שתף קטע נבחר

תמונת השנה בעולם: שני ילדים הרוגים מעזה

סוהייב ומוחמד חיג'אזי, שנהרגו בביתם בתקיפת צה"ל במבצע "עמוד ענן", הם גיבורי התמונה שזכתה בתחרות העיתונות העולמית. חברת ועדת הפרס: "זהו מראה שלא אשכח"

הזוכה השנתי בפרס תמונת השנה בעיתונות העולמית הוא הצלם השבדי פאול האנסן שעבד עבור העיתון "דאגנס ניהטר" (Dagens Nyheter), שצילם את תמונותם של שני ילדים פלסטינים מעזה שנהרגו מפגיעת טיל ישראלי במבצע "עמוד ענן", בעודם מובאים להלוויותיהם.

 

עוד ידיעות בערוץ החדשות:

אסירי X בישראל? "המערכת מתגייסת להעלים"

 

בתמונה רואים קבוצת גברים המוליכים את הגופות ברחוב צר בעיר עזה. הקורבנות, אח ואחות, נעטפו בבד לבן, ורק רואים את פניהם. "כוחן של התמונות נובע מהאופן שבה מונגדים הכעס והצער של המבוגרים עם תמימותם של הילדים", אמרה חברת ועדת הפרס מאיו מוהאנה מפרו, "זה מראה שלא אשכח".

 

התמונה הזוכה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התמונה הזוכה(צילום: AFP)

 

מדובר באחת התחרויות היוקרתיות של צילום עיתונאי, ובמסגרתה מוענקים פרסים בתשע קטגוריות ל-54 צלמים מ-32 מדינות שונות. תמונתו של האנסן מ-20 בנובמבר, במהלך מבצע "עמוד ענן", זכתה במקום הראשון גם בקטגוריית הצילום תמונה בודדת בחדשות וגם בתחרות הכללית.

 

הילדים בתמונה הם סוהייב חיג'אזי בת השנתיים ואחיה מוחמד בן ה-3, שנהרגו בביתם בתקיפה ישראלית. את גופותיהם נושאים דודיהם האבלים, מאחר שגם אביהם פואד נהרג, ואת גופתו אפשר לראות ברקע התמונה. אמם של השניים הועברה לטיפול נמרץ. "הפרס הוא הכבוד הגבוה ביותר שאפשר לקבל במקצוע הזה. אני שמח מאוד, אבל גם עצוב מאוד. המשפחה איבדה שני ילדים, והאם עדיין ללא הכרה בבית החולים", אמר האנסן, שזכה ב-10,00 אירו על זכייתו.

 

הוא דיבר גם על התנאים שבהם צולמה התמונה: "המצבים האלה מורכבים מבחינה ויזואלית. קשה להעביר את הרגשות, לתרגם מה שקורה. התאורה קשה, ויש הרבה אנשים. אולם, בסמטה האור השתקף מהקירות, אז חשבתי שזה מקום שבו אפשר לראות שזו תהלוכה. מבינים את עומק התמונה, ואת התאורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שני הילדים המתים ודודיהם האבלים
צילום: AFP
מומלצים