שתף קטע נבחר

צילום: Gettyimages

ברצלונה בישראל, פרס: "אולי נגלה את מסי הבא"

נשיא ברצלונה, סנדרו רוסיי, מבקר בישראל ונפגש עם נשיא המדינה לצורך קיום המשחק מול קבוצה שתורכב משחקנים ישראלים ופלסטינים. רוסיי: "אנחנו מאמינים שהמשחק יתרום למאמץ כדי ששני העמים יחיו יחד זה לצד זה"

מקדמים את הכדורגל והשלום. יממה אחרי הפרסום לפיו ברצלונה תגיע לישראל בקיץ הקרוב ותקיים ב-31 ביולי משחק ידידות מול קבוצה מעורבת משחקנים ישראלים ופלסטינים, נחת בארץ נשיא המועדון הקטאלוני, סנדרו רוסיי.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

רוסיי, שעבורו זה הביקור הראשון בארץ הקודש, קיים היום מסיבת עיתונאים עם נשיא המדינה שמעון פרס. הארגון שפרס עומד בראשו, "מרכז פרס לשלום", אחראי להבאת הקבוצה הספרדית ארצה. למרות שכבר אתמול הוכרז כי המשחק יתקיים באיצטדיון טדי בירושלים, עדיין לא ברור היכן הוא ייערך ומי בדיוק השחקנים שיטלו בו חלק. השתתפות השחקנים הפלסטינים תלויה עדיין בהסכמתו של יו"ר הרשות אבו מאזן, כשכמו כן קיימת אפשרות שהמשחק ייערך באצטדיון רמת גן.

 

ברצלונה אמורה להגיע לישראל עם הסגל המלא, כולל הכוכב ליונל מסי. הספרדים ינחתו ליום אחד בלבד, כאשר המטרה של המארגנים היא שהמשחק

יועבר בשידור ישיר בכל העולם.

 

רוסיי אמר במסיבת העיתונאים: "כבוד גדול לי להיות כאן לצידו של שמעון פרס, אדם שיש לו השפעה אדירה על תהליך השלום במזרח התיכון. זו גאווה גדולה להיות המועדון האהוד ביותר בקרב הישראלים והפלסטינים ואנחנו יותר ממועדון. ברצלונה מאמינה בערכים אוניברסלים, במאמץ לשינוי חברתי וקידום תהליך השלום ולשם כך אנחנו פה. כדורגל זו שפה בינלאומית שצריך להשתמש בה על מנת לקרב בין אנשים, במטרה לחזק את הגשרים בדרך לשלום".

 

שמעון פרס וסנדרו רוסיי בכפר המכביה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שמעון פרס וסנדרו רוסיי בכפר המכביה(צילום: אורן אהרוני)

 

רוסיי התייחס למשחק הידידות שיתקיים: "אנחנו רוצים לקחת חלק במשחק, בתקווה שזה יקרב בין שני העמים. מחר אסע לרמאללה על מנת לפגוש את מחמוד

עבאס (אבו מאזן) ולקדם את המשחק, שמטרתו לתמוך בתהליך השלום. המטרה היא לתמוך בפרוייקטים ספורטיבים בשני הצדדים. אנחנו מאמינים שמשחק של ברצלונה, בשיתוף גורמים פלסטינים וישראלים, יתרום למאמץ ששני העמים יחיו יחד זה לצד זה".

 

רוסיי הוסיף: "המטרה היא לקיים את המשחק ב-31 ביולי, אבל כדי שזה יקרה צריך לעבוד עם כמה ארגונים שונים. נעבוד על מנת שנראה את מסי, אינייסטה וכל השאר משחקים נגד נבחרת שתורכב משחקנים ישראלים ופלסטינים. ברור שנגיע לכאן ללא תמורה, אבל המשחק ייצור הכנסה מחסויות וזכויות שידור וההכנסות יחולקו בין הישראלים והפלסטינים. הכסף ישמש לקידום ערכי הספורט בקרב הישראלים והפלסטינים. נעשה את הכל על מנת לקיים את המשחק המיוחל".  

 

"יש סיכוי שלא ננצח במשחק הזה". רוסיי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"יש סיכוי שלא ננצח במשחק הזה". רוסיי(צילום: אורן אהרוני)

 

כשנשאל לגבי הסיכויים של הקבוצה הישראלית-פלסטינית לנצח את בארסה אמר רוסיי: "אנחנו רוצים לנצח תמיד, גם במשחקי ידידות ויודעים

שנצטרך להפגין רמה גבוהה כדי לנצח. השחקנים באזור הזה משתפרים וברור שיש להם סיכוי לנצח. המטרה היא שכל השחקנים שלנו יגיעו, אולי תהיה בעיה עם כמה ספרדים, אבל מסי יגיע בטוח".

 

רוסיי נשאל על ידי עיתונאית ספרדיה לגבי האפשרות ששחקנים פלסטינים המתגוררים בעזה לא יקבלו אישור להיכנס לישראל על מנת להשתתף במשחק, והשיב: "שמעון פרס אמר שיעשה את הכל כדי שהשחקנים הפלסטינים יוכלו להגיע וליטול חלק במשחק הזה".

 

 

פרס ורוסיי מעניקים חולצות זה לזה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
פרס ורוסיי מעניקים חולצות זה לזה(צילום: אורן אהרוני)

 

רוסיי על הגזענות בירושלים: "נקווה שלא יהיו תקריות"

הנשיא הקטאלוני נשאל לגבי בעיה שעלולה להתעורר בשל גזענות מצד אוהדי בית"ר ירושלים, במקרה שהמפגש ייערך בטדי, והשיב: "אני לא מעודכן

בפרטים, נצטרך לבדוק את המידע. אנחנו מקווים שלא יהיו תקריות ושאחרי המשחק הזה המצב יהיה טוב יותר". סגן הנשיא, חאבייר פאוס, עידכן: "נראה שהאופציה הטובה ביותר היא לשחק באיצטדיון הלאומי ברמת גן".

 

על המשחק אתמול בו הפסידה ברצלונה 2:0 למילאן בשמינית גמר ליגת האלופות אמר רוסיי: "כמובן שאחרי שאתה מפסיד ההרגשה שונה. אנחנו מקבלים את ההפסד כאתגר גדול והמטרה היא להבקיע לפחות שלושה שערים בגומלין. כבר קרה בעבר שהפרש של שני שערים נמחק ואנחנו ננסה לעשות את הטוב ביותר כדי לעלות שלב".

 

"הכדורגל עוזר להסיר מחסומים". שמעון פרס (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"הכדורגל עוזר להסיר מחסומים". שמעון פרס(צילום: אורן אהרוני)

 

כשנשאל אם המאמן החולה טיטו וילאנובה יגיע לישראל אמר רוסיי: "אנחנו לא יודעים אם הוא ידריך את הקבוצה כאן. כמובן שנרצה שהוא יעשה זאת". על מאמן מכבי תל אביב, אוסקר גרסיה: "אני יודע שהוא מצליח כאן ומאוד מאושר פה".

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, אמר לרוסיי במסיבת העיתונאים: "זה יום חגיגי עבורנו. לכבוד לי לקבל אותך כנשיא של מועדון שעשה היסטוריה. לברצלונה יש גיבורים כמו מסי, צ'אבי ואינייסטה, אתם מציעים לנוער שלנו תקווה. המוטו של המועדון שלך הוא של ביחד ודאגה ליחיד. הכדורגל הוא כמו בית ספר, הוא מלמד את הילדים שלנו לשחק יחד למרות ההבדלים בינהם. הספורט עוזר להסיר מחסומים ולהילחם בגזענות. כדורגל מציע הזדמנויות שוות לכל צעיר, ללא דעות קדומות. לכל אחד יש הזדמנויות ללא קשר לדת שלו. אולי מהפרוייקט שלנו יצמח מסי חדש".

 

"עכשיו הכל תלוי באבו מאזן". אבי לוזון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"עכשיו הכל תלוי באבו מאזן". אבי לוזון(צילום: אורן אהרוני)

 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון: "למען הסר ספק, מדובר במשחק כדורגל שייערך ב-31 ביולי באצטדיון רמת גן. או שזה יהיה משחק של יהודים וערבים

ישראלים נגד ברצלונה או כמו שנשיא ברצלונה רוצה, שזה יהיה בין ברצלונה לבין נבחרת מעורבת של פלסטין וישראל. מאמן פלסטין ואלי גוטמן יאמנו ביחד וכל התאחדות תשלח 12 שחקנים.

 

"יו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב אמר שההחלטה היא רק של אבו מאזן ומחר ייפגש נשיא ברצלונה עם אבו מאזן כדי לקבל את הסכמתו. נזמין גם את נשיא אופ"א מישל פלאטיני, אולי גם את נשיא פיפ"א ספ בלאטר. המטרה היא להראות שדרך הכדורגל אפשר לעשות שלום אמיתי של אחווה ולקרב לבבות. חצי מההכנסות יועברו לילדים הישראלים וחצי לילדים הפלסטינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
שמעון פרס
צילום: אורן אהרוני
מומלצים