  עוד הרשעה לבכיר בש"ס. בית משפט לעניינים מקומיים בבני ברק הרשיע בשבוע שעבר את השר לשעבר רפאל פנחסי מש"ס בשימוש ללא היתר במבנה. לפני כ-16 שנים, בעת כהונתו כסגן שר, הורשע פנחסי בהעברת כספים שלא כדין, ונגזר עליו מאסר על תנאי.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  צפו: השופט נרדם בדיון - וגזר 5 שנות מאסר

  אישום: ניסו לחטוף ישראלים בליל הסילבסטר

   

  על פי פסק הדין, לפנחסי, בעבר שר התקשורת וכיום מזכיר מועצת חכמי התורה של ש"ס, יוחסו על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ביצוע עבודת בנייה ללא היתר ושימוש ללא היתר - בניגוד לסעיפים שונים בחוק התכנון והבנייה. הוא השכיר דירה ששייכת לאחיו ואת דמי השכירות שילם השוכר לפנחסי, כיוון שאחיו היה חייב לו כסף.

   

  במסגרת הסדר הטיעון נמחקה עבירת הבנייה מכתב האישום ופנחסי הודה בשימוש ללא היתר. הוא נקנס ב-5,000 שקל והתחייב להימנע מעבירות דומות בשנתיים הבאות - אחרת ייקנס בקנס מוגדל. בנוסף, ניתן צו הפסקת שימוש לאלתר במבנה.

   

  "מעמדו החברתי והציבורי של פנחסי ידוע", טען סנגורו, עו"ד יצחק אוסדיטשר. "כתוצאה מהרשעה ייפגע הסיכוי שיקבל תפקידים ציבוריים ויוכתם שמו. מדובר באדם נורמטיבי, ואני מבקש שבית המשפט ישמור על הרזומה של הנאשם".

   

  אך השופט יעקב שקד לא נעתר וציין כי "עבירה של שימוש ללא היתר אינה עבירה קלת ערך, מדובר בעבירה שהעונש המקסימלי בצדה הוא שנתיים מאסר".

   

  עוד פסק השופט: "עבירות על חוקי התכנון והבנייה הוכרו פעמים רבות בבית המשפט העליון כמכת מדינה שיש להילחם בה...

   אמנם הרשעה מכתימה את שמו של הנאשם אך דמו של הנאשם שבפניי אינו סמוק יותר מדמם של נאשמים אחרים בעבירות על חוק התכנון והבנייה".

   

  הסנגור אוסדיטשר אמר בתגובה: "מדובר על מהומה על לא מאומה, מדובר על עבירה שהיא ברף התחתון של עבירות הבנייה ולא בכדי בית המשפט מצא לנכון לחייב את הרב פנחסי ב-5,000 שקל בלבד קנס. דבר המוכיח שמעבר לספין התקשורתי אין דבר בעבירה זו. מדובר בעבירות ללא קלון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים