שתף קטע נבחר

רגע לפני פסח: רשות הטבע והגנים מעלה מחירים

בתזמון גרוע, תעריפי הכניסה לגנים הלאומיים ולשמורות הטבע יתייקרו ב-3 במרס ב-5% בממוצע. "מדובר בהתייקרות של 2 שקלים בממוצע", אמרו לנו בשירות הלקוחות, "רק המופע בבית שאן יתייקר ב-5 שקלים". רשות הטבע והגנים בתגובה: כבר שנתיים לא עידכנו את המחירים

בשורות לא משמחות למטיילים בפסח: מחירי הכניסה לגנים הלאומיים ולשמורות הטבע יעלו ב-5% בממוצע החל מ-3 במרס 2013. ההתייקרות מתבטאת בתוספת של 2 שקלים בממוצע, אם כי יש גם התייקרות של 5 שקלים - כרטיס הכניסה לגן הלאומי בית שאן בימים של המופע, יתייקר מ-50 ל-55 שקל למבוגר - עלייה של כ-20% במחיר. 

 

 

במודעה שפרסמה רשות הטבע והגנים בעיתונים, היא מפנה לאתר האינטרנט שלה, שם אמורים להיות מחירים מעודכנים. עם זאת, כרגע המחירים באתר הם מ-25 בפברואר. לפי מה שאמרו לנו בשירות הלקוחות, המחירון עדיין לא אושר סופית. "המחירים הסופיים יאושרו מחר". לפי דוברת הרשות, באתר מופיעים כרגע מחירים ישנים שיתעדכנו רק ביום א' הקרוב. מי שיטייל בסוף השבוע הזה, יהנה עדיין מהמחירון הישן.

 

כתוב בעיתון, אבל באתר אין פרטים על ההתייקרות ()
כתוב בעיתון, אבל באתר אין פרטים על ההתייקרות

 

מחירי הכניסה לגנים הלאומיים במילא לא תמיד נמוכים. המחירים משתנים מגן לגן ונעים כיום, רגע לפני ההתייקרות, בין 15 שקל למבוגר (גן לאומי יחיעם) עד ל-76 שקל (למבואה המזרחית של מצדה).

 

ישנם מחירים שונים לקבוצות, נוער, גמלאים וילדים. לדוגמא, כרגע, מחיר הכניסה לחורשת טל עומד על 40 שקל למבוגר,​ ​24 שקל לנער, ​36 שקל למבוגר בקבוצה, ​22 שקל לנער בקבוצה, ​36 שקל לסטודנט ו-20  שקל לגמלאי. הכניסה היא חינם מתחת לגיל 5.

 

איך בכל זאת אפשר לטייל בשמורות ובגנים בזול?

לא בכל הגנים הלאומיים והשמורות הכניסה עולה כסף. לשבטה, קבר בן גוריון וגן לאומי כפר נחום - הכניסה היא בחינם כרגע וסביר להניח שלא יחלו לגבות עליהם תשלום, אחרת ממוצע ההתייקרות היה מזנק.

 

דרך נוספת להיכנס במחיר מופחת לגנים ופארקים לאומיים היא לעשות מינוי לרשות, שנכנס לתוקף כשבוע אחרי קנייתו. החברות כוללת כניסה חינם לרוב שמורות הטבע והגנים הלאומיים במשך שנה, ללא הגבלה. כמו כן מקבלים הביתה מגזין גיאוגרפי דו חודשי "בשביל הארץ", טיולים מודרכים במחירים נמוכים וכן הנחות באתרי תיירות פרטיים.  

 

המינוי עולה כסף וקרוב לוודאי שגם הוא יתייקר ביום א'. לחלק מהאתרים העמוסים יותר במבקרים, הוא מקנה הנחה רק של 50%: גן השלושה (הסחנה), גן לאומי חורשת טל, גן לאומי אכזיב, גן לאומי חוף בית ינאי, מעיין חרוד, שמורת טבע חוף הבונים וגן לאומי חוף פלמחים. לא כלולים במנוי: רכבל ומוזיאון מצדה, חוף הרחצה שבגן לאומי קיסריה, שמורת פולג, טיילת חומות ירושלים, חניוני הלילה וכן מופעים בתשלום.

 

מרשות הטבע והגנים נמסר בתגובה: "מחירי הכניסה לאתרים לא עודכנו כבר שנתיים, מאז מרס 2011. מדובר בעליית מחירים שנובעת מהתייקרות שוטפות. באתרים בהם הכניסה חינם, נמשיך שלא לגבות תשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
גן לאומי אפולוניה. מתייקר
צילום: איל מיטרני
מומלצים