שתף קטע נבחר

השיפוצניק העוקץ: מההבטחה לשיפוץ נשאר אבק

המודעה לשיפוץ מהיר ואמין - נראתה מבטיחה, אולם אחרי שהרס את הקירות והשאיר את הדירה חרבה ומלאה באבק, השיפוצניק נעלם והצ'ק נפדה

משפחת ח' מרעננה בסך הכל רצתה לשפץ את הבית של סבתא האהובה. מודעה שנתלתה על הקיר באחד הצמתים בקרבת מקום, הביאה אותם לשכור את שירותיו של שיפוצניק בשם שון.

 

שלא יעקצו אתכם: זהירות מהונאות נדל"ן

 

לאחר משא ומתן קצר בין הצדדים סוכם בין הצדדים כי עלות השיפוץ תעמוד על 27,000 שקל – 10,000 שקל עבור העבודה ועוד 17,000 שקל עבור החומרים.

 

לבקשתו של שון, ניתן לו צ'ק פתוח על סך 17,000 שקל. "מחר אני כבר מתחיל לעבוד, ותוך שבועיים הבית יהיה כמו חדש", הוא הבטיח.

 

למחרת, הגיע שון למקום עם פועלים שהחלו לפרק ארונות ישנים בדירה, לשבור קירות וכו', אולם ביום שלאחר מכן הוא לא הגיע. "איפה אתה? אני מחכה", שאלה אותו הסבתא. "אני מאושפז בבית חולים כי עושים לי צנתור, אבל אל תדאגי סבתאל'ה, אני תיכף משתחרר ואת תהיי מרוצה", השיב לה בביטחון.

 

האישה המבוגרת, שיודעת בגילה עד כמה הבריאות חשובה, גילתה רגישות למצבו וקיוותה שהוא יבריא במהרה, זאת למרות שנאלצה בינתיים להמשיך לגור בין הקירות השבורים והאבק הלא נגמר בחדר השינה.

 

מספר ימים מלאי אבק עברו, ומשפחת ח' הבינה ששון לא יחזור להשלים את העבודה, ומיהרה לבנק כדי לבטל את הצ'ק שנתנו לו. "הצ'ק כבר נפדה ממזמן בחברה שעוסקת בהמרת מטבע חוץ", אמרו להם בבנק, והשאירו אותם פעורי פה.

 

"שיפצתי את הכנסת בירושלים"

התקווה האחרונה שלהם לשיפוץ נגוזה, כשאב המשפחה הזמין את שירותיו של חוקר פרטי שבירר עוד פרטים על השיפוצניק השנוי במחלוקת. "אני שיפצתי את הכנסת בירושלים ואת היכל התרבות בתל-אביב, תביא לי עכשיו 7,000 שקל ומחר בבוקר אני אגיע אלייך ואתחיל בשיפוץ", הבטיח השיפוצניק ה"מאושפז", לחוקר הפרטי.

 

לאחר שזה ביקש הצעת מחיר מפורטת – שון נרתע. "אתה עובד של מס הכנסה?", הוא תהה, והציג בפניו תעודת זהות בה מוצג שם שונה.

 

החוקר הבין שהוא ניצב מול פושע מנוסה, ואיתר עוד קורבנות שנעקצו על ידו כדי להניע את כולם להגיש תלונה למשטרה, וכך פגשו את דוד, אב לשישה ילדים שנעקץ על ידו בסכום של 46,000 שקל. "הוא הגיע ביום הראשון בלי כלי עבודה ובלי פועלים, לאחר ששילמנו לו את כל הסכום", הוא סיפר להם. לאחר מכן הוא אף נאלץ לשלם את אותו הסכום לשיפוצניק אחר כדי לבצע את העבודות.

 

נפגעי השיפוצים הגישו נגד שון תלונה למשטרה במטרה לעשות סוף לעסקיו המלוכלכים, בדרך מצאו עוד קורבן שנעקץ ב 2,500 שקל, וזה סיפר שלמחרת שון אמור להגיע לבית המשפט ולהתייצב בפני השופט עידו דרויאן לשמוע את פרטי כתב האישום הפלילי שהוגש כנגדו.

 

ביום הדיון חיכו לו הנעקצים מחוץ לאולם הדיונים – אולם אז כשראה אותם, הוא ברח בריצה. "לשון יש כאבים בחזה והוא נזקק לטיפול רפואי", סיפר לשופט עורך דינו, מהסנגוריה הציבורית.

 

מיד לאחר הבריחה הגדולה, נפגעי שון הסבירו לשופט שהוא ברח, והוא השתכנע וביקש לערוך דיון נוסף בנוכחותו. עד כה טרם הוכרעה הפרשה הזו. ושון? ייתכן והוא נמצא בדרך ל"שיפוץ" הבא.

 

אז מה אפשר להסיק עד כה? 

 

  • אם אתם מתכננים שיפוץ, בדקו את פרטי איש המקצוע באתר מס הכנסה וודאו שהוא עוסק מורשה.

 

  • בקשו המלצות ואל תתנו צ'קים פתוחים, תשלמו לפי התקדמות העבודה על פי חוזה מסודר.

 

  • שימרו את הצעת המחיר ואל תתפתו להנחות מזומן.

 

הכותב הינו יועץ בתחום מניעת חובות וגבייתם. הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי

 

לעדכונים שוטפים - הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וצרכנות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתם בטוחים בבעל המקצוע שבחרתם? (אילוסטרציה)
צילום: Index Open
מומלצים