שתף קטע נבחר

רוסיה: הילד שאומץ ע"י זוג אמריקני ומת - נרצח

המשטרה בטקסס מסרה כי על גופו של הילד שאומץ על ידי זוג אמריקני ומת בחודש שעבר היו סימני אלימות. מוסקבה פתחה בחקירה כשברקע החוק שאוסר על אמריקנים לאמץ ילדים רוסים

החוק הרוסי  האוסר על אמריקנים לאמץ ילדים רוסים מקבל מפנה שעלול להשפיע לרעה על היחסים בין שתי המדינות: חוקרים ברוסיה הודיעו אתמול (יום ג') שיפתחו בחקירה סביב מותו של הילד בן השלוש שאומץ על ידי זוג אמריקנים ומת בחודש שעבר.

 

עוד חדשות בעולם :

צרפת במבצע להשבת יצירות אמנות ליהודים

לאחר הרצח בתוניסיה: רה"מ האיסלאמיסטי פרש

לראות עירום בעירום במוזיאון

 

החוקרים העלו חשדות שלפיהם מקסים שאטו, ששמו הרוסי היה מקסים קוזמין, הוכה קשות לפני מותו בביתו בטקסס על ידי הוריו אלן ולורה שאטו. מאוחר יותר קיבלה רוסיה אישוש מהשלטונות בארצות הברית לחששם. המשטרה בטקסס הודיעה כי הילד הובא לבית החולים ועל גופו סימני אלימות קשים. במקביל, החליטה ועדת החקירה הרוסית כי תבדוק עשרה מקרים של חשש לחייהם של ילדים רוסים שאומצו על ידי זוגות אמריקניים. "ננקוט את כל האמצעים הדרושים כדי שמי שרצח את מקסים הקטן יקבל את העונש החמור ביותר", נמסר בהודעת הוועדה.

 

הפגנה נגד אימוץ ילדים רוסים. "מי שרצח את מקסים ייענש בחומרה" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הפגנה נגד אימוץ ילדים רוסים. "מי שרצח את מקסים ייענש בחומרה"(צילום: EPA)

 

הרשויות בטקסס מסרו שהחקירה עדיין נמשכת וכעת ממתינים לתוצאות נתיחת גופתו של מקסים שאטו. פטריק קרימינס, עובד רווחה בעיר, מסר עוד כי נחקרות טענות להתעללות והזנחה בפרשה וכי הם שומרים על אחיו בן השנתיים של מקסים, קיריל, שאומץ גם הוא על ידי אותו זוג.

 

בתחילת השנה חוקק חוק בפרלמנט הרוסי שלפיו ייאסר על אזרחים אמריקנים לאמץ ילדים רוסים. החוק ראה אור כחלק מ"נקמה" רוסית על החוק האמריקני שימנע מאזרחים רוסים המואשמים בהפרת זכויות אדם לקבל אשרות כניסה לארצות הברית ואף קובע כי ניתן להקפיא את נכסיהם.

 

יותר מ-60 אלף ילדים רוסים אומצו על ידי אזרחים אמריקנים מאז נפילת ברית המועצות בשנת 1991, בהם 962 ילדים בשנת 2011. לטענת גורמים במוסקבה, 19 ילדים שאומצו בעשור האחרון מצאו את מותם.

 

דוברת מחלקת המדינה, ויקטוריה נולנד, הזהירה מקפיצה מהירה למסקנות שלבסוף יכולות להתברר כלא נכונות. "נסיבות מותו של הילד בטקסס עדיין אינן ברורות וצריך לתת לרשויות בטקסס לחקור את הנושא לעומק", אמרה נולנד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הפגנה ברוסיה נגד אימוץ ילדים ע"י אמריקנים
צילום: EPA
מומלצים