שתף קטע נבחר

לבנת: העליהום על שרה נתניהו שוביניסטי ורדוד

השרה היחידה מהליכוד בממשלת נתניהו הקודמת תוקפת את מבקריה של הגברת הראשונה: "מאוד עצוב שביום בו הושבעו 27 נשים לכנסת משתלחים באישה באופן שטחי וצהוב. על כל אישה לחוש עלבון צורב, כל הח"כיות צריכות לשלב ידיים ולהוקיע"

השמלה של שרה נתניהו עשתה לא מעט רעש, וגם השרה היחידה מהליכוד בממשלה הקודמת מוצאת לנכון להתייחס לסערה הנוכחית. "ושוב, במחזוריות קבועה, עליהום על שרה נתניהו. והתירוץ הפעם - השמלה. שמלה! כמה שוביניסטי, רדוד ונמוך". כך פתחה היום (ד') השרה לימור לבנת את המתקפה שלה בפייסבוק על כלי התקשורת, יממה לאחר הגעתה של הגברת הראשונה בשמלה חשופה יחסית למושב הפתיחה של הכנסת ה-19.  

 

לבנת כתבה בסטטוס שפרסמה ברשת החברתית כי הבוקר "כל אישה באשר היא אישה, וללא קשר לשיוכה המפלגתי או לטעמה האישי בלבוש, אמורה לחוש עלבון צורב ולכעוס נוכח מפגן השטנה השוביניסטי".

 

שקופה יחסית, צמודה יחסית. השמלה שבמחלוקת (צילום: AFP) (צילום: AFP)
שקופה יחסית, צמודה יחסית. השמלה שבמחלוקת(צילום: AFP)

 

הסטטוס שכתבה לבנת ()
הסטטוס שכתבה לבנת

 

שרת התרבות והספורט תקפה את כלי התקשורת, ובהם טור ביקורת אופנה שפורסם ב-ynet, וטענה כי יש בכך משום חציית קווים אדומים: "יש משהו מאוד עצוב בכך שבמקום לקיים ויכוח ענייני עם ראש הממשלה בוחרים להשתלח פעם אחר פעם ברעייתו. יש משהו מאוד עצוב בכך שביום שבו הושבעו לכנסת מספר שיא של 27 נשים מוכשרות, רבות מהן פמיניסטיות, דווקא ביום זה יש מי שבוחרים להשתלח באישה באופן שטחי, רדוד וצהוב".

 

לבנת סיכמה באומרה כי הביקורת על לבושה של שרה נתניהו "נוגד את כל מה שאנו נלחמות נגדו, ואת כל מה שאנו נאבקות למענו לאורך השנים. אני סבורה כי ייתכן שמדובר בנושא הראשון מני רבים בכנסת ה-19 שבו אנו חברות הכנסת יכולות לשלב יחד ידיים באופן חוצה מפלגות וללא קשר לשיוכנו הפוליטי, כדי לגנות ולהוקיע את אותו שיח שוביניסטי פסול ומקומם".

 

נתניהו הגיעה לטקס השבעת חברי הכנסת בשמלת תחרה שקופה יחסית, וגם צמודה יחסית. בדעה שפורסמה באתר החרדי "כיכר השבת" נכתב כי לבושה השפיל את החרדים: "היא הגיעה בלבוש לא מכובד, שלמביט מן הצד נראה כשערורייתי, ללא התחשבות בנציגים החרדים והדתיים בכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שרה נתניהו בטקס ההשבעה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים