שתף קטע נבחר

מנהל המשק בבית"ר: "הנעליים של אוחנה נשרפו"

מאיר הרוש הגיע לאימון הקבוצה וניסה לעכל את ההצתה במשרדי המועדון בבית וגן. רה"מ נתניהו: "מביש". רובוביץ': "אני נגד החיידק הזה". תיבחן אפשרות להצמיד שמירה לקורנפיין, נציגים מצ'צ'ניה יגיעו למשחק מול סכנין ביום א', קדאייב תורגל ב-11

מספר אוהדים בודדים הגיע הבוקר (ו') למתחם האימונים של בית"ר ירושלים בבית וגן, שעות ספורות לאחר ההצתה במשרדי המועדון. צוות חקירה מיוחד במרחב מוריה כבר חוקר את הגורמים להצתה וכוח משטרה הגיע לשמור על הסדר במקום.

 

בית"ר ירושלים - כל ההתפתחויות האחרונות

  • קומץ ללא אומץ / על הפסד בית"ר
  • קורנפיין מסדר חומה / פלג בחמישי
  • אוהדי בית"ר: "לא ניתן להרוס את הקבוצה"
  • בית"ר י-ם: שלושה אוהדים הורחקו מהמגרשים
  • קורנפיין: "קורא לאוהדים המוחים - אל תבואו"
  • אלי כהן: "הקומץ הזה יילך לבד בסוף"
  • קורנפיין פנה לויינשטיין ודנינו: "עזרו במאבק"
  • הרוש: "מנהיגי לה פמיליה לא היו, בגלל זה קיללו"

 

במקום נכחו גם ושוטרים גלויים וסמויים, יחד עם אנשי האבטחה הצמודים לכדורגלנים המוסלמים מצ'צ'ניה, ג'יבריל קדאייב וזוראן סדאייב. אגב, קדאייב תורגל ב-11 ועשוי לפתוח במשחק ביום ראשון מול בני סכנין. חמישה אוהדים שנכחו באימון תמכו ברכש הצ'צ'ני, חמישה אחרים קיללו אותו.

 

בבית"ר יגבירו את האבטחה והשמירה סביב השחקנים מצ'צ'ניה. בנוסף, בסוף השבוע תיבחן אפשרות להצמיד שמירה גם על היו"ר איציק קורנפיין וייתכן שעל בעלי תפקידים נוספים. קורנפיין אמר: "אין ספק שמדובר בעליית מדרגה באלימות. במוצ"ש נעשה הערכה מחודשת יחד עם מי שצריך ונחליט כיצד לפעול".

 

 

בינתיים שוחח הערב הבעלים ארקדי גאידמק עם נשיא צ'צ'ניה, רמזאן קדירוב, שהודיע כי בעקבות האירועים האחרונים ראש העיר של גרוזני, איסלאם קדירוב, וראש הצוות הנשיאותי ונשיא קבוצת טרק גרוזני, מגמאד דאודוב, יגיעו למשחק מול סכנין ביום ראשון. גם אימו של קדאייב צפויה להגיע ארצה עד יום ראשון.

 

שרידי החולצות השרופות בבית וגן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שרידי החולצות השרופות בבית וגן(צילום: רויטרס)

 

"איך אפשר לעשות דבר כזה?!"

מנהל המשק של הקבוצה, מאיר הרוש, היה הבוקר שבור כשהגיע למתחם: "היו פה חפצים היסטוריים שנשרפו. למשל הנעליים של אלי אוחנה והחולצה אותה לבש כשפרש. איך אפשר לעשות דבר כזה?! זה מזעזע. אלה אנשים שלא חושבים ורק הורסים כל דבר טוב". 

 

ויש גם מזכרות מפויחות (צילום: AP) (צילום: AP)
ויש גם מזכרות מפויחות(צילום: AP)

 

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גינה את ההצתה בבית וגן והאלימות כנגד שחקניה הצ'צ'נים של בית"ר: "ההתנהגות הזאת מבישה. אסור לנו

 להשלים עם התנהגות גזענית שכזו. העם היהודי, שסבל מחרמות ונידוי, צריך לשמש אור לגויים".

 

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, התייחס גם הוא בחריפות להצתת משרדי בית"ר: "מי שעשו זאת אינם אוהדים, אלא עבריינים לכל דבר, זהו מעשה שמזכיר התנהלות של ארגון פשע. ההתייחסות של כל הגורמים צריכה להיות בהתאם".

 

"שוחחתי עם מפקד המחוז במשטרה על הצורך של כל גורמי השלטון והאכיפה לפעול יחד ביד קשה נגד תופעות אלו", הוסיף ברקת. "אני רוצה לחזק את הנהלת בית"ר ירושלים ואוהדי הקבוצה במלחמתם בגזענות ובאלימות".

מאיר הרוש מנסה לבדוק מה ניצל מההצתה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
מאיר הרוש מנסה לבדוק מה ניצל מההצתה(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

משרדי בית"ר המפויחים, הבוקר בבית וגן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
משרדי בית"ר המפויחים, הבוקר בבית וגן(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

הכוכב המיתולוגי של בית"ר, אורי מלמיליאן, הגיב על ההצתה: "זה מזעזע. לא יעזור כלום אם לא יהיה חינוך מבתי הספר שמלמדים את הילדים מה זה ספורט ואיך לגדל אותם למען הספורט.

זה עלול לקרות שוב. שינוי אי אפשר לעשות מלמעלה אלא מלמטה".

 

"צריך ללמד ילדים מגיל קטן מה זה חינוך, הגינות ותרבות בכדורגל מגיל בתי ספר יסודי. יש הורים שאם הילדים שלהם בגילאי שמונה ועשר לא משחקים מרביצים למאמנים. אם האלימות לא תטופל זה יכול לחזור ואם לא בבית"ר אז במקום אחר עוד שנה-שנתיים".

 

אודי רובוביץ', כוכב גדול נוסף מהעבר, אמר: "אני נגד החיידק הזה בכל כוחי. או שיהיו אוהדים של בית"ר באש ובמים או שיעופו לנו מהעיניים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מאיר הרוש
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים