שתף קטע נבחר

ספר תורה חצה את רחוב דיזנגוף

ספר תורה, שכתיבתו נשלמה אתמול, הובל ברחובות תל-אביב, בשירים ובריקודים, אל בית כנסת בעיר. רוב העוברים והשבים לקחו חלק בשמחה, ומיעוטם הסתייג ממנה, אבל אף אחד לא ממש הופתע: "רגילים בעיר הזאת לדברים כאלה"

עוברי האורח ברחוב דיזנגוף שבתל-אביב, לא יכלו להתעלם מהתהלוכה העליזה, שבמרכזה ספר תורה, שרק אתמול נסתיימה כתיבתו, לאחר עבודה בת חודשים ארוכים.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >> 

 

 

הספר, שהוקדש לעילוי נשמתה של בת העיר, מרים טרבלסי, יצא מבית משפחתה, והובל אחר כבוד תחת חופה, מלווה בשירים ובריקודים, אל בית הכנסת של עמותת "ראש יהודי" ברחוב בר-כוכבא בעיר.

 

רוקדים סביב ספר החוקים

"קשה לי להגיד למה בדיוק אני שמח", אומר גיל בשן, אחד מעוברי האורח של רחוב דיזנגוף. "אני גם שמח בשמחתם, וגם שמח שיהיו יותר בתי כנסת ולימוד תורה". סיגל סמנון, גם היא חלפה ברחוב, לא הופתעה מהמהומה: "בדיוק שאלתי אם פורים היום, אמרתי אולי פספסתי משהו, אבל רגילים בעיר הזאת לדברים כאלה".

 

גם הרב שמואל יהושע סמיט חושב כי אירועים מסוג אלה דווקא מתאימים לעיר ללא הפסקה. "תל אביב זה מקום - היה בקדושה, יישאר בקדושה ויהיה בקדושה, בעזרת השם", אומר רב היישוב שבי שומרון.

 

ורק, רוני אדרי, עובר ושב נוסף, הסתייג מעט מהמצעד: "אני נורא שמח בשמחתם, אבל הייתי שמח שהם יעשו את זה בצורה טיפה יותר צנועה, כי זה פשוט נורא אלים. כאילו אין לי דרך לא להשתתף".

 

" אנחנו העם היחיד שרוקד סביב ספר החוקים שלו", אמר ישראל זעיר, ראש ארגון "ראש יהודי". "כי אנחנו שמחים בעצם החיים שלנו, ובקישור שלנו לקב"ה - וזה דבר גדול ומשמח, שבתל אביב יש את החיים האלה". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם ללוות את ספר התורה בדרכו רבת התכונה אל בית הכנסת.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
"תל אביב - הייתה בקדושה ותישאר בקדושה"
צילום: אורות
מומלצים