שתף קטע נבחר

זוג צעיר השחית צימר, שבר טלוויזיה ומרח חומוס

2 צעירים שבילו בצימר בגליל בשבוע שעבר, חוו הפסקת חשמל של 3 שעות והחליטו לנקום: ניפצו DVD, מרחו מטבוחה על הקיר, ניפצו כוסות בג'קוזי ושפכו יין בכל החדר. גם המשטרה הזדעזעה

עוד מעשה ונדליסטי בענף התיירות, והפעם בצימר : חומוס ומטבוחה על הקירות, כוסות קפה מנופצות בתוך הג'קוזי, יין מפוזר בכל החדר ועל המזרן, ושאר מעשי ונדליזם קשים גילתה בשבוע שעבר מרים ברונשטיין בצימר שלה, שהושכר לזוג נופשים.

 

במשך 11 שנים מנהלת ברונשטיין ממושב רמות נפתלי שבגליל העליון, צימרים בשם "אביב בכרם", ומארחת משפחות וזוגות לחוויית נופש במרחבי הגליל הפסטורלי. היא לא ציפתה לפגוש את פניו של "הישראלי המכוער" דווקא בתוך שכיית החמדה שהיא מטפחת כבבת עיניה.

 

עוד על נופשי הצימרים בערוץ התיירות:

 

ביום רביעי בשבוע שעבר אירחה ברונשטיין זוג צעירים בגילאי 30 - בחורה ישראלית ובחור שטען שהוא מדרום-אפריקה ודיבר אנגלית, לדבריה. "הם תרמילאים שבאו לישון לילה אחד ונתתי להם את הצימר הכי יפה שלי", אמרה ברונשטיין בשיחה ל-ynet.

 

יין על המזרן, מנורה מנופצת. ההרס שהשאירו הישראלים (צילום: מרים ברונשטיין) (צילום: מרים ברונשטיין)
יין על המזרן, מנורה מנופצת. ההרס שהשאירו הישראלים(צילום: מרים ברונשטיין)

 

"לכי מפה, אל תפריעי לנו"

הזוג נכנס לצימר הנקי והמפנק, והחל את השהייה בו. לצערם הרב של תושבי המושב, קרתה בשעות הערב הפסקת חשמל כללית שנגרמה בשל תקלה בטרנספורמטור, והמושב היה בעלטה במשך כשלוש שעות, מ-8 ועד 11 בלילה.

 

ברונשטיין אף כתבה על האירוע בדף הפייסבוק שלה: "הצימרים שלי היו מלאים במטיילים וההתייחסות לעניין מצד שאר האורחים הייתה בהבנה מלאה. הפסקת החשמל לא תלויה במפעילת הצימרים אלא בתקלות שאינן ידועות מראש. למחרת בבוקר שוב נמשכה עבודת התיקון, ולצערי הופסק החשמל למשך כשעה וחצי נוספות. לפני שיצאתי לסידורים וקניות לשבת, וידאתי שהכל בסדר, כלומר דיברתי בטלפון עם אורחיי. אפילו הצעי לזוג יין נוסף על חשבוני ושינסו 'להתעודד' באווירת הרומנטיקה שנכפתה עליהם.

 

"ביום העזיבה, העובדת הממונה על ניקיון הצימר חיכתה בסבלנות שהאורחים יעזבו ולאחר זמן מה, כשראתה שאינם עוזבים בשעה שנקבעה מראש, פנתה אל אורחיי ובתגובה קיבלה צעקות: 'לכי מפה, אל תפריעי לנו לאכול ואנחנו מבקשים את כספנו בחזרה בגלל תקלת החשמל'".

 

המזרן ספוג היין בצימר של ברונשטיין (צילום: מרים ברונשטיין) (צילום: מרים ברונשטיין)
המזרן ספוג היין בצימר של ברונשטיין(צילום: מרים ברונשטיין)

 

החליטו ללמד את בעלת הבית לקח

ברונשטיין ציינה, כי העובדת שלה היתה המומה מהתגובה של הזוג ומהיחס המשפיל והמעליב שלהם, לדבריה, והפנתה אותם אל בעלת הצימר.

 

לדבריה, הזוג החליט לא ליצור קשר עם בעלת הצימר, אבל כן החליט ללמד אותה לקח ולהשחית את הצימר. לפי ברונשטיין, הזוג שבר את הטלוויזיה החדשה ואת ה-DVD, שפך יין לכל עבר, במיוחד על המיטה, המצעים, המזרן, השמיכות והמגבות.

 

בנוסף על כך, מרח הזוג את שאריות ארוחת הבוקר - חומוס, מטבוחה וסלט חצילים על הקירות, השטיחים והרהיטים. כמו כן, ניפצו את מנורות הלילה על הרצפה, שברו את ספלי הקפה בתוך הג'קוזי ואת גביעי היין בכיור המטבח.

 

לאחר החורבן דאגו השניים לנעול את הצימר במפתח שקיבלו ואף לקחו אותו עמם. "ייתכן ועשו זאת בכדי לעכב את גילוי ההרס ולהרוויח זמן ולברוח", הוסיפה ברונשטיין.

 

הוונדליזם לא פסח גם על הטלוויזיה החדשה בצימר (צילום: מרים ברונשטיין) (צילום: מרים ברונשטיין)
הוונדליזם לא פסח גם על הטלוויזיה החדשה בצימר(צילום: מרים ברונשטיין)

 

אפילו המשטרה הזדעזעה

"אתם יכולים לתאר מה הרגשתי בהיכנסי לצימר המטופח והיפה שלי", אומרת ברונשטיין, שהתלוננה במשטרה, שלפי דבריה, הזדעזעה בעצמה למראה ההשחתה.

 

 

השוטרים ליוו אותה ועזרו לה בגביית עדויות, כשעוד באותו היום (יום חמישי), היתה בעלת הצימר צפויה לקבל זוג חדש לאירוח.

 

"מיד הזמנתי טכנאים, מנקים, מזרן חדש וכדומה בכדי להכין את הצימר לזוג החדש", אמרה בשיחה בטלפון בעצב. אבל למרות התיקון שהשקיעה ברונשטיין בחדר שעבר ונדליזם, הטעם הרע שנשאר לה מ"הפנינה שלי", כך היא קוראת למתחם שלה, יישאר עוד זמן רב. 

 

עם זאת, ברונשטיין לא מאבדת תקווה בקשר להתנהגות של הנופשים בצימרים שלה. "אני אמשיך לארח מכל הלב ובתקווה שזה לא יקרה שוב", היא אומרת בספקנות. "ייתכן ואתחיל לבקש לצלם תעודת זהות בכל פעם שמישהו יבוא".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרים ברונשטיין
יין על המזרן והמנורה מנופצת. החדר שהשאיר הזוג בצימר של ברונשטיין
צילום: מרים ברונשטיין
מומלצים