שתף קטע נבחר

המשטרה: פלסטינים ניסו לבדות "תג מחיר"

תושבי הכפר קוסרא טענו שמתנחלים מהמאחז אש קודש נכנסו בשבוע שעבר ליישוב והציתו שישה כלי רכב, אולם החקירה קבעה - הם משקרים. ממצאי המשטרה פורסמו בצעד חריג

חקירת חשד להצתת רכבי פלסטינים בכפר קוסרא קבעה - מדובר בניסיון לבדות "תג מחיר". בתחילת השבוע פתחה משטרת מחוז ש"י בבדיקת טענות של פלסטינים שהתלוננו כי מתנחלים מהמאחז אש קודש התנכלו להם, והיום (ה') הוחלט בצעד חריג לפרסם את הממצאים. האירוע לא היה ולא נברא, קבעה המשטרה.

 

תושבי קוסרא דיווחו כי לפני כשבוע חדרו מתנחלים לכפר באישון לילה, הציתו שישה כלי רכב ונמלטו. הם אף עשו שימוש בתעודת זהות שאותה איבד חייל בכפר כמה ימים קודם כדי לייצר מצג שווא כי תושבי אש קודש הם אלו שאחראים למעשה. בתגובה, ביקשו במשטרה להגיע לכפר על מנת לפתוח בחקירה אך כשניסו לעשות זאת, הם נרגמו באבנים ונבלמו.

 

ליד "המכונית השרופה" בקוסרא. נוצר מיצג שווא (צילום: אתר פאנט) (צילום: אתר פאנט)
ליד "המכונית השרופה" בקוסרא. נוצר מיצג שווא(צילום: אתר פאנט)

 

המתלוננים לא סיפקו גרסה אחידה לאירועים (צילום: AP) (צילום: AP)
המתלוננים לא סיפקו גרסה אחידה לאירועים(צילום: AP)

 

למרות זאת, בשבוע האחרון בחנה המשטרה את הצילומים מזירת האירוע והבחינה כי אלו צולמו במכוון באופן שייצור הרושם כי אכן בוצע במקום "תג מחיר". השוטרים גם גבו עדויות מתושבים

שטענו כי רכבם נשרף, אולם איש מהמתלוננים לא סיפק גרסה אחידה באשר לנסיבות השריפה, וזה הביא את החוקרים למסקנה כי מדובר בבדיה.

 

במאחז אש קודש הביעו סיפוק מתוצאות החקירה. "הממצאים מוכיחים שוב כי הפלסטינים מנסים לבדות שוב ושוב אירועים לאומניים והדבר מתקבל בצורה אוטומטית וגורם לנו נזק עצום", הצהירו התושבים. בוועד מתיישבי השומרון בירכו גם כן ואמרו: "הוכח שוב שבעידוד ארגוני השמאל בודים הפלסטינים אירועי 'תג מחיר'. אנו קוראים לגורמי החקירה להאיץ חקירת מקרים דומים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת המכוניות שהוצתו כביכול
צילום: אתר פאנט
מומלצים