שתף קטע נבחר

גנץ: לחרדי המשרת תרומה רבה, לא מנסים לשנותו

בתו של הרמטכ"ל העניקה לו זר פרחים כשהתארח בבית ספרה. לתלמידים הסביר על מודל צבא העם: "אם לא נתת אז אתה לא שותף. ואם אתה לא שותף, לא אכפת לך מהמדינה. האתגרים סביבנו מחייבים אכפתיות, לכן כולם צריכים לשרת"

"החרדים המשרתים תורמים תרומה נפלאה לצה"ל, ואף אחד לא מנסה לשנות אותם". כך אמר הבוקר (יום ו') הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ, שהתארח בתיכון "בגין" בראש העין, עיר מגוריו וקרא לחרדים לשרת את המדינה.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

נפטר נהגו המיתולוגי של רבין: "היו בקשר מיוחד"

עד שייצא עשן לבן: כיצד ייבחר האפיפיור החדש?

 

גנץ ציין כי התהליכים בנושא גיוס חרדים לצבא מתקיימים במישור הפוליטי, אך הדגיש: "אם לא נתת אז אתה לא שותף. ואם אתה לא שותף, לא אכפת לך מהמדינה. האתגרים סביבנו מחייבים אכפתיות, לכן כולם צריכים לשאת בנטל ולשרת, ללא הבדל דת, גזע ומין. זה יאפשר לנו את מודל צבא העם".

 

גנץ. דבר אליי בפרחים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
גנץ. דבר אליי בפרחים(צילום: עידו ארז)
 

גנץ אמר "בצורה חדה וברורה - כולם צריכים לשרת. החרדים צריכים לבוא לצה"ל, חלקם משרתים כבר עכשיו ותורמים תרומה נפלאה. אלה שמשרתים בצה"ל יודעים לומר 'אני הולך לצבא כחרדי וחוזר הביתה כחרדי'. אנו לא מנסים לשנות איש". הוא סיפר על כוונת הצבא לפתוח עוד מספר יחידות לחרדים שיאפשרו להם לשרת מבלי לשנות את אורח חייהם. "מצד שני לא נפגע ביכולת של כל אחד ואחת לשרת בכל הקשור למגדר, נשים ושוויון הזדמנויות", התחייב.  

 

הרמטכ"ל התייחס לרקטה שנורתה השבוע מרצועת עזה לאזור אשקלון, לראשונה מאז מבצע עמוד ענן. "יש דברים שאני לא יכול לדבר עליהם אבל אני יודע מהן נסיבות הירי". הוא הגדיר את האירוע "חמור", אך הזכיר כי מטרות מבצע עמוד ענן - שקט לתושבי הדרום והחזרת ההרתעה - הושגו. "עזה זו עזה, ואני לא בטוח שהסוף שם מאחורינו. ייתכן שניגרר שם לעימותים גם בעתיד וגם להם אין ספק מי הצד החזק".

 

בנוגע לתסיסה ביהודה ושומרון אמר גנץ: "מדברים הרבה על אינתיפאדה, אבל אני לא חושב שאנו רואים זאת מול העיניים. יחד עם זאת רף האירועים יכול להימשך". הרמטכ"ל התייחס גם להתפרקות סוריה ולחשש מהעברת נשק סורי לידי חיזבאללה: "מה שקורה בצפון הוא שינוי דרמטי. המציאות בלבנון היא שהאיום גדל, אבל היא יציבה יותר מפעם על רקע מלחמת לבנון השנייה וההרתעה שהושגה בה". הוא חזה כי "בסוריה הטרור יילך ויצמח. אנו לא מכירים שעבר חומר לחימה כימי, אבל אנחנו לא רוצים לשלול זאת. נשק כימי בידי חיזבאללה יכול להיתפס כמדרגת הרתעה מבחינתנו, וכשאנו רואים דברים שיכולים לשנות את מאזן הביטחון, אנו משתדלים לפעול כנדרש. אם צריך לבחור אם להיות אזרח ישראלי או לבנוני במלחמה הבאה, אז עדיף ישראלי".

 

גנץ, שהופתע במהלך דבריו לקבל זר פרחים מבתו נגה שלומדת בבית הספר בכיתה י"א, נשאל על ידי התלמידים גם על תהליך השלום, והשיב: "שני התנאים שמחייבים בעיניי כדי להגיע לשלום הם שנישאר חזקים מאוד ומלוכדים. אם לא נהיה כאלה, לא ירצו לעשות איתנו שלום. הדבר השני הוא שלא נפסיק לנסות ולהגיע אל השלום".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גנץ בבית הספר
צילום: עידו ארז
מומלצים