שתף קטע נבחר

כוכב נולד - כוכבת מתחבאת

בתחרות השירה של החמ"ד שנערכה השבוע, הכשרונות הנשיים התבקשו, או ביקשו, או נדרשו (תלוי את מי שואלים) לשיר בפני נשים בלבד, והגברים יצאו מהאולם כשהגיע תורן לעלות על הבמה: "כמו שלא אלך עם מכנסיים צמודים, כך גם לא אשיר בפני גברים"

אופיר בן שטרית המתמודדת ב"דה ווייס", מן הסתם לא הייתה מוצאת את עצמה באירוע הזה, אבל לרבים מתלמידי הישיבות והאולפנות במגזר הדתי הוא התאים כמו כיפה לראש. תחרות "שיר נולד" - ה"כוכב נולד" של המגזר - הציעה אפשרות חשיפה לכשרונות צעירים, מול פאנל שופטים שכלל את חמי רודנר, דניאל זמיר ורונה קינן, אבל רק אם אתם שייכים למין הגברי.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

 

הכשרונות הנשיים התבקשו, או ביקשו, או נדרשו (תלוי את מי שואלים) לשיר בפני נשים בלבד, מה שאומר שהגברים יצאו מהאולם כשהגיע תורן לעלות על הבמה.

 

"שירה היא חשיפה במלא מובן המילה", אומרת המתמודדת מרים שלומוביץ ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית". "כמו שלא

אלך עם מכנסיים צמודים, כך גם לא אשיר בפני גברים". והמפקחת על המוזיקה בחמ"ד (החינוך הממלכתי דתי) הבהירה כי "אנו מכבדים את בקשת הבנות, ואנו מכבדים גם את המנהלים שלהן שמבקשים שהבנות יופיעו מול בנות בשירה. בנגינה אין לנו את הבעיה הזו".

 

רונה קינן המלווה את הבנות מבחינה מוזיקלית, אומרת כי "השירה חושפת ושמה אדם במצב שרירי. דוקא בגלל שהבנות הן לא פרפורמיות, ויש בהן משהו צנוע ומופנם, בעיניי זה לא מגביל". וחמי רודנר מסביר את החיבור למנטליות המוזיקלית השונה, ואומר כי הוא מקשיב תמיד למוזיקה. "מה המוזיקה עושה לי, ולא חשוב אם זה שירי הרב קוק או ג'ון לנון. אם זה נוגע - זה טוב".

 

  • התחרות שיר נולד נערכה בשיתוף בית הספר "מזמור" בגבעת וושינגטון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
מחפשים כשרונות
צילום: אורות
מומלצים