שתף קטע נבחר

"אסולין מטפס על גגות כדי לברוח משוטרים"

פרשת מעצרו של ליאור אסולין ממשיכה להכות גלים. עו"ד חגית יהלומי, המייצגת את גרושתו של הכדורגלן: "הוא חייב דמי מזונות בגובה 100 אלף שקל". אסולין בתגובה: "מדובר בבחורה ממורמרת שמחפשת לנצל אותי". משפטנים ואנשי חוק נגד המעצר הביזארי: "מביש, היכן היה שיקול הדעת של המשטרה?"

מאת: דוד נתן, אלי סניור, איתן גליקמן

 

לילה לא נעים עבר על חלוץ הפועל ראשל"צ ליאור אסולין, שנעצר אתמול במחצית המשחק מול נצרת-עילית במסגרת הליגה הלאומית, זאת בעקבות אי מילוי החלטת בית משפט בדבר תשלום מזונות. הבוקר (ג') אסולין כבר שוחרר לאחר שהבעלים של הקבוצה, רביב ספיר, הפקיד ערבות במשטרת נצרת עילית.

 

ספורט ופלילים - כל הכותרות:

 

"זו הרגשה לא טובה להיות במעצר, אבל אני לא ילד קטן. אני אתגבר", אמר אסולין ל-ynet ספורט. "חבל שזה קרה במהלך משחק, זה פגע בי ופגע בקבוצה". על הסכסוך עם גרושתו מורן, הוסיף השחקן: "מדובר בבחורה ממורמרת ומתוסכלת שמחפשת לנצל אותי. אני חייב לה כמה לירות והיא רוצה להתסיס את האווירה. אני לא צריך להגיע לרמות האלו".

 

אסולין (מימין): "המעצר פגע בי ופגע בקבוצה" (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
אסולין (מימין): "המעצר פגע בי ופגע בקבוצה"(צילום: טל שחר)

 

עו"ד חגית יהלומי, אשר מייצגת את מורן אסולין, מסרה בתגובה ל-ynet ספורט: "מדובר בחוב מזונות של 100,000 שקל שמתנהל בלשכת ההוצאה לפועל בראשל"צ. ליאור אסולין לא עומד בתשלום המזונות, לכן אנו נאלצים לפעול באמצעות פקודות מעצר".

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

יהלומי הוסיפה: "הניסיון שלנו מלמד שליאור, על מנת להתחמק מתשלום, מטפס על גגות בתים כדי לברוח משוטרים שבאים לעצור אותו. מדובר בילדים קטנים שצריך לפרנס. בהתאם להוצאה לפועל הוטל צו עיקול על המשכורות שלו, אך לא מיישמים את זה. בקבוצה טוענים שלא קיבלו - זה לא נכון, יש לי אישורי מסירה שהגיעו לאנשי הקבוצה".

 

אסולין בפעולה. עו"ד יהלומי: "הוטל צו עיקול על המשכורות שלו" (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
אסולין בפעולה. עו"ד יהלומי: "הוטל צו עיקול על המשכורות שלו"(צילום: טל שחר)

 

רביב ספיר הבעלים של הפועל ראשל"צ, השיב לטענותיה של עו"ד יהלומי ואמר: "זה לא נכון, מנסים להטעות פה. אם היינו מקבלים מסמך, היינו פועלים על פי חוק. לא קיבלנו".

 

"המעצר היה מביש. היכן שיקול הדעת של המשטרה?"

מעצרו של אסולין הפתיע לא מעט משפטנים, אנשי חוק ואנשי משטרה."שיקול הדעת של המשטרה היה מוטעה", טוען בתוקף עורך הדין הפלילי, אלי כהן, "לא היה קורה שום דבר אם השוטרים היו ממתינים 45 דקות, או מתזמנים את בואם לסיום המשחק. אם היה מדובר בשחקן שביצע פשע חמור, הייתי מצדיק מעצר מיידי שלו. אבל כיוון שמדובר בחוב כספי, ועוד קטן יחסית, לעצור שחקן באמצע משחק זה ממש לא לעניין".

 

רביב ספיר (מימין). מכחיש את טענותיה של עו"ד יהלומי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
רביב ספיר (מימין). מכחיש את טענותיה של עו"ד יהלומי(צילום: אורן אהרוני)

 

האם נתקלת פעם בסיפור דומה?

"ההיפך, בפעמים רבות המשטרה כן הפעילה שיקול דעת. היו לי לא מעט לקוחות שהוצא נגדם צו מעצר על פשעים והם היו בעיצומו של אירוע משפחתי כזה או אחר. אם לא היה מדובר במשהו דחוף, המשטרה תמיד כיבדה את הציבור, פעלה ברגישות ועצרה את הלקוח מאוחר יותר".

 

עו"ד רפי שדמי, מומחה לדיני משפחה, חושב שהמשטרה יכולה הייתה לחכות, אך מנגד רואה בחומרה את התנהגותו של אסולין: "חיוב במזונות מוכר במשפט הישראלי כחיוב בדרגה העליונה. אדם שחייב במזונות צריך לכבד את ההחלטה או את פסק הדין שניתן, כאשר התלויים בסכום הזה הם אישה וילדים קטינים שתקציבם החודשי וכלכלתם נשענים על אותו חיוב.

 

"היו צריכים להמתין לסיום המשחק". עו"ד רפי שדמי ()
"היו צריכים להמתין לסיום המשחק". עו"ד רפי שדמי

 

טוב שידעו חייבי מזונות שלא מקלים עימם ראש, והם לא ברמה של חייבי כספים "רגילים". אכיפה של חיוב כספי מיוחד זה תעשה ביתר שאת ובכל הכוח, קודם כל למען יראו ויראו. יחד עם זאת, במקרה הספציפי של אסולין, היו צריכים להמתין לסיום המשחק".

 

קצין בכיר לשעבר במחוז הצפוני של המשטרה הוסיף בעניין:

"זה היה מביש שהוא נעצר באמצע משחק. ייתכן שהייתה טעות בשיקול הדעת לעצור אותו לעיני חבריו, כשהוא מושפל מול הקהל ולהוריד אותו למכונית המשטרה באמצע משחק. נכון, מדובר בעבירה חמורה, ואם יש גם צו שופט למאסר חייבים לבצעו כחוק, אבל היכן שיקול הדעת כאן? זה פשוט מביש".

 

"מה שנעשה אתמול באצטדיון גרין נועד לעורר רעש תקשורתי גדול. ניתן היה לסיים את המשחק ולא לעורר מהומות בהפסקה. לאן כבר אסולין יכול היה לברוח? צריך לבדוק האם לא ניתן היה למנוע את כבוד חירותו של האדם ולחכות לסיום המשחק, הרי השוטרים ראו היכן הוא נמצא", סיכם הקצין לשעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
ליאור אסולין
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים