שתף קטע נבחר

ברק: "גם פרס לא מאמין בסקרים"

במהלך כנס של תנועת "התעוררות" סיפר ברק שבבחירות 96' הציעו לו להחליף את פרס, אבל הוא השיב שזה רעיון "דפוק מוסרית ופוליטית". שרון, שהוזמן גם הוא לכנס של "התעוררות", לא בא. הליכוד: הוא סייר בנגב

ראש הממשלה, אהוד ברק, השתתף אמש (ב') בכינוס של תנועת "התעוררות" באוניברסיטת תל אביב. אריאל שרון, שהוזמן אף הוא לכינוס, לא הגיע אליו.
ברק התקבל בכינוס באהדה רבה. הסטודנטים כאילו שכחו, שברק הצביע בעד חוק טל בקריאה ראשונה, והסתפקו בהתנגדותו לחוק בהמשך. בועז נול, ראש "התעוררות", ניסה להקל על ברק ואמר: "בקריאה הראשונה לחוק טל הסתכלנו לך בעיניים וראינו שהפה והלב לא מסתדרים יחד".
בתשובה לשאלה מדוע אינו נותן לפרס להחליף אותו, השיב ברק: "ראשית אני לא מאמין שזה ישפיע במשהו על התוצאה. אני לא מאמין בסקרים מניסיון, ואני חושב שגם פרס לא מאמין בסקרים".
ברק סיפר לסטודנטים "סיפור מוסרי", כהגדרתו. הסיפור היה מכוון לפרס: "כמה חודשים אחרי שיצחק נרצח הגיעו אלי כמה חברים ממרכז העבודה ואמרו לי: 'אתה חדש בפוליטיקה, אבל שמעון פרס הולך להפסיד בבחירות'. שאלתי אותם איך הם יודעים, והם אמרו לי: 'הוא תמיד מפסיד'. אמרו לי: 'אנחנו נריץ אותך, אנחנו נעמיד את הסטיקרים ונביא את מרכז המפלגה לתמוך בך. אמרתי להם: 'הרעיון שאתם מציעים, בזמן שפרס מחזיק על כתפיו את תהליך השלום, דפוק מוסרית. ואם זה דפוק מוסרית זה יהיה דפוק פוליטית'"...
הפעילות למען החלפת ברק בפרס נמשכת. מול ביתו של פרס בתל אביב עמדה אמש קבוצת "תנו לפרס לנצח", קבוצת סטודנטים שהחתימה אזרחים על עצומה למען פרישת ברק.
ממטה ההסברה של הליכוד נמסר, כי שרון לא הגיע לכינוס "התעוררות" למרות שהוזמן משום, שסייר היום בחולות חלוצה בנגב, שם מתכוון ברק לשכן פליטים פלסטינים. מדובר בעניין גורלי לתושבי הנגב ושרון הודיע על אי השתתפותו בכנס מבעוד מועד, נמסר מהליכוד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
בועז נול. חילץ את ברק מהמבוכה
שאולי שם טוב
מומלצים