שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוריה התלוננה באו"ם: ישראל הפציצה ליד דמשק
  לפי מכתב ששלח השגריר הסורי באו"ם למועצת הביטחון ובאן קי מון, כלי טיס של חיל האוויר הישראלי שטסו בגובה נמוך נכנסו לשטח הסורי והפציצו את מכון המחקר שליד דמשק

  שגריר סוריה באו"ם, בשאר ג'עפרי, התלונן הערב (יום ה') נגד ישראל למועצת הביטחון של האו"ם בעקבות ההפצצה האווירית בשטח הסורי, שיוחסה לישראל בתקשורת הזרה. לפי המכתב ששלח למועצת הביטחון ולמזכ"ל האו"ם באן קי מון, כלי טיס של חיל האוויר הישראלי שטסו בגובה נמוך נכנסו לשטח הסורי והפציצו את מכון המחקר שליד דמשק.

   

  לפי המכתב, בהפצצה נהרגו שניים מהעובדים במכון ונפצעו חמישה אחרים. השגריר הדגיש כי "אין אמת" בדיווחים שבתקיפה הופצצה שיירת נשק שהיה בדרכו מסוריה ללבנון, וסיפר כי "המתקפה גרמה להרס ולנזקים רבים לא רק למכון המחקר עצמו, אלא גם למרכז סמוך ולחניון".

   

  הטלוויזיה הסורית: "זה האתר שהופצץ"    ( )

  הטלוויזיה הסורית: "זה האתר שהופצץ"    ( )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הוא קרא למועצת הביטחון "לגנות באופן חד-משמעי את התוקפנות הבוטה הזו מצד ישראל נגד שטחה של מדינה ריבונית ולמחות על ההפרה של המנדט שניתן לארגון האו"ם (כחלק מהסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה מ-1974)".

   

  בשבת פרסמה סוריה סרטון המראה את תוצאות התקיפה. בחינה מקצועית של הסרטון שפורסם בטלוויזיה הסורית ממקום התקיפה ליד דמשק מאשרת את הטענה שהמטרה הייתה שיירה שהובילה טילים נגד מטוסים - ולא מרכז מחקר של צבא סוריה. בניגוד להצהרות מדמשק, שהתעקשה כי המכון בג'מראיה היה יעד התקיפה, הסרטון מספק תימוכין דווקא לטענה של מרבית כלי התקשורת במערב, לפיה שיירת הנשק היא שהותקפה, ליד או בתוך המתקן של צבא סוריה.

   

  הקטע המדהים ביותר מופיע בסוף הסרטון, ובו רואים במפורש כלי רכב של מערכת טילים נגד מטוסים ניידת, או SA-17 או SA-8 (הדגם הישן) - כפי שטענו כלי תקשורת מערביים. בקטעי הווידאו רואים את כלי הרכב שבצורתם אין לטעות, את אנטנות המכ"ם ופריטים אחרים שמעידים כי מדובר

   בסוללת טילי קרקע-אוויר ניידת מתוצרת רוסיה. לסורים היה אינטרס להסתיר את הטילים המתקדמים יותר, שכן אם אלו היו נחשפים, היו מסתבכים עם הרוסים.

   

  יממה אחרי התקיפה הצהירה סוריה כי היעד שנפגע היה מכון מחקר שהיה אמון על "חיזוק ההגנה העצמית", אולם גורמי ביטחון באזור ובמערב סירבו לאמץ את הגרסה הזו. הסורים המשיכו להתעקש והוסיפו מאוחר יותר כי מטוסי הקרב לא חגו ישירות מעל היעד אלא הפציצו אותו מרחוק, מיד לאחר שחדרו למרחב האווירי הסורי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים