שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: גבי מנשה, נועם מושקוביץ, גיל יוחנן, רויטרס,

  הולילנד: "ש"ד זייף רשימת תורמים לאולמרט"

  נמשכת החקירה הנגדית במשפט, וסנגורו של ראש הממשלה לשעבר טען שעד המדינה הגיש מסמך מפוברק. אבל בפרקליטות מתעקשים: "המוזכרים ברשימה מודים שתרמו את הכסף". עד המדינה התפרץ על הסנגור: "לאבא שלך תדבר כמו זבל"

  נמשכת חקירתו הנגדית של עד המדינה ש"ד במשפט הולילנד : סנגורו של אהוד אולמרט, עו"ד רועי בלכר, טען היום (ה') שהעד זייף רשימת תורמים שבאמצעותם העביר כביכול כסף למען בחירתו של אולמרט לראשות עיריית ירושלים ב-1998. על פי עו"ד בלכר, בבדיקה אצל מבקר המדינה לא נמצאו שמות התורמים, והוא הטיח בעד שהמסמך המפוברק הועבר ליזם פרויקט הולילנד, הלל צ'רני, במטרה לקבל ממנו כספים.

   

  בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב טען עו"ד בלכר שהפרקליטות מעולם לא בדקה את אמיתות המסמך. מנגד, בפרקליטות מכחישים בתוקף: "כל העדים שמוזכרים ברשימה של ש"ד נחקרו ומסרו כי נתנו את התרומות הללו".

   

  פרשת הולילנד - כתבות נוספות ב-ynet:

   

  אהוד אולמרט ושולה זקן, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אהוד אולמרט ושולה זקן, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

   

  המסמך, שנכתב בכתב ידו של ש"ד, נערך לטענתו בנובמבר 1998. מדובר ב-12 שמות הכוללים בני משפחה ומקורבים לו, שכל אחד מהם העביר לכאורה המחאה על סך 5,000 שקל. במזכר פנה העד לצ'רני וביקש ש"יחזיר" לו את הכספים שנתן לכאורה עבור התרומות.

   

  במהלך הדיונים עימת עו"ד בלכר את ש"ד עם פרטים רבים, וסבלנותו של העד פקעה. הוא התפרץ על הסנגור וכינה אותו שקרן: "הוא מדבר אליי כמו זבל. אני לא אבא שלך,
  תדבר לאבא שלך כמו זבל".

   

  יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, אמר לאחר הדיון: "פעם אחר פעם אנו מגלים בתיק זה מסמכים מזויפים שהפרקליטות הגישה לבית המשפט כראיה חותכת, וזאת מבלי שהמשטרה והפרקליטות טרחו לבצע אפילו את הבדיקה הבסיסית ביותר לגבי אמיתותם והתכנים המופיעים בהם. הם ידעו מלכתחילה שמדובר בעד שנהג לשקר ולזייף מסמכים. בלהיטותם עמדה לנגד עיניהם מטרה אחת בלבד - הגשת כתב אישום נגד אולמרט בכל מחיר".

   

  ביום ראשון חשפו סנגוריו של אולמרט דף שנלקח מיומן אישי של עד המדינה שנכתב בכתב ידו. באותו דף נכתבה "רשימת משוחדים", שלטענת הפרקליטות הם אלו לכאורה שקיבלו כספים כדי לקדם את פרויקט הולילנד, אך שמו של אולמרט לא מופיע בה. הסנגורים טענו שעד המדינה הכין לעצמו את אותה רשימה זמן רב לפני שנפתחה חקירת המשטרה בפרשה, ועוד לפני שפנה לרשויות האכיפה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט, היום בבית המשפט
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים