שתף קטע נבחר

בנט: "אין מו"מ משמעותי". לפיד: "אין מה לספר"

ראשי המפלגות הבהירו כי ההסכם עם נתניהו עדיין רחוק. בנט: "לבית היהודי יש זמן". לפיד: "אנחנו לא מבינים בפוליטיקה וזו הסיבה שאין לנו שום ברירה אחרת, אלא להיצמד לערכים שלנו". יחימוביץ' שוללת כניסה לקואליציה: "מה אנחנו, אמצעי מניעה?"

יושבי ראש יש עתיד והבית היהודי נשאו דברים בישיבות סיעותיהם בכנסת והבהירו כי המשא ומתן הקואליציוני רחוק מסיום. "מזה שבוע לא מתקיים משא ומתן משמעותי", אמר ח"כ נפתלי בנט. "לבית היהודי יש זמן, לעם ישראל אין". זמן קצר לאחר מכן אמר ח"כ יאיר לפיד: "זה הפגישה השבועית שבה אני מספר לכם שאין לי מה לספר".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

 

בנט הוסיף ואמר כי "הסיעה שלנו מעוניינת להיכנס לממשלה כדי לשרת נאמנה ואנחנו מעוניינים להיכנס עם נתניהו. ברגע שיחליטו לנהל משא ומתן אני מאמין שאפשר לסגור ממשלה תוך 24 שעות".

 

הוא הוסיף ואמר: "אנחנו צריכים לברר מה קווי היסוד, מה הדרך ואז להיכנס. רק אחרי העקרונות אפשר יהיה לדבר על תיקים. עד לרגע זה לא קיבלתי קווי יסוד ואת ספר התקציב. אני קורא מכאן להאיץ את התהליך לטובת הציבור בישראל".

 

לפיד אמר לחברי סיעתו: "אני מבין שאומרים עלינו עכשיו שאין לנו ניסיון ואנחנו לא מבינים בפולטיקה, ואני רוצה להגיד שזה נכון לגמרי: באמת אין לנו ניסיון ואנחנו באמת לא מבינים בפוליטיקה, וזו הסיבה שאין לנו שום ברירה אחרת, אלא להיצמד לערכים שלנו ולעקרונות שלנו, כי את זה אנחנו כן מבינים ועדיף לאנשים להתעסק בדברים שהם כן מבינים בהם.

 

"אולי כדאי להזכיר שהשאלה שעומדת בפני נתניהו היא לא איזה תיקים הוא רוצה לחלק לאיזה שותפים, אלא לאיפה הוא רוצה להוביל את מדינת ישראל ולאיזה ערכים הוא רוצה שהממשלה הבאה תפעל ואני רוצה שהוא יפעל לפי זה,

אז השאלה איזה ממשלה תקום תהיה שאלה מאוד פשוטה ומאוד ברורה".

 

מוקדם יותר הגיע בנט לישיבות "מיר" ו"חברון" בירושלים - מהמוסדות היוקרתיים בציבור החרדי-ליטאי - ושוחח עם ראשיהן. בנט במפגשים: "העקרונות שעומדים פה זה בראש ובראשונה שאנחנו אחים. החרדים הם לא אויב ולא יריב. עיקרון נוסף הוא שלימוד תורה הוא אינטרס של עם ישראל - ממש כמו יישוב הנגב והגליל".

 

במקביל התייחסה חברתו למפלגה איילת שקד לאפשרות שמפלגתה תשב באופוזיציה: "אם יתנהל משא ומתן רציני אפשר יהיה לעבוד ביחד. אני מקווה שלא נגיע לאופוזיציה, ההשקפות שלנו דומות לליכוד, אבל אנחנו לא נרתעים מהאופוזיציה. רוב הסיכויים שאנחנו נהיה בקואליציה".

 

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הכחישה בישיבת הסיעה את הפרסומים על אודות הצטרפות אפשרית לקואליציית נתניהו, ואמרה שמדובר במלכודת דבש: "הינו בעבר קבלני הביצוע של נתניהו וכולם יודעים לאיזה שפל זה דרדר אותנו. רק להבהיר: בכל פעם שראש הממשלה יזמין אותי לפגישה אבוא ואקשיב, מפאת כבודו, אבל הפערים בין השקפת העולם שלנו ושלו הם מוחלטים בכל תחום. את אלה שאומרים לנו 'תיכנסו  לקואליציה ותבטלו את גזירות, תמתנו את הממשלה', אני שואלת: זה התפקיד שלנו? 'אמצעי מניעה?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חברי הכנסת בנט ולפיד
צילום: EPA
מומלצים