שתף קטע נבחר

החשד לאונס במודיעין עילית: שתיקה ומבוי סתום

המשטרה טרם הצליחה לאתר עדויות חד-משמעיות שיוכיחו כי ילדה בת 5 מהעיר אכן הותקפה מינית בשבועיים האחרונים, אך לדברי השוטרים, "אנחנו לא ניקח את הסיכון שזו לא שמועה". כמה אנשים נחקרו והוזהרו שיועמדו לדין אם לא ישתפו פעולה

במשטרת מחוז ש"י ממשיכים בחיפושים אחר קצה חוט שיוביל אותם למשפחת הילדה בת ה-5, שלפי החשד נאנסה לפני כשבועיים במודיעין עילית. בימים האחרונים הגיעו חוקרי המשטרה לכמה בני אדם שידעו על האירוע או שטיפלו לטענתם בילדה, אך עד כה נשמר קשר השתיקה בעיר שמונע לברר בוודאות אם המקרה אכן התרחש. כמה מעורבים אף נחקרו באזהרה והובהר להם כי אם לא ישתפו פעולה, הם יואשמו בשיבוש הליכי חקירה.

 

עוד בערוץ החדשות:

מאיראן ועד הגזירות: לטיפולה של הכנסת ה-19

בלי סיבה: אבי מאושפז שנים בבי"ח פסיכיאטרי

 

על פי הפרטים המועטים שהצליחה המשטרה לאסוף עד כה, עולה החשד כי בזמן מסוים במהלך השבועיים האחרונים ניגש גבר לילדה בת 5 שאותה ראה ברחוב, לקח אותה למחסן בבית כנסת סמוך ושם ביצע בה את זממו במשך כשעתיים. החקירה נפתחה בסוף השבוע שעבר אך מאז לא התקדמה - דבר המעלה גם את האפשרות כי מדובר רק בשמועה ושלמעשה המקרה הקשה לא אירע מעולם.

  

למרות המבוי הסתום, במשטרה משקיעים משאבים גדולים בניסיון לפצח את המקרה. בעקבות עדויות כי הילדה טופלה על ידי חובשים והובאה לבית חולים באזור המרכז, נשלחו חוקרים למוסד הרפואי אך אלו לא מצאו דבר שיעיד כי הילדה אכן קיבלה בו טיפול. אחת מעובדות בית החולים אף נחקרה באזהרה, אך הכחישה כי טיפלה בילדה. במקביל, ערכו החוקרים בירור בבתי חולים נוספים אך גם בהם לא נמצא דבר.

 

"אנחנו פשוט עובדים בלי הפסקה על התיק הזה", סיפר אתמול (ב') גורם המעורב בחקירה. "אולי בסוף יתברר שזו שמועה, אבל אנחנו לא לוקחים סיכון. רגע אחד כולנו בטוחים ש'לא דובים ולא יער', אך דקה אחר כך מגיע מישהו שנשבע שראה איך עושים תפרים לילדה או שסייע לטפל בה. אז מגיע אדם עם גרסה מופרכת ומיד אחריו מישהו אחר שטוען שהוא מכיר את המקרה מקרוב וכי הוא מטופל בתוך הקהילה".

 

"לי הורו לשתוק"

העובדה שלפחות כמה מהעדים סיפקו לשוטרים גרסה אחידה של השתלשלות האירוע מניעה אותם להמשיך בחקירה, אולם הם לא היחידים שחשים בלבול מהסיפור. חלק מתושבי מודיעין עילית הטילו ספק באמינות הטענות, בזמן שאחרים התעקשו כי "הדבר הזה קרה אבל אף אחד פה לא יגיד כלום". א', תושב העיר, הצהיר: "לי אישית הורו לשתוק".

 

תושב אחר טען, לעומת זאת, כי בדיקת העובדות מעלה שמדובר באגדה אורבנית. "לא היה לדעתי כלום. גם לי אנשים אמרו 'טיפלתי בה, עזרתי לה, המשפחה לא רוצה לדבר', אבל אחרי שאתה מתחקר קצת את הבן אדם אתה מגלה שהוא שמע ממישהו ששמע משהו. בשורה התחתונה, סיפור כזה משאיר עקבות ואין מצב שזה לא היה מגיע למשטרה".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 04/02/2013 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודיעין עילית. "עובדים בלי הפסקה על התיק"
צילום: AP
מומלצים