שתף קטע נבחר

ממשלה נולדת: "שתי אצבעות, והרופא אופטימי"

בעקבות פריצת הדרך במגעים בין הליכוד ליש עתיד, מאמין יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כי בקרוב תוקם קואליציה. "לו הקמת ממשלה הייתה לידה, היינו בשתי אצבעות פתיחה, והרופא אופטימי", כתב בפייסבוק. ככל הנראה יכהנו בממשלה 23 שרים

שבוע נותר לראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלה, ואחד מאלו שצפויים להיות שותפיו העיקריים מאמין כעת גם הוא כי בקרוב תוקם קואליציה. "לו הקמת ממשלה הייתה לידה, היינו בשתי אצבעות פתיחה, והרופא אופטימי", כתב הבוקר (יום ו') בפייסבוק יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בנט כתב את הדברים בעקבות פריצת הדרך במגעים הקואליציוניים בין הליכוד-ביתנו ליש עתיד. ביממה האחרונה נמשכו מאחורי הקלעים המגעים בין אנשיו של ראש הממשלה נתניהו לבין נציגיו של ח"כ יאיר לפיד, וככל הנראה אלו נשאו אמש סוף-סוף פרי ויאפשרו את הקמת ממשלת נתניהו השלישית.

 

שר החינוך הבא? ח"כ שי פירון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
שר החינוך הבא? ח"כ שי פירון(צילום: גיל יוחנן)

 

ההערכה היא כי לפיד יקבל עבור מפלגתו, בין היתר, גם את תיק החינוך, שיישמר לח"כ שי פירון, ותיק חברתי מאוחד שיכלול את הרווחה והבריאות. בנוסף הושגה גם פשרה בנוגע לגודל הממשלה, והיא תעמוד ככל הנראה על 23 שרים, ולא יהיו בה שרים ללא תיק. בכירים המקורבים לנושא העריכו כי ההסכמים ייחתמו סופית בראשית השבוע הבא, והם יונחו על שולחן הכנסת עד יום שלישי.

 

אם אכן תיכנס יש עתיד לקואליציה, שבה כבר נמצאת מפלגת התנועה, צפויה הבית היהודי ללכת בעקבותיה תוך זמן קצר - ובמצב כזה, צפויה השבעת הממשלה החדשה להיערך ביום רביעי או ביום חמישי הבא. במסגרת הברית שנוצרה בין שתי המפלגות, הסכימו בנט ולפיד כי האחד לא יצטרף לממשלה בלי השני, אף שגם ביניהם יש חילוקי דעות בסוגיות מסוימות.

 

בימים האחרונים עיקר המחלוקת בין נתניהו למנהיגי הבית היהודי ויש עתיד נסובה סביב מספר השרים שיכהנו בממשלה ודרישתם של לפיד ובנט לקבל כל אחד למפלגתו את אחד משלושת התיקים הבכירים: לפיד דרש לקבל את תיק החוץ בשל גודלה של סיעת יש עתיד בכנסת, ובנט דרש לכהן כשר האוצר הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפתלי בנט. אופטימי
צילום: גור דותן
מומלצים