שתף קטע נבחר

הליכוד ללפיד: תוותר על בנט - ונפנה התנחלויות

גורמים המקורבים לצוות המו"מ של יש עתיד אמרו כי בפגישה הוצע למפלגה לחבור לקואליציה בלי בנט: "אתם צריכים לוותר עליו, איתו לא נוכל לקדם תהליך מדיני". הליכוד: שקר וכזב

גורמים בצוות המו"מ של הליכוד-ביתנו ניסו להציע ליו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד דיל פוליטי כדי לנסות לפרק את הברית בינו לבין נפתלי בנט ולהשאיר את הבית היהודי מחוץ לממשלה. על פי ההצעה שהוגשה ללפיד, הממשלה תקדם את המשא ומתן המדיני ותפנה התנחלויות מבודדות.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

שעות לאחר שהעיד בהולילנד: עד המדינה נפטר

ירושלים פקוקה: "למה לרוץ מרתון בלב העיר?"

 

ההצעה הועברה זמן קצר לפני שראש הממשלה בנימין נתניהו יגיע במוצאי שבת למשכן הנשיא ויבקש ארכה נוספת להקמת קואליציה. גורמים המקורבים לצוות המו"מ של לפיד טענו אמש (יום ה') כי במהלך השיחה אתמול הוצע ליש עתיד לחבור לקואליציה בלי בנט. על פי אותם גורמים, בליכוד אמרו כי "לא נוכל לפנות יישובים עם בנט בממשלה. אתם צריכים לוותר על בנט כי איתו לא נוכל לקדם תהליך מדיני". אחד מאנשי הצוות של לפיד השיב בציניות: "למה, עד עכשיו כן פיניתם יישובים?".

 

גורמים בצוות המו"מ של הליכוד-ביתנו טענו בתגובה כי מעולם לא הוצע ללפיד להצטרף בלי בנט לממשלה. "חזרנו על עמדתנו בכל הזדמנות שנתניהו מעוניין להקים ממשלה רחבה עם בנט, לפיד והחרדים", אמר גורם בצוות המו"מ. "לכן, לא הצענו ללפיד להצטרף בלי בנט".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "שקר וכזב. לא היה ולא נברא. שום תירוץ לא יכול להסביר מדוע הבית היהודי נמנע עד עתה מלהצטרף לממשלה שיש בה רוב למחנה הלאומי. זה בניגוד למה שהבטיחו לבוחרים שלהם לחזק את ראש הממשלה נתניהו מימין. אנחנו ממשיכים לקרוא לבית היהודי להצטרף לממשלה שיש בה רוב למחנה הלאומי".

 

איילת שקד: בליכוד משחקים משחק כפול

בינתיים, לפיד עצמו התייחס הבוקר בסטטוס שפרסם בפייסבוק למו"מ הקואליציוני התקוע ותקף את ההודעה שהוציא הליכוד לאחר הפגישה. "על מה באמת דיברנו? על הצורך במהפכת דיור, על החינוך ויוקר המחייה ועל המחויבות שלנו להקל על מעמד הביניים. במילים אחרות, דיברנו על כל הדברים שהם לא ספינים. אז למה כל מה שיצא החוצה הוא רק ההודעה של הליכוד שאנחנו פוסלים את החרדים? שאלה מצוינת".

 

גם ח"כ איילת שקד מהבית היהודי תקפה את הודעת הליכוד: "הם משחקים במשחק כפול, שבו הם מבקשים מאיתנו לפרק את הברית עם לפיד ומנגד מלפיד לפרק את הברית עם הבית היהודי. כיצד יכולה ההנהגה לנהל מו"מ עם הבית היהודי על האפשרות לשינוי ההסכם עם לבני כאחראית על המו"מ המדיני מחד, ומאידך לפזם באוזני לפיד כמה גדולה טעותם תהיה לשבת עם הבונים את ההתנחלויות, מכיוון שאז לא יוכלו לפרקם?".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנט ולפיד. הברית בתוקף
צילום: EPA
צילום: בני דויטש
איילת שקד. "משחק כפול"
צילום: בני דויטש
מומלצים