שתף קטע נבחר

לראשונה מעמוד ענן: רקטה התפוצצה באשקלון

אזעקה לא נשמעה בעיר הדרומית, אבל אחרי הפיצוצים אותרה הרקטה על כביש מדרום לעיר. נזק נגרם, לא היו נפגעים

השקט בדרום הופר: רקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה הבוקר (יום ג') מדרום לאשקלון. זהו הירי הראשון לעבר האזור מאז מבצע עמוד ענן, שתם לפני שלושה חודשים, והוא מגיע על רקע התגברות המהומות בגדה המערבית.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

מורנייה ברגעיו האחרונים: "באתי לכמה דקות"

מכת פריצות בשרון: "ממגנים, אבל זה לא מספיק"

 

אזעקה לא נשמעה, אבל אחרי דיווחים על הדי פיצוצים ערכה המשטרה סריקות נרחבות, ושרידי הרקטה אותרו על כביש מדרום לעיר. לכביש נגרם נזק. לא היו נפגעים. גורמי ביטחון הסבירו שהרקטה נורתה לעבר שטח שמוגדר לא מיושב ולכן לא הופעלה אזעקה, אך עם זאת ייבדק אם אירעה תקלה במערכת ההתרעה.

 

רכבי ביטחון מדרום לאשקלון, הבוקר (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
רכבי ביטחון מדרום לאשקלון, הבוקר(צילום: רועי עידן)
 

יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון שבסמוך לשטחה נפלה הרקטה, אמר: "אנחנו לא משנים את שגרת חיינו, הילדים ילמדו היום כרגיל. עם זאת, אנחנו נשארים דרוכים כמו שהיינו מאז מבצע עמוד ענן. התרחיש הכי מפחיד הוא שארגונים מתוך רצועת עזה יצטרפו לחבריהם בגדה ויחזרו לירות לכיווננו". קב"ט מוסדות החינוך במועצה, יוסי עטיה, אמר כי הופתע מהירי: "אף אחד לא קיבל התראה".

 

המבצע הגדול האחרון ברצועה הסתיים בהפסקת אש בתיווך מצרי, עם הבנות בין ישראל לחמאס ומתווה לשיחות עקיפות על יישומן. בשבועיים האחרונים נרשמה האצה במגעים המשולשים ומשלחות ישראליות באו לקהיר כמה פעמים. השיחות תוארו כרציניות וענייניות מאוד, בעוד המצרים הגבירו את פעילותם למניעת הברחת נשק לרצועה. דרישות חמאס כוללות את הגדלת מרחב הדיג מול חופי עזה; הצרת הרצועה

שאסורה לכניסת פלסטינים ממערב לגדר המערכת עם ישראל - ה"פרימטר" - עד כדי אישור הגעה עד לגדר; מעבר חופשי של אנשים בין עזה לגדה המערבית; פתיחת כל המעברים כולל אלו שנסגרו כמו קרני וסופה; ופתיחת מעבר רפיח לסחורות. במצרים לא מעוניינים לפתוח את מעבר רפיח כדי שלא להפוך למעשה לאחראים על הרצועה.

 

ואילו בגדה המערבית אשר בשליטת פתח התגברו העימותים בימים האחרונים כשברקע המחאה הפלסטינית על מעצר משוחררי עסקת שליט ודרישה לשחרור אסירים מבתי הכלא בישראל. הלווייתו של ערפאת ג'רידאת, העציר אשר מת בכלא מגידו, לוותה בהפגנות ערות ביהודה ושומרון. שני נערים נפצעו קשה במחנה הפליטים אל-עאידה ליד בית לחם כתוצאה מירי במהלך עימותים עם כוחות צה"ל. באירוע הושלכו כמה מטענים מאולתרים לעבר כוחות הביטחון ואלה השיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים