שתף קטע נבחר

דני נוימן: "יום שחור בהיסטוריה של בית"ר"

כוכב העבר של המועדון נותר בהלם בעקבות הצתת משרדי המועדון בבית וגן: "זה מזעזע, לא האמנתי בחלומות השחורים ביותר שלי שדברים כאלה יכולים להיעשות". לבנת תגיע ביום ראשון לטדי

ההצתה לפנות בוקר (ו') במשרדי בית"ר ירושלים בבית וגן, שגרמה, בין השאר, לשריפת הגביעים וצלחות האליפות בחדרו של מנהל המשק מאיר הרוש, היכתה בהלם את אנשי הקבוצה ושחקני העבר שלה.

 

בית"ר ירושלים - כל ההתפתחויות האחרונות

  • קומץ ללא אומץ / על הפסד בית"ר
  • קורנפיין מסדר חומה / פלג בחמישי
  • אוהדי בית"ר: "לא ניתן להרוס את הקבוצה"
  • בית"ר י-ם: שלושה אוהדים הורחקו מהמגרשים
  • קורנפיין: "קורא לאוהדים המוחים - אל תבואו"
  • אלי כהן: "הקומץ הזה יילך לבד בסוף"
  • קורנפיין פנה לויינשטיין ודנינו: "עזרו במאבק"
  • הרוש: "מנהיגי לה פמיליה לא היו, בגלל זה קיללו"

 

"זה מזעזע, אני בהלם", סיפר כוכב העבר המיתולגי של בית"ר, דני נוימן. "לא האמנתי בחלומות השחורים ביותר שלי שדברים כאלה יכולים להיעשות בידי אלה שמתיימרים להיות אוהדי בית"ר ירושלים".

 

הגביעים השרופים במתחם בית וגן (צילום: אסף אברס, דובר כבאות ירושלים) (צילום: אסף אברס, דובר כבאות ירושלים)
הגביעים השרופים במתחם בית וגן(צילום: אסף אברס, דובר כבאות ירושלים)

 

"נחצו כאן גבולות, זה יום שחור להיסטורייה של בית"ר ירושלים", הוסיף נוימן. "אותם אלה שעשו את המעשים האלה, ואותם אלה שהשכם וערב קוראים קריאות גזעניות, אני חושב שהם לא מכירים את תורת זאב ז'בוטינסקי".

 

"הם רק מדברים על ז'בוטינסקי, אבל לא מכירים. כי אם אכן היו פועלים לפי תורתו דברים כאלה לא היו קורים מעולם. חבל מאוד ומצער שזה כך

. אני מאמין ומקווה מאוד שמי צריך לטפל - יטפל בהם. מקווה גם שבסופו של יום אנשים יבינו איזה אסון הם מביאים על בית"ר, הכדורגל הישראלי ובכלל על הצבוריות הישראלית".

 

היו"ר המיתולוגי של בית"ר, משה דדש, הוסיף: "מי שמגיע לעשות את זה אלה הם חוליגנים. הם לא מכבדים את בית"ר, הם באים מתוך שעמום, אין להם שום קשר לכדורגל. הם לא עובדים, סתם אנשים שמחפשים להרביץ, להכות, לעשות צרות ולהכפיש את שם בית"ר. אלה חוליגנים.

 

ההרס במשרדו של הרוש בבית וגן (צילום: אסף אברס) (צילום: אסף אברס)
ההרס במשרדו של הרוש בבית וגן(צילום: אסף אברס)

 

"הם רוצים להכתיב סדר יום, אבל מי הם בכלל? מה זה הדבר הזה? שהם יגידו מי ישחק, מי יבוא לבית"ר ומה יהיה. לדעתי אף אחד מהנהלת בית"ר לא יכול להלחם נגדם, רק המשטרה צריכה להכנס לעובי הקורה. זה עניין משטרתי, צריך למצוא ולתפוס את האנשים האלה ולשים אותם בבית הסוהר".

 

גאידמק: "מעשה חמור מאוד"

הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, מסר באמצעות נציגו: "זה מעשה חמור מאוד שלא צריך להתרחש בשום מקום. זה חורג מכל תרבות של שיח מינימאלי. אנחנו לא יודעים מי אלה שעשו את זה, אבל המשטרה תעשה את מה שהיא צריכה לעשות".

 

"נזק בלתי יתואר". מתחם בית וגן, לפנות בוקר (אסף אברס) (אסף אברס)
"נזק בלתי יתואר". מתחם בית וגן, לפנות בוקר(אסף אברס)

 

מבית"ר ירושלים נמסר בתגובה: "הצתת מתחם האימונים היא חציית אדום בכל מה שקשור לנושא האלימות והגזענות, איתן אנחנו מתמודדים. אותם אנשים שביצעו את המעשה הנתעב הזה גרמו לנזק בלתי יתואר לפריטים מההיסטוריה של בית"ר, כמו צלחות האליפות וגביעי המדינה. יחד עם המשטרה, נפעל על מנת להגיע אליהם ולטפל בהם בחומרה רבה. למרות המקרה, אנחנו נמשיך במלחמתנו כנגד החלק האלים והגזעני שפוקד את יציענו".

 

הכבאים מגיעים לזירת ההצתה בבית וגן (אסף אברס) (אסף אברס)
הכבאים מגיעים לזירת ההצתה בבית וגן(אסף אברס)

 

לבנת תגיע ביום ראשון לטדי

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, הודיעה הבוקר על כוונתה להגיע ביום ראשון הקרוב לאצטדיון טדי, למשחק הטעון בין בית"ר ירושלים

 לבני סכנין. זאת כדי לחזק את הנהלת בית"ר ירושלים במאבקה נגד גילויי האלימות והגזענות של קבוצה.

 

בתגובה להצתת משרדי המועדון בבית וגן, מסרה לבנת: "זהו מעשה חמור ביותר, מפגן עברייני אלים ומסוכן. על רשויות אכיפת החוק ומערכת בתי המשפט להעביר מסר ברור שמגרשי הכדורגל והספורט אינם מחוץ לחוק. כמו כן, שפורעי החוק בהם אינם מעל החוק".

 

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "ההתאחדות מביעה דאגה עמוקה לנוכח הצתת משרדי ביתר ירושלים הלילה. אנו בטוחים כי אם יתברר שהאירוע נגרם בזדון, משטרת ישראל תמצא את האחראים לכך ותדאג להביאם לדין. ההתאחדות מחזקת את ראשי המועדון, השחקנים והאוהדים הרבים הנפלאים של הקבוצה ותעשה הכל על מנת לסייע במאבק זה, שהינו המאבק של כל החברה הישראלית".

 

השתתפה בהכנת הידיעה: מיקי שורץ

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מור שאולי
דני נוימן
צילום: מור שאולי
מומלצים