שתף קטע נבחר

אחרי יאהו: קומברס אוסרת על עבודה מהבית

במכתב שנשלח לעובדים, נאמר כי הם נדרשים להקפיד לעבוד במשרדי החברה: "להיות יחד מאפשר לנו ליצור יחסי גומלין, לחבר את הרעיונות של כולנו ולעודד אווירת שיתוף פעולה". בחודש שעבר יצאה מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, במהלך דומה

חברת קומברס הודיעה לעובדיה כי נאסר עליהם מעתה לעבוד מהבית. במכתב שנשלח אמש (ב') לעובדים, נאמר כי הם נדרשים להקפיד ולעבוד במשרדי החברה.

 

 

מדוברות החברה נמסר כי לא מדובר בנהלים חדשים אלא בריענון של הנהלים הקיימים, שמחדדים את חשיבות העבודה מהמשרד. עם זאת צוין, כי אם העובד מתגורר רחוק ממשרדי החברה, הנהלים גמישים יותר.

 

במכתב ששוגר לעובדים מוסברת החשיבות של העבודה במשרדים: "עבודה ביחד כצוות היא המפתח להצלחתנו. עבודת צוות, ערך בסיסי בקומברס, מוגדרת בתהליך של שיתוף פעולה עם קבוצת אנשים כדי להשיג מטרה. כשאנו בונים את תרבות עבודת הצוות ושיתוף הפעולה שלנו, אנו זקוקים להשתתפותם.

 

"גילינו שמספר מועסקים לא באים באופן שוטף למשרדים. חברי הצוות של קומברס נדרשים לבצע את תפקידם במשרדים המקומיים של קומברס. חשוב ליצור קשר עם עמיתכם לעבודה ומנהליכם. תקשורת פנים אל פנים היא חיונית; היא בונה אמון. להיות יחד מאפשר לנו ליצור יחסי גומלין, לחבר את הרעיונות של כולנו ולעודד אווירת שיתוף פעולה".

 

עוד נכתב, כי "עבור עובדים קיימים, שאינם גרים במרחק סביר ממשרד קומברס, לא יהיו שינויים בהסדרי עבודתם. מיתר העובדים מצופה לעבוד במשרד המקומי, כל עוד הם לא יוצאים לנסיעה, נפגשים עם לקוחות או עובדים במשרדים של לקוחות". במכתב הודגש, כי עבודה מהבית במקרים יוצאי דופן, למשל אחרי נסיעת לילה, תתבצע רק באישור המנהל, וכי כל סידור אחר של עבודה מחוץ למשרד ידרוש את אישור המנהל ואחראי כוח האדם.

 

החברה מציינת במכתב, כי היא מבינה שההחלטה מנוגדת למדיניות של כמה מהחברות האחרות, אך מסכמת: "אנו לא לבד בהחלטה. יאהו הודיעה לאחרונה על השעיית מדיניות העבודה מהבית שלה. בנק אוף אמריקה הגביל את העבודה מהבית, ואמריקן איירליינס אינה מאשרת מדיניות כזו".

 

עובדים לא פרודוקטיביים?

המהלך של קומברס מתבצע על רקע ההוראה של מנכ"ל ענקית האינטרנט יאהו, מריסה מאייר, בחודש שעבר, לפיה על עובדי החברה נאסר לעבוד מהבית. מקור בחברה המקורב לתהליך ביצוע ההחלטות של מאייר, הסביר לבלוג "ביזנס אינסיידר" שחלק מהמועסקים שעובדים מהבית לעולם לא מגיעים למשרדי החברה, רבים מהם "אינם פרודוקטיביים" וישנם כאלו שאף אחד כלל לא יודע שהם עובדים בחברה.

 

מנהלת משאבי האנוש של ענקית האינטרנט, ג'אקי רסס, שלחה תזכיר לעובדי החברה העובדים מהבית ובו הודיעה להם כי מעתה חלה עליהם חובת נוכחות במשרדי החברה. בתזכיר נכתב: "להיות 'יאהו' פירושו לא רק לבצע את המטלות היומיומיות אלא אף להיות חלק מהאינטראקציות ומהחוויות שאותם אפשר לחוות אך ורק במשרדי החברה".

 

כמובן שההודעה קוממה לא מעט מהעובדים. המקור בחברה הצדיק את ההחלטה, ואמר כי למרות שמאייר "שמחה להעניק לעובדי החברה הטבות שהפכו לסטנדרט בעמק הסיליקון כגון אוכל חינם וסמארטפונים, הרי שחברות אחרות באזור כגון גוגל ופייסבוק, לא נוהגות להעניקן לעובדים מהבית".

 

עוד הוסיף הגורם כי צעד זה הוא חלק ממאמציה של מאייר "להרזות" את החברה שהפכה במשך העשור וחצי האחרונים ל"כבדה ועצלה". לדבריו, "מתברר שיש לה הרבה אומץ. היא מתמודדת עם בעיות שאף אחד לא רצה לפתור בעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
חברת קומברס
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים