שתף קטע נבחר

סעודיה: מטיף אנס ורצח את בתו - ושוחרר מהכלא

פייחאן אל ע'אמדי הוא איש דת מוכר בארצו שמופיע לעתים קרובות בטלוויזיה המקומית. הוא אנס את בתו בת ה-5 כדי לבדוק אם היא עדיין בתולה וגרם לה לפציעות קשות, בהן גולגולת סדוקה, צלעות שבורות וכוויות. באיזה נימוק שחרר אותו השופט?

הממלכה הערבית סוערת: מטיף סעודי בכיר שאנס את בתו בת ה-5 והתעלל בה למוות שוחרר מהכלא בלי עונש אחרי שהסכים לשלם לאמהּ פיצוי כספי. כך דיווח היום (יום ב') העיתון הבריטי "דיילי מייל" מפי פעילי זכויות אדם במדינה הערבית.

 

עוד חדשות בעולם :

ג'ון קרי ביומו הראשון: "אני נכנס לעקבים גדולים"

קץ לתעלומה: נמצא המלך ריצ'רד ה-III

 

למה אל ע'אמדי מתה בחודש אוקטובר האחרון אחרי שסבלה מפציעות רבות, בהן גולגולת סדוקה, צלעות שבורות וכוויות. היא אושפזה בבית חולים אחרי שנאנסה שוב ושוב על ידי אביה וספגה ממנו מכות רבות.

 

הסיפור שמסעיר את סעודיה. צפו

 

היכה את בתו במקל ובכבלים. למה בבית החולים ()
היכה את בתו במקל ובכבלים. למה בבית החולים

אביה רצה לחנך אותה ()
אביה רצה לחנך אותה

 

אבי הילדה, פייחאן אל ע'אמדי, הוא מטיף איסלאמיסטי מוכר שמופיע לעתים קרובות בטלוויזיה הסעודית. הוא הוחזק בבית סוהר במשך כמה חודשים אף על פי שהודה כי השתמש במקל ובכבלים כדי לפצוע את בתו ולחנך אותה.

 

פעילי זכויות אדם בסעודיה מסרו כי המטיף פקפק בבתולין של בתו וביקש לבדוק אותם בבדיקה אצל רופא. האב גם טען כי אנס את בתו כדי לבדוק אם היא בתולה. לדברי הפעילים, השופט פסק כי החודשים שבילה אל ע'אמדי מאחורי סורג ובריח הם עונש הולם ולכן החליט לשחררו אחרי שישלם פיצוי כספי לאם בתו. על פי כמה דיווחים, סכום הפיצוי ששילם האב המתעלל עמד על 50 אלף דולר.

 

ארגוני זכויות אדם טענו מנגד כי האב היה צריך לקבל עונש מוות או לפחות מאסר עולם. לדבריהם, על פי החוק האיסלאמי, בסעודיה לא ניתן להוציא להורג אבות שרצחו את הילדים שלהם או בעלים שרצחו את נשותיהם.

 

התקשורת המקומית דיווחה כי הציבור בסעודיה זועם על שחרורו של האב מבית הסוהר ושהרשתות החברתיות הוצפו בתמונות הילדה המתה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סבלה מהתעללות קשה. למה
שילם פיצוי כספי ושוחרר. פייחאן
מומלצים