שתף קטע נבחר

930 אלף ש' קנס לחברות ביטוח שהפרו הוראות

המפקח על הביטוח במשרד האוצר קנס את חברות הביטוח כלל ואיילון, בעקבות הפרת הוראות בתחום ביטוחי הבריאות והסיעוד. הסיבה: החברות המשיכו לגבות פרמיות עבור ביטוח - למרות שהמבוטחים היו פטורים מתשלום. "נמשיך בביקורות שוטפות"

חברות הביטוח הפרו הוראות - ונקנסו. עודד שריג, הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון באוצר, קנס את חברות הביטוח כלל ואיילון בסכום של 930 אלף שקל, עקב הפרת הוראות הפיקוח בתחום ביטוחי הבריאות והסיעוד.

 

 

על חברות הביטוח כלל ואיילון הוטל עיצום כספי, על רקע ממצאים שהתגלו בעקבות ביקורת רוחבית שביצע האגף בשמונה חברות שעוסקות בתחום. במסגרת הבדיקה נמצא כי למרות החובה להפסיק לגבות פרמיה (תשלום חודשי עבור הביטוח) ממבוטחים בביטוח סיעודי, כאשר הם זכאים לקבל קצבת סיעוד - הן המשיכו לגבות תשלום.

 

חברת איילון נקנסה בסכום של 180 אלף שקל, אולם חברת כלל נקנסה בסכום גבוה יותר בסך 750 אלף שקל - מכיוון שנמצאו אצלה הפרות נוספות.

 

כך, למשל, למרות החובה להציע למבוטחים בביטוח קבוצתי אפשרות לעבור לפוליסת סיעוד פרט כשהם עוזבים את קבוצתם, היא לא עשתה זאת. בנוסף, החברה לא שלחה דיווחים שנתיים למבוטחים. וכן נמנעה ממסירת מידע לבעל פוליסה בביטוח קבוצתי.

 

המפקח הורה לחברות לתקן את הליקויים שנתגלו ולהשיב למבוטחים כספים שנגבו שלא על פי דין. באגף שוק ההון מציינים כי "האגף ימשיך לבצע ביקורות שוטפות ותקופתיות, על מנת לוודא כי חברות ביטוח מיישמות את הוראות המפקח".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עודד שריג, הממונה על הביטוח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים