שתף קטע נבחר

בבית היהודי רוצים את ועדת הכספים

לקראת הפגישה עם נתניהו גיבש נפתלי בנט שורת רפורמות - בהן החייאת פרויקט שיקום שכונות ותחרות בבנקים. "אני להוט להתנפל על הדברים האלה", אמר בנט ל-ynet

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט עדיין לא עודכן, נכון לאמש, במועד פגישתו המתוכננת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואף לא נעשתה כל פנייה רשמית אליו. עם זאת בבית היהודי כבר ערוכים לשלבים מתקדמים יותר של המו"מ הקואליציוני. את כובד המשקל מתכוונים לשים על הנושא הכלכלי-חברתי ולדרוש את ראשות ועדת הכספים של הכנסת, שהיא בעיניהם "הברז" על התקציבים.

 

פוליטיקה בכותרות - כתבות נוספות

 

ביציאתו הבוקר (יום א') מביתו אמר בנט ל-ynet: "כולם יודעים שצריך לעשות במדינה דברים חשובים, כמו פתיחת הריכוזיות, יצירת תחרות בבנקים ודאגה לפריפריה. אני להוט להתנפל על הדברים האלה". לדבריו, "צריך לדאוג לא רק למעמד הביניים אלא לחלשים ביותר שצריכים את העזרה ואני מבטיח לטפל בהם". 

 

בנט בפתח ביתו הבוקר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בנט בפתח ביתו הבוקר(צילום: עידו ארז)
 

בימים האחרונים החל בנט לגבש תוכנית רפורמות בתחום הכלכלי־חברתי, בשיתוף עם צוות יועצים הכולל את מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר איל גבאי. התוכנית, שתיקרא "בית חברתי", תוצג לצוות המו"מ של הליכוד-ביתנו כחלק מדרישות המפלגה. התוכנית כוללת יותר מעשר רפורמות שונות הנוגעות לתחרותיות במשק, ליוקר המחיה ולדאגה לשכבות החלשות.

 

"אלה רפורמות שדיברו עליהן שנים", אמרו בבית היהודי. "לממשלה הבאה יכולה להיות שעת כושר נדירה לבצע אותן. צריך לזכור שהשוויון בנטל שאנחנו מקדמים לא יספיק לבדו כדי לפתור את כל בעיות החברה".

 

בין השאר כוללת התוכנית רפורמה בנושא המערכת הבנקאית בישראל. במפלגה אומרים כי עמלות ואשראי, בעיקר לעסקים קטנים ולמשקי הבית, מהווים נטל גדול, ומבקשים לשנות את חוק הדואר כך שדואר ישראל יהפוך למתחרה למערכת הבנקאית וסניפי הדואר יוכלו להעניק שירותים בנקאיים כמו פתיחת חשבון ואפשרות לפקדונות או לקיחת אשראי.

 

רפורמה נוספת בתוכנית כוללת פרויקט שיקום שכונות רחב, בדומה לזה שעליו הכריז מנחם בגין ב-1977.

 

בהתייחס לביקורו הצפוי של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בישראל ועל כך שיש להעלות על הפרק את השיח המדיני, בירך בנט על הביקור ואמר: "ארצות הברית היא החברה הגדולה של מדינת ישראל וטוב שהוא מגיע".

 

נציג המפלגה במו"מ הקואליציוני, ח"כ אורי אריאל, מוביל בימים האחרונים את המגעים להגיע למתווה מוסכם לשוויון בנטל שיאפשר להקים ממשלה רחבה עם יאיר לפיד מצד אחד וש"ס מצד אחר. במקביל אומרים בכירים במפלגה כי "לפיד יהיה חייב להתגמש מעט יותר ולהראות שהוא באמת מנסה להגיע להסכמה רחבה - אחרת הוא עלול למצוא את עצמו מחוץ לממשלה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו שירי הדר, מורן אזולאי וצביקה ברוט
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט
צילום: עידו ארז
מומלצים