שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיר חדש: מושיק עפיה שובר שתיקה וחוזר ליוונית

  אחרי שנה של שקט, מוציא מושיק עפיה שיר חדש מתוך אלבומו הבא, שוב בסגנון היווני. למרות השמועות על משבר, הוא לא ממהר להקליט שירים ובוחר אותם בקפידה: "לא מעניינת אותי תחרות. אני חייב דין וחשבון רק לעצמי, לאשתי ולמס הכנסה". ראיון בלעדי

  כשנה מאז סירב לעלות על הטיסה לעונה השנייה של "חי בלה לה לנד", ושבמהלכה לא הוציא אף שיר סולו חדש - מושיק עפיה, כמו שם להיטו המפורסם והמוערך, שובר שתיקה ומוציא הבוקר (א') את "כמו סוד", סינגל בכורה מאלבומו הבא, הצפוי לצאת בחודשים הקרובים. האזינו לו כאן.

   

  עוד על מוזיקה מזרחית בערוץ המוזיקה  של ynet:

   

  במרומי דירת הגג שלו בראשון לציון, שם הוא מתגורר עם רעייתו נטלי, היה לעפיה זמן רב לחשוב על החזרה שלו לעולם המוזיקה, כשנדמה שהים התכול שצובע את חלון ביתו, העניק לו את שלוות הנפש לה היה זקוק כל כך. אחרי עשרים שנות קריירה, עשרות להיטי ענק ותקופה בה נחשב לאחד השמות החמים בתעשיית המוזיקה המזרחית, זהו אלבום המבחן של עפיה. להיט אחד ענק ממנו והוא צפוי לחזור להיות אחד הכוכבים הגדולים בתעשייה. כישלון, וייתכן ועפיה ייאבד את ההזדמנות האחרונה לעשות את הקאמבק שהוא מייחל לו. ואצל עפיה, המילה כישלון, כפי שהוא מצהיר בראיון, לא נמצאת במילון.

   

  "רוצה להביא את מושיק עפיה שכולם אוהבים" (צילום: יניר סלע) (צילום: יניר סלע)
  "רוצה להביא את מושיק עפיה שכולם אוהבים"(צילום: יניר סלע)

   

  "אני לא זוכר מתי היתה הפעם האחרונה שהתרגשתי לפני יציאתו של שיר חדש" מתוודה עפיה. "בשנה שלא הוצאתי שירים חדשים, לא ישבתי רגל על רגל בבית, אלא עשיתי חשבון נפש עם עצמי. הבנתי שאי אפשר להיות כל הזמן למעלה ושלפעמים צריך להוריד את הרגל מהגז, לשים ברקס. אני עושה מוזיקה ואת זה אי אפשר לעשות בלחץ. הרגשתי שיש טו מאץ' שירים ורציתי לעצור. הקריירה בנויה מעליות וירידות וכישלונות והצלחות וזה טבעי לקחת הפסקה".

   

  מה כן עשית בשנה הזו?

   

  "הבום הגיע אליי אחרי שהקלטתי שלושה שירים שגנזתי. הרגשתי שזה לא נכון לי ושאני כבר לא שם. כשזה קרה, פתחתי את היוטיוב שלי ובדקתי מהם השירים שלי שזכו למיליוני צפיות, וראיתי את מה שכולם אומרים לי כבר המון זמן - שהלחנים היוונים הם אלו שהכי מתאימים לי ושאיתם אני מביא את עצמי 100 על 100 ושזה המגרש הביתי שלי.

  "הבנתי שהיום זה הזמן שלי לחזור לסגנון שהביא לי את ההצלחה הגדולה. אחרי שנה בבית רציתי לחזור עם אמירה, לבוא עם שיר שיסלול דרך מוזיקלית, ובעצם להביא שירים כמו 'מבט שנוגע' רק בצורה עדכנית יותר. אני יודע שהקהל אוהב אותי שם, ובשירים האלה קיבלתי את החיבוקים הכי גדולים בקריירה שלי. אני אגיד לך גם עוד משהו: אחרי עשרים שנה, כבר לא מעניין אותי להוציא עוד שיר, ואני לא רוצה להישמע כמו עוד זמר, אלא להביא את מושיק שכולם אוהבים ורוצים לשמוע בחזרה".

   

  בסופו של דבר, פספסת את גל ההצלחה הגדול של המוזיקה המזרחית.

   

  "הייתי אמור לטוס ל'לה לה לנד' ולא טסתי וגיא פינס פרסם שתובעים אותי במיליון שקלים וכולם רצו לראות איך מפרקים אותי - והנה, אנחנו יכולים לתכנן עד מחר, אבל המציאות היא אחרת. אחרי קריירה כל כך ארוכה, כבר לא מעניין אותי להוציא שיר שיעשה רעש לרבע שעה, ותאמין לי שגם אם לא אוציא שיר שנתיים, ההופעה שלי תהיה מורכבת רק מלהיטים.

    

  הלהיט היווני הקודם: "בחלום המתוק", מושיק עפיה עם שלומי סרנגה

   

  "אני לא חייב דין וחשבון לאף אחד ולא מעניינת אותי התחרות בז'אנר. נהפוכו, אני רק מפרגן לכולם. נכון, לא רצתי ופתחתי מופעים או עשיתי יחסי ציבור על שטות כדי לקבל שתי שורות בעיתון, ובעיקר אני גם לא בתחרות את מי משמיעים יותר. די, עברתי את זה מזמן, ולמדתי שבסופו של דבר הפרנסה היא משמיים ושאני צריך לתת דין וחשבון רק לעצמי, לאשתי ולמס הכנסה".

   

  הראיון עם עפיה מתקיים ביום גמר התוכנית של "חי בלה לה לנד", ממנה כאמור הבריז כיוון שהוא מפחד לטוס, וישנם שיטענו כי העונה הזו הצליחה פחות כתוצאה מהיעדרותו של עפיה, הנחשב לאחת הדמויות הצבעוניות, הוורבליות והאהובות בז'אנר המזרחי. "יש לי חוש הומור, אני מייצר אייטמים טבעיים כמושיק, יש לי את היציאות שלי ואין ספק שזה היה מוסיף לעונה. מאוד צבט לי שלא הייתי שם, כי התכוננתי לחווייה הזו ומאוד רציתי להשתתף בה. בסופו של דבר היה שם קאסט טוב שעשה עבודה טובה ואני נהניתי לצפות בתוכנית. אל תשכח שפיניתי את היומן שלי לשלושה חודשים לטובת הצילומים והטיול שתכננתי לעשות עם נטלי אחר כך, וזה הסב לי נזק גדול".

   

  וכשהיומן ריק ורצות שמועות על משבר נפשי, איך אתה ממשיך הלאה?

   

  "המציאו שלקחתי כדורים, אבל אני למדתי להוכיח את עצמי רק במוזיקה ולא בדיבורים. הקהל שלי לא הולך לישון איתי בלילה, אלא צריך אותי בועט בהופעות - למרות שאם הם היו גרים איתי, הם לא היו מתבאסים, כי לא משעמם איתי - אבל ברצינות, אפילו אקמול אני לא מכניס לגוף שלי. לקחתי החלטה מודעת לעשות פסק זמן כדי להמציא את עצמי מחדש. ידעתי שזה יוביל לפחות עבודה, אבל הייתי מוכן לשלם את המחיר הזה.

   

  "היא צדיקה". מושיק עפיה ואשתו נטלי (צילום: רפי דלויה ) (צילום: רפי דלויה )
  "היא צדיקה". מושיק עפיה ואשתו נטלי(צילום: רפי דלויה )

   

  "זמרים גדולים כמו ריטה ושלמה ארצי מוציאים אלבום כל שלוש שנים ואף אחד לא אומר שהם נעלמו. בז'אנר המזרחי יש הרבה זמרים והתחרות מטורפת, והחלטתי שאני לא רוצה להיות יותר חלק מהעדר, אלא להביא את עצמי בצורה הכי טובה שיש. לא נעלמתי לשום מקום ויש לי הופעות עם תאריכים אפילו לאוקטובר - אבל היום אני עוסק בעיקר ולא בטפל, ומזמן הפסקתי להתרגש משמועות ודיבורים, אלא רק מרביץ מחמאות לכולם. אני רק מקווה שכשאני אזכה להצלחה הגדולה, אזכה לאותו פרגון בחזרה".

   

  שעה לאחר פגישתנו, נכנסת לבית נטלי וזוכה מבעלה לחיבוק חם. אחרי שכבר אישרו את דבר גירושיהם כחודשים ספורים לאחר החתונה המפוארת, נדמה

   שהמשבר נמצא מאחריהם. "מערכת היחסים שלי עם אשתי מצוינת. היא שומרת שבת ובעקבותיה גם אני התחזקתי והפסקתי לשמוע מוזיקה או לראות טלוויזיה וכמובן שלנסוע בשבת.

   

  "אני לא חוזר בתשובה אבל הדת חיזקה את הזוגיות שלנו ואני באמת יכול להעיד שאשתי צדיקה. עברנו משבר, כמו שהרבה זוגות עוברים בשנה הראשונה לנישואין, אבל יש בינינו אהבה ענקית, כיף לי להיות נשוי ובעזרת ה' בקרוב נקים משפחה. אשתי רואה אותי עם האחיינים שלי וכבר אומרת לי שאני אהיה אבא נהדר. היום אני לחוץ בית. לא תראה אותי מסתובב במועדונים או הולך להשקות כמו לפני עשר שנים ואני לא אומר את זה כדי להישמע ילד טוב, אלא כי זו האמת".

   

  אתה מהמר על אלבום שלם בסגנון יווני. אתה באמת מאמין שזה יהיה הטרנד הבא שיסחוף את המדינה?

   

  "אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה הטרנד הבא והגעתי למסקנה שאני לא רוצה יותר להמר על הקריירה שלי. אם אני רוצה להיות כאן עוד עשר ועשרים שנה אני צריך להתבגר במוזיקה כמו שהתבגרתי בחיים. אני מתכנן מעכשיו להוציא שירים בקפדנות, אחת לחודשיים בממוצע. להמשיך לעבוד עם יוסי גיספן ותמיר צור האלופים על שירים טובים ולא לנוח לרגע. אני חי על המוזיקה היוונית, עליה גדלתי, ככה הקהל אוהב אותי. אנחנו עכשיו עשור אחרי 'חלום מתוק' היווני, ובזמנו תמיד אמרתי ששיר כזה בא פעם בעשור, אז הנה, מתחיל עשור חדש ואני מאוד אשמח לקבל עוד להיט כזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מושיק עפיה. חדש
  צילום: יניר סלע
  לאתר ההטבות
  מומלצים