שתף קטע נבחר

אם לפיד יהיה שר אוצר, התמ"ת ועוד סמכויות לבנט

הקמת הממשלה קרובה לסיום. על הפרק שתי אפשרויות: לפי האחת לפיד יהיה שר האוצר ובנט יקבל את משרד התמ"ת עם סמכויות נרחבות יותר משל היום, ולפי השנייה לפיד יהיה שר הפנים ובנט שר האוצר. הממשלה תכלול 23-24 שרים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מקווה להציג את ממשלתו החדשה כבר בים רביעי הקרוב. גורמים בליכוד-ביתנו, ביש עתיד ובבית היהודי המעורבים במשא ומתן אמרו היום (ו') כי מתגבשות הבנות לקראת סיכום סופי על הרכב ומבנה הממשלה, ובמסגרת השיחות שהתקיימו הבוקר נערכה גם פגישה אישית בין נתניהו ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

לפי שעה מסתמנים שני תסריטים אפשריים עיקריים: לפי גורמים בכירים, לפיד יצטרך להחליט האם לקחת לעצמו את תיק האוצר, אחד משלושת התיקים הבכירים, ואם אכן יחליט לעשות זאת - יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ייקח לעצמו את תיק התמ"ת שיכלול סמכויות מורחבות מאוד. אם לפיד יחליט שלא לקחת את תיק האוצר, הוא עשוי לקבל את תיק הפנים ואז בנט יקבל - כפי שרצה מלכתחילה - את תיק האוצר.

 

לפיד ובנט בכנסת. בדרך יחד לממשלה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
לפיד ובנט בכנסת. בדרך יחד לממשלה(צילום: אוהד צויגנברג)

 

נתניהו ולפיד נפגשו היום במעונו של ראש הממשלה, ולאחר מכן קיימו שיחות גם צוותי המשא ומתן של שני הצדדים. במסגרת השיחות גובשו גם עקרונות בדבר גודלה של הממשלה, שיעמוד ככל הנראה על 23-24 שרים.

 

בבית היהודי וביש עתיד ממשיכים לנסות להגיע להסכמות על כמה שיותר עקרונות הנכללים במצעים שלהן, בהם הדאגה לנושא הדיור,

התחבורה הציבורית בשבת וההקלות על תהליך הגיור.

 

הבוקר כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו סטטוס אופטימי לגבי המשא ומתן: "לו הקמת ממשלה הייתה לידה, היינו בשתי אצבעות פתיחה, והרופא אופטימי". ההערכה היא כי לפיד יקבל עבור מפלגתו יש עתיד, בין היתר, גם את תיק החינוך, שיישמר לח"כ שי פירון, ותיק חברתי מאוחד שיכלול את הרווחה והבריאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפיד. תיק החוץ כנראה יורד מהפרק
צילום: גיל יוחנן
בנט. שר התמ"ת או שר האוצר?
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים